Wix نحوه ساخت وب سایت ها و اینکه چرا باید توجه کنید را تغییر داد


Wix یک سازنده وب‌سایت محبوب است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا به راحتی وب‌سایت‌هایی با کارایی بالا ایجاد کنند که به‌روزترین نیازهای فنی را دارند. تمام فاکتورهای فنی توسط Wix مدیریت می‌شوند و کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا روی کاری که بهترین انجام می‌دهند تمرکز کنند.

Wix علاوه بر کمک به کسب‌وکارها در ایجاد وب‌سایت‌ها بدون پرداختن به بخش فنی آن، اخیراً یک تکرار بدون هدز پسند توسعه‌دهنده را معرفی کرده است.

Wix واقعاً نحوه ساخت وب‌سایت‌ها را تغییر می‌دهد و ممکن است توجه به آنچه در حال وقوع است مفید باشد.

درباره این مصاحبه با Wix

این مقاله در ابتدا به عنوان یک مقاله واحد در مورد مقایسه Duda، WordPress و Wix در نظر گرفته شد.

اما همانطور که مقاله را نوشتم، مشخص شد که هر پلتفرم ساخت وب‌سایت در کاری که هر کدام انجام می‌دهند واقعاً خوب است و تا حدی، متقاطع بسیار کمی وجود دارد.

به عبارت دیگر، هر کدام به عنوان یک پلت فرم سازنده وب سایت در منطقه ای که برای رقابت انتخاب می کنند، برنده هستند.

علاوه بر این، در مورد هر یک از آنها چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد که مقاله حاصل هزاران کلمه طولانی بود، و آنقدر سخت بود که به عنوان یک مقاله مستقل معنی دار نباشد.

بنابراین مقاله به سه مقاله (یکی در مورد دودا و دیگری در مورد وردپرس) تقسیم شد. به این ترتیب درک اینکه هر پلتفرم در چه چیزی برتری دارد آسان تر است.

این مقاله منحصراً به Wix اختصاص دارد، یک پلت فرم ساخت وب سایت که توسط بیش از 200 میلیون مشتری استفاده می شود.

آیا Wix می تواند بهترین سازنده وب سایت برای شما باشد؟

Wix چیست؟

Wix یک پلت فرم سازنده وب سایت است که در نسخه رایگان و پریمیوم ارائه می شود.

این یک راه حل SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) است، به این معنی که چیزی برای دانلود و هیچ چیز فنی برای مقابله با آن وجود ندارد.

ساختن یک وب سایت به سادگی پاسخ دادن به یک سری سوالات یا استفاده از یک رابط کشیدن و رها کردن آسان است که در آن قسمت های مختلف یک صفحه وب را انتخاب کرده و روی انجام شده کلیک می کنید.

مهمتر از همه، Wix نه تنها ایجاد وب سایت های جذاب و حرفه ای را آسان می کند، بلکه با آخرین استانداردها و الزامات SEO نیز به روز هستند.

به عنوان مثال، اگر گوگل تغییری در الزامات داده های ساختاریافته ایجاد کند که به یک سایت امکان می دهد به طور برجسته در نتایج جستجو ظاهر شود، Wix در پشت صحنه به سرعت پاسخ می دهد به طوری که هر وب سایت با تغییرات مطابقت دارد.

Wix صاحبان مشاغل و افرادی است که می خواهند یک وب سایت با کارایی بالا و حرفه ای داشته باشند اما نمی خواهند یک کارمند فناوری اطلاعات را برای تحقق آن استخدام کنند.

Wix باعث می شود که این اتفاق بیفتد تا کسب و کارها بتوانند روی انجام بهترین کاری که انجام می دهند تمرکز کنند.

بخوانید:   ژاپنی‌ها در اعتراض به افزایش مالیات‌ها خواستار برگزاری انتخابات عمومی شدند

اکنون که Wix زمینه‌ای دارد، امیدواریم این مصاحبه جاهای خالی دیگری را در مورد اینکه چرا Wix یک پلتفرم سازنده وب‌سایت است را پر کند.

مصاحبه با Wix

من از مصاحبه با یواو آبراهامی، معمار ارشد و رئیس Velo در Wix لذت بردم.

1. چه نوع تاجرانی از راه حل منبع بسته مانند Wix بیشتر سود می برند؟

در حالی که راه‌حل‌های منبع باز عمدتاً برای توسعه‌دهندگانی ساخته شده‌اند که مهارت‌های لازم برای نصب و پیاده‌سازی آن‌ها را دارند، راه‌حل‌های منبع بسته می‌توانند برای بازرگانی که تخصص فنی یا منابع محدودی برای نگهداری و به‌روزرسانی نرم‌افزار خود دارند، مفید باشد.

اگرچه برخی از پروژه های منبع باز خدمات پشتیبانی و پیاده سازی را از طریق آژانس های مختلف ارائه می دهند، این خدمات ممکن است برای غیر توسعه دهندگان قابل دسترسی نباشد.

راه‌حل‌های منبع بسته اغلب با تیم‌های پشتیبانی اختصاصی، به‌روزرسانی‌های منظم و ویژگی‌های امنیتی ارائه می‌شوند که می‌تواند برای تاجرانی که توانایی سرمایه‌گذاری در پشتیبانی فنی یا اقدامات امنیتی خود را ندارند، مفید باشد.

Wix طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهد که شامل پیاده سازی، بهینه سازی، ابزارهای SEO، عملکرد، برنامه های کاربردی تجاری، ویژگی های امنیتی و موارد دیگر می شود. علاوه بر این، بازرگانان می‌توانند از ویرایشگر کاربرپسند و مدیریت محتوا Wix بهره ببرند، و تاجران را قادر می‌سازد تا مدیریت وب‌سایت خود را ساده‌تر کنند (یعنی اضافه کردن محتوای جدید، تغییر طراحی، افزودن ابزارهای جدید با رشد کسب‌وکار)، بدون هیچ دانش برنامه‌نویسی قبلی.»

2. آیا Wix می تواند با یک کسب و کار مقیاس شود، اگر یک کسب و کار شروع به کار کند و به شدت موفق شود؟

“قطعا. مقیاس بندی یک کسب و کار می تواند عوامل مختلفی مانند ترافیک، محتوا، کاربران ثبت نام شده و رشد کسب و کار را شامل شود.

به عنوان یک سرویس مدیریت شده، Wix این قابلیت را دارد که از مشاغل در همه این بردارها و موارد دیگر پشتیبانی کند.

خواه یک کسب‌وکار نیاز به مدیریت افزایش ترافیک، اضافه کردن ویژگی‌ها یا عملکردهای جدید یا گسترش حضور آنلاین خود داشته باشد، Wix می‌تواند ابزارها و منابع لازم برای حمایت از این رشد را فراهم کند.

زیرساخت‌های Wix و برنامه‌های مقیاس‌پذیر به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا به راحتی وب‌سایت خود را ارتقا دهند و در صورت نیاز ویژگی‌های جدید اضافه کنند.

برنامه‌های Wix از گزینه‌های اصلی سازنده وب‌سایت تا برنامه‌های پیشرفته‌تر که شامل ویژگی‌هایی مانند قابلیت‌های تجارت الکترونیک، پرداخت‌های جهانی، برندسازی سفارشی و موارد دیگر می‌شود، را شامل می‌شود.

Wix همچنین ادغام هایی با برنامه های شخص ثالث ارائه می دهد که می تواند قابلیت های پلت فرم را بیشتر گسترش دهد.

3. آیا سایت های وابسته می توانند از پلتفرمی مانند Wix بهره مند شوند؟

«بله، Wix طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها و ابزارها را ارائه می‌کند که می‌تواند به سایت‌های وابسته کمک کند تا وب‌سایت‌های حرفه‌ای و جذاب ایجاد کنند، بازدیدکنندگان را جذب کنند و از طریق بازاریابی وابسته درآمدزایی کنند.

اولاً، ویرایشگر و قالب‌های قابل تنظیم Wix، ایجاد یک وب‌سایت بصری جذاب را برای سایت‌های وابسته آسان می‌کند که دقیقاً نشان‌دهنده برند آنها باشد و مخاطبان هدف آنها را درگیر کند.

ثانیا، Wix انواع ابزارهای داخلی بازاریابی و سئو را ارائه می دهد که می تواند به سایت های وابسته کمک کند تا ترافیک را افزایش دهند و رتبه بندی موتورهای جستجوی خود را بهبود بخشند.

به عنوان مثال، داشبورد سئوی Wix به کاربران Wix ابزارهای سئو، بینش و گزارش‌هایی از کنسول جستجوی گوگل ارائه می‌دهد و به کاربران در فرآیند بهینه‌سازی وب‌سایت خود برای موتورهای جستجو کمک می‌کند، در حالی که ابزارهای بازاریابی ایمیلی یکپارچه Wix می‌توانند به سایت‌های وابسته کمک کنند تا با آنها در ارتباط باشند. مخاطبان و بازدیدهای مکرر.

در نهایت، قابلیت‌های تجارت الکترونیک Wix کسب درآمد از طریق برنامه‌های بازاریابی وابسته را برای سایت‌های وابسته آسان می‌کند.

برای مثال، سایت‌های وابسته می‌توانند از ابزارهای تجارت الکترونیک داخلی Wix برای ایجاد صفحات محصول، مدیریت لینک‌های وابسته، ساده‌سازی پردازش پرداخت و حمل و نقل استفاده کنند.

در بیشتر موارد، همه این کارها را می توان بدون کمک یک توسعه دهنده انجام داد.”

4. هزینه و فایده پلتفرمی مانند Wix در مقابل هزینه‌های پنهان موجود در سایرین (مانند هزینه‌های توسعه، میزبانی، افزونه ممتاز و اشتراک‌های تم) چیست؟

«هنگام مقایسه هزینه و فایده پلتفرمی مانند Wix در مقابل راه‌حل‌های منبع باز، مهم است که به هزینه کل مالکیت هر گزینه نگاهی بیندازید – هم هزینه‌های اولیه و هم هزینه‌های جاری مرتبط با هر گزینه.

این شامل هزینه اولیه ساخت سایت، هزینه میزبانی از جمله دامنه و هزینه نگهداری مداوم است.

Wix نسبت به پلتفرم های منبع باز مزیت بزرگی در مورد هزینه های اولیه دارد.

Wix یک راه حل کاملا یکپارچه است و اکثر راه حل های منبع باز نیاز به نصب افزونه ها، ادغام ها و سفارشی سازی دارند.

علاوه بر این، ویرایشگر Wix به طراحان این امکان را می‌دهد که وب‌سایت‌هایی را مستقل از توسعه‌دهندگان بسازند، هزینه‌ها را کاهش داده و زمان عرضه به بازار را بهبود می‌بخشند.

یکی دیگر از هزینه های اصلی مالکیت، نگهداری مداوم سایت است.

وب‌سایت‌ها برای ایمن ماندن، عملکرد خوب و به‌روز ماندن با آخرین فن‌آوری‌ها و گرایش‌های طراحی به به‌روزرسانی‌های منظم نیاز دارند.

با یک راه حل منبع باز، تعمیر و نگهداری مداوم ممکن است به هزینه های توسعه اضافی برای به روز رسانی افزونه ها، تم ها و نسخه های نرم افزار نیاز داشته باشد.

هزینه های هاست نیز ممکن است با افزایش ترافیک و منابع وب سایت افزایش یابد.

در مقابل، با راه حلی مانند Wix، بیشتر، اگر نه همه، ساعت های توسعه دهنده تعمیر و نگهداری حذف می شود.

Wix یک پلت فرم مدیریت شده را ارائه می دهد که شامل میزبانی، امنیت و نگهداری است و هزینه ها صرفاً هزینه های اشتراک Wix است.

این بدان معنی است که مشاغل می توانند به راحتی برای هزینه های وب سایت خود بودجه بندی کنند و از هرگونه هزینه غیرمنتظره برای ارتقاء یا آسیب پذیری های امنیتی جلوگیری کنند.

ذکر این نکته ضروری است که تنها استثنا در این مورد برای سایت هایی است که نیاز به توسعه سفارشی با استفاده از Velo دارند، در این صورت ممکن است کسب و کارها نیاز به همکاری با یک شریک توسعه داشته باشند.

با این حال، حتی در این موارد، به دلیل ماهیت مدیریت شده پلت فرم Wix، میزان تلاش مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری بسیار کاهش می یابد.

5. آیا Wix برای توسعه دهندگان، آژانس ها، علاوه بر انواع مختلف مشاغل مناسب است؟

Wix به صاحبان مشاغل کوچک، آژانس ها، شرکت ها و توسعه دهندگان پاسخ می دهد.

برای کاربرانی که دانش کدنویسی ندارند، راه‌حل‌های کسب‌وکار ما هر آنچه را که برای ایجاد، اجرا و رشد کسب‌وکارشان نیاز دارند در اختیارشان قرار می‌دهد.

کاربران می‌توانند با ابزارهای مدیریتی جامع، ادغام‌های چند کاناله، بهترین امنیت در کلاس و غیره، یک وب‌سایت کاملاً قابل شخصی‌سازی و ظاهری حرفه‌ای ایجاد کنند.

پیشنهادات ما برای کمک به کاربران در صرفه جویی در زمان، ساده کردن فرآیندها و بهبود تجربه مشتری طراحی شده است.

با دانش کدنویسی، Wix به شما اجازه می دهد کارهای بیشتری انجام دهید.

پلتفرم باز Wix به یک توسعه‌دهنده امکان می‌دهد تا وب‌سایت‌های Wix، برنامه‌های تجاری Wix را گسترش دهد یا حتی برنامه‌های خود را روی Wix بسازد.

به عنوان مثال، کاربران حرفه‌ای می‌توانند از Velo by Wix استفاده کنند، یک پلتفرم توسعه کامل که به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت برنامه‌های وب حرفه‌ای را بسازند، مدیریت کنند و به کار گیرند.

آن‌ها می‌توانند از ویرایشگر Wix استفاده کنند و سپس با استفاده از جاوا اسکریپت و APIهای Velo استاندارد در IDE داخلی، قابلیت‌های سفارشی را اضافه کنند تا فوراً سایت‌های پویاتری با کنترل و انعطاف‌پذیری بیشتر بسازند.

کاربران حرفه ای همچنین می توانند از Wix Blocks استفاده کنند که امکان ایجاد برنامه ها و ویجت های بسیار قابل تنظیم و استفاده مجدد را فراهم می کند.

در نهایت، با استفاده از ترکیبی از ابزارهای فوق، متخصصان می توانند برنامه های کاربردی تجاری سازمانی را برای مشتریان بسازند.

اخیراً، Wix Headless را راه‌اندازی کردیم که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا از APIهای تجاری Wix برای ادغام تجارت الکترونیک، رزروها، CMS، رویدادها و موارد دیگر از هر کجا استفاده کنند.

این اولین باری است که Wix پشتیبان خود را برای کار در خارج از پلتفرم Wix باز می کند و مجموعه ای قوی تر از راه حل های طراحی شده برای توسعه دهندگان ایجاد می کند.

ایجاد یک حضور موفق در وب

راه های زیادی برای ایجاد یک کسب و کار موفق آنلاین وجود دارد.

بخوانید:   هفت نکته برای بهینه سازی سرعت صفحه در سال 2023

Wix یک کلیک آسان برای ساخت راه حل و همچنین توانایی استفاده از فناوری خود برای ساخت وب سایت های پیچیده تر ارائه می دهد.

این بدان معنا نیست که یک پلت فرم بهتر از دیگری است. هدف این مقالات ارائه گزینه هایی است که در آنجا وجود دارد.

هر یک از پلتفرم‌ها امتیازات خاص خود را دارند، بنابراین می‌توان برای هر یک از آنها یک تست آزمایشی انجام داد و فهمید که کدام یک برای شما بهترین است.

بیشتر بخوانید:

درباره دودا بیاموزید

مصاحبه با مدیر اجرایی وردپرس را بخوانید

تصویر برجسته توسط Shutterstock/Asier Romero
منبع: https://www.searchenginejournal.com/wix-changed-how-websites-are-built-and-why-you-should-pay-attention/488221/