Yoast SEO ردپای کربن سایت شما را با بهینه سازی خزیدن کاهش می دهد • Yoast

هر تعامل در وب سایت شما منجر به استفاده از برق می شود. به عنوان مثال، وقتی شخصی از وب سایت شما بازدید می کند، مرورگر او باید یک درخواست HTTP به سرور شما ارسال کند و آن سرور باید اطلاعات لازم را برگرداند. از طرف دیگر، مرورگر نیز به قدرت پردازش داده ها و ارائه صفحه به بازدید کننده نیاز دارد. انرژی مورد نیاز برای تکمیل این درخواست‌ها ممکن است اندک باشد، اما زمانی که تمام تعاملات وب‌سایت خود را در نظر می‌گیرید، افزایش می‌یابد. مشابه زمانی که یک بازدیدکننده در سایت شما قرار می گیرد، خزنده ها یا ربات ها نیز این درخواست ها را به سرور شما ارسال می کنند که هزینه انرژی دارد. با توجه به میزان ترافیک ربات (30 درصد از ترافیک وب)، کاهش تعداد صفحات نامربوط و سایر منابع خزیده شده توسط موتورهای جستجو ارزش آن را دارد.

کنترل آنچه در حال خزیدن است را در دست بگیرید

این خوب است، اما آیا می‌دانستید که خزنده‌ها مقدار باورنکردنی خزیدن غیرضروری انجام می‌دهند؟

بیایید خزیدن غیر ضروری را کاهش دهیم

امروز، ما بسیار هیجان زده هستیم که Yoast SEO 20.4 را منتشر می کنیم. با این نسخه، ما ویژگی بهینه سازی خزیدن خود را به Yoast SEO Free اضافه می کنیم. با این ویژگی می توانید سئوی خود را بهبود بخشید و تنها با چند کلیک میزان کربن خود را کاهش دهید. این پست وبلاگ به شما در مورد این ویژگی و اینکه چرا آن را به SEO Yoast آورده ایم، می گوید.

بخوانید:   ابزار رایگان پیش نمایش متا تگ ها!

ویژگی بهینه سازی خزیدن در Yoast SEO به شما امکان می دهد خزیدن را برای انواع خاصی از URL ها، اسکریپت ها و ابرداده هایی که وردپرس به صورت خودکار اضافه می کند، غیرفعال کنید. این باعث می شود که سئوی خود را بهبود بخشید و ردپای کربن خود را تنها با چند کلیک کاهش دهید.

شاید از خود بپرسید که چرا ما می خواهیم به شما کمک کنیم مصرف انرژی وب سایت خود را کاهش دهید. آیا آنقدر تفاوت ایجاد می کند؟ پاسخ بله است! صرف نظر از اندازه وب سایت شما، واقعیت این است که وب سایت شما دارای ردپای کربن است. استفاده از اینترنت و فناوری دیجیتال دو بازیگر بزرگ در آلودگی و مصرف انرژی هستند.

چگونه با بهینه سازی خزیدن برای وب سایت خود شروع کنید؟ فقط به Yoast SEO > Settings > Advanced > Crawl Optimization بروید. در اینجا یک نمای کلی از انواع ابرداده ها، فرمت های محتوا و غیره خواهید دید که می توانید به موتورهای جستجو بگویید خزیدن نکنند. برای فعال کردن بهینه سازی خزیدن می توانید از کلیدهای سمت راست استفاده کنید.

اسکرین شات تنظیمات بهینه سازی خزیدن در Yoast SEO
اسکرین شات قسمت Crawl Optimization در تنظیمات Yoast SEO

ویژگی بهینه سازی خزیدن قبلاً بخشی از Yoast SEO Premium بود، اما امروز آن را به نسخه رایگان افزونه خود نیز می آوریم. ما این کار را انجام می دهیم تا بیشترین تأثیر را داشته باشیم. بیش از 13 میلیون کاربر Yoast SEO وجود دارد، بنابراین اگر خزیدن وب سایت همه بهینه شود، می توانیم تأثیر زیادی داشته باشیم!

نحوه استفاده از ویژگی بهینه سازی خزیدن

Camille مدیر محتوا در Yoast است. او پست های وبلاگ را می نویسد و بهینه می کند و از ایجاد محتوایی که به افراد در تسلط بر سئو کمک می کند لذت می برد.

بخوانید:   بهترین آژانس های سئو در ویرجینیای شمالی

آواتار کامیل کانینگهام


منبع: https://yoast.com/yoast-seo-march-28-2023/

همانطور که می توانید تصور کنید، خزنده های موتورهای جستجو فقط از وب سایت شما بازدید نمی کنند، بلکه هر کدام را که می توانند پیدا کنند. تعداد باورنکردنی وب‌سایت‌های موجود، آنها را کاملاً مشغول نگه می‌دارد. در واقع، ربات ها مسئول حدود 30 درصد از کل ترافیک وب هستند. این کار برق زیادی مصرف می‌کند، و خزیدن زیاد آن اصلاً ضروری نیست. این جایی است که ویژگی بهینه‌سازی خزیدن ما وارد می‌شود. تنها با چند تغییر ساده، می‌توانید به موتورهای جستجو مانند Google بگویید از کدام صفحات یا عناصر وب‌سایت رد شوند – بازدید از صفحات مناسب در وب‌سایت شما را آسان‌تر می‌کند و در عین حال انرژی تلف شده را کاهش می‌دهد. ترافیک غیر ضروری ربات

این انیمیشن سرگرم کننده را بررسی کنید تا ایده ای در مورد آنچه که این ویژگی می تواند برای وب سایت شما انجام دهد به دست آورید:

فعلا همین. مطمئن شوید که به Yoast SEO 20.4 به روز شده و خزیدن وب سایت خود را فوراً بهینه کنید! این نه تنها برای وب سایت شما، بازدیدکنندگان سایت و موتورهای جستجو بهتر است. همچنین تأثیر مثبتی بر محیط زیست ما دارد. به خصوص وقتی متوجه شدید که ما چند نفر هستیم، اگر همه 13 میلیون نفر از ما خزیدن در وب سایت خود را بهینه کنیم، می توانیم میزان مصرف انرژی را به میزان مسخره ای کاهش دهیم. پس بیایید همین الان شروع کنیم!