Google Marketing Live 2023: واکنش کارشناسان

در سال 2011، او اشاره کرد که مصرف کنندگان قبل از خرید با 10 منبع یا بیشتر مشورت می کنند. به سرعت به سال 2023 بروید، و مردم تمایل دارند فقط به پنج منبع آنلاین مراجعه کنند.

  • “در فرهنگی که ما وسواس تحقیقاتی داریم، تعجب می‌کنم که اینقدر کاهش پیدا کرده است. نمی‌دانم که آیا به این دلیل است که مردم از اینکه ما در تحقیق بسیار بهتر می‌شویم خسته می‌شوند و منابع کمتری برای انجام این کار مورد نیاز است. لیو گفت: با تبدیل شدن هوش مصنوعی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما، کنجکاو هستم که ببینم آیا این عدد در چند سال آینده تغییر خواهد کرد یا خیر.

آینده گوگل ادز چیست؟

لیو همچنین از راه اندازی ابزارهای هوش مصنوعی توسط گوگل که می تواند تصاویر منحصر به فردی ایجاد کند، هیجان زده بود. با این حال، زمانی که او در حال تماشای نمایش ابزارهای جدید موتور جستجو بود، نگرانی هایی داشت:

  • با استفاده از تصاویر گرفته شده از وب سایت شما و همچنین عکس های استوک، تصاویری به طور خودکار تولید می شد. یکی از نگرانی های من این است که اگر من و رقیبم محصولات بسیار مشابهی داشته باشیم و بخواهیم مزایای یکسانی را به اشتراک بگذاریم، آیا هوش مصنوعی تصاویر استوک مشابهی را به ما می دهد؟ لیو گفت زیرا این مشکل ایجاد خواهد کرد.

اخبار هیجان انگیز برای خرده فروشی – نه چندان برای امور مالی

با این حال، Vyse اضافه کرد که در حالی که هوش مصنوعی به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند، صنعت نیز باید خود را برای مسائل غیرمنتظره آماده کند.

  • او افزود: “خوشبینی های زیادی در مورد هوش مصنوعی وجود دارد، اما شاید این چیزی است که ما باید زیر سوال ببریم.”

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


آیا بازاریابان باید خوش بینی خود را در مورد هوش مصنوعی زیر سوال ببرند؟

پس از اینکه گوگل از ابزارهای جدیدی برای کمک به بازاریابان برای نوشتن نسخه تبلیغاتی پرده برداری کرد، لیو اعتراف کرد که هیجان زده است اما مشتاق است تا بفهمد که کیفیت ویراستاری چگونه خواهد بود.

بخوانید:   13 خطا و اشتباه رایجی که باید بدانید

پس از تماشای بحث بازاریابی زنده گوگل، لیو اشاره کرد که نحوه انجام جستجوهای آنلاین نیز به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

لیو نگرانی خود را در مورد از دست دادن اصالت و لحن صدای یک برند بیان کرد، اگر صنعت بیش از حد به نسخه تولید شده توسط هوش مصنوعی متکی باشد. با این حال، او تاکید کرد که بر دوش تبلیغ‌کنندگان دیجیتالی است که مطمئن شوند این مشکل بر برندهای آنها تأثیر نمی‌گذارد. وی در توضیح اینکه چگونه قصد دارد به این موضوع رسیدگی کند، گفت:

عکس صفحه 2023 06 13 در 17.19.16 800x401

مسائل مربوط به تصاویر هوش مصنوعی

هر سه سخنران مهمان و همچنین میزبان پانل موافق بودند که نقش تبلیغ کنندگان PPC در حال تغییر است – و این یک “نگرانی” برای صنعت است. گیل در توضیح چگونگی سازگاری آژانسش با انقلاب هوش مصنوعی، گفت:


Vyse به شدت از تغییراتی که گوگل برای بازاریابان دیجیتال بحث کرده بود هیجان زده بود. او همچنین در مورد قدردانی خود از اینکه قبلاً در مورد چگونگی پیشرفت صنعت گفته شده بود صحبت کرد.

  • او به شوخی گفت: “خوب است که کمی سر به سرمان برود نه اینکه در وسط سال چیزی بر سرمان بیفتد.”
بخوانید:   5 جایگزین برای AmazonSmile برای کمک های خیریه یکپارچه

گیل گفت که انتظار دارد این صنعت در آینده نزدیک به طور قابل توجهی تغییر کند:

  • “من تعجب نمی کنم اگر تبلیغات گوگل در یک یا دو سال کاملاً متفاوت باشد. همیشه روندهایی وجود دارد، اما از دیدن همه ابزارهایی که گوگل راه اندازی می کند شگفت زده شدم. فکر می کنم ممکن است این بار واقعاً تغییر کند.”

لیو همچنین خاطرنشان کرد که هوش مصنوعی تبلیغ‌کنندگان را از کارهای وقت‌گیر مانند تولید نسخه‌های تبلیغاتی رها می‌کند. با این حال، او تاکید کرد که برای بازاریابان مهم است که راضی نشوند: «به عنوان یک بازاریاب جستجوگر، اکنون باید به این فکر کنم که چگونه می توانم نقش خود را به سمت استراتژیک تر تغییر دهم. همچنین باید به این فکر کنم که چه مهارت های جدیدی باید یاد بگیرم تا خودم را بهتر کنم.”

نقش بازاریابان دیجیتال در حال تغییر است

Google Marketing Live از تعدادی ابزار جدید برای بازاریابان دیجیتال، مانند Product Studio، رونمایی کرد که به گفته گیل برای مشاغل کوچک و متوسط ​​بسیار مفید است:

  • “برخی از برندهای کوچکتر بودجه لازم برای عکاسی حرفه ای برای هر محصول را ندارند – حتی اگر این محصول بسیار ارزشمند است. هر بار که رسانه های خوبی برای مشتری داریم، چه تبلیغات تلویزیونی یا لیست محصولات، شاهد پیشرفت هستیم.
  • “بنابراین Product Studio برای آژانس‌های تجارت الکترونیک بسیار بزرگ است. به برندهای کوچکتر اجازه می‌دهد تا کنترل خلاقانه‌تری داشته باشند. فکر نمی‌کنم به برندهای بزرگ‌تر کمک کند اما قطعاً به برندهای کوچک‌تر از اندازه متوسط ​​کمک کند.”

نگرانی در مورد محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی

Vyse با بحث در مورد ویژگی‌های مولد باطن جدید، اضافه کرد:

  • “همه کارهایی که آنها برای تغییر نحوه ساخت و اندازه گیری کمپین ها انجام می دهند عالی خواهد بود و نه چندان عالی. برای خرده فروشان و مشتریان رستوران من، فوق العاده خواهد بود. همه چیز با موارد دیگر بسیار ساده تر خواهد بود. رهبری فکری و استراتژی از سوی ما بر خلاف فشار دادن دکمه است. اما از سوی دیگر، برای هر کسی که در یک صنعت بسیار تنظیم شده مانند امور مالی کار می کند، ممکن است چالش هایی وجود داشته باشد.”
بخوانید:   Google از کاربران بیشتری دعوت می کند تا تجربه مولد جستجو را امتحان کنند

جستجوگران در حال تغییر رفتار خود هستند

Google Marketing Live 2023 روشن کرد که هوش مصنوعی نقش بازاریابی دیجیتال را تا حد زیادی تغییر خواهد داد. در SMX Advanced، جولیا فریدمن، مالک مشاوره PPC ماه نپتون، در مورد اینکه چگونه تبلیغ‌کنندگان می‌توانند هم برای انقلاب هوش مصنوعی آماده شوند و هم در آن پیشرفت کنند، با کارشناسان دیگر صنعت بحث کرد:

انقلاب هوش مصنوعی فرا رسیده است – با امتیازات عظیم!

برای بازاریابان دیجیتالی که روی کمپین‌های خرده‌فروشی کار می‌کنند، Vyse اشاره کرد که ویژگی‌های مولد هوش مصنوعی و تغییرات تجربه کاربر جلویی که توسط گوگل رونمایی شده‌اند، اخبار هیجان‌انگیزی هستند. او گفت:

  • “من با بسیاری از مشاغل و رستوران‌های خرده‌فروشی کار می‌کنم، بنابراین به ترافیک پیاده‌روی و نحوه تعامل مردم با نقشه‌شان علاقه‌مندم. وقتی در حال تجربه چیزی هستید که مسیرها را دریافت کنید و به جایی بروید، مانند خرده‌فروشی که من از او حمایت می‌کنم. ، من واقعاً علاقه مندم که برای مشتریان چگونه به نظر برسد.”

پنل SMX موافق بود که هوش مصنوعی از بسیاری جهات زندگی را برای بازاریابان دیجیتال آسان‌تر می‌کند. گیل خاطرنشان کرد که به ویژه مشاغل کوچکتر که احتمالاً بودجه لازم برای استخدام پیمانکاران انسانی را ندارند، از استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی سود می برند.

اگرچه او تغییرات عظیمی را در صنعت پیش‌بینی می‌کند، اما گیل تأکید کرد که تا زمانی که این تجربه هم برای جستجوگر و هم برای مشتری خوب باشد، انقلاب هوش مصنوعی مثبت خواهد بود. اما بدون شک مشکلاتی وجود خواهد داشت و صنعت به سادگی نیاز به تطبیق دارد.


منبع: https://searchengineland.com/google-marketing-live-smx-expert-reactions-428197