یک شرکت میزبان بهتر پیدا کنید

تا اینجا شما چندین فیلم آموزش صفر تا صد سئو را مشاهده کرده اید و با آموزش سئو سایت وردپرس رایگان سایت linkoor آشنا شده اید. دقت داشته باشید که مطالعه این دست از کتابها به شما کمک میکند تا با مفاهیم و اصطلاحات رایج این حوزه آشنا شوید و از آن بهترین استفاده را ببرید. افزودهشدن پیوند شما به فهرست سیاه بدین معنا خواهد بود که پالایه به صورت خودکار از افزودهشدن آن به صفحات ویکیپدیا پیشگیری خواهد کرد. به وسیله بهینه کردن حجم تصاویر، میتوان به سرعت بارگذاری سایت و در نهایت بهینه سازی آن کمک کرد. پس برای تحقق اهدافمان از طراحی سایت باید به سمت بهینه سازی آن با جدیت گام برداریم.

فایل Robots.txt مانند یک مجوز دهنده به رباتها عمل میکند. چرا فایل Robots.txt اهمیت دارد؟ اگر وبسایتی دارید که هزاران صفحه دارد و همچنین بازدیدکنندگان شما نیز زیاد است، احتمالاً نمیخواهید منابع سرور شما مانند قدرت پردازشی و پهنای باند برای بازدیدهای متعدد رباتها صرف شود. شما میتوانید با نوشتن دستورهایی در یک فایل Robots.txt جلوی ورود رباتها به قسمتهایی از وبسایت را بگیرید و به آنها اجازه ندهید که وارد همه قسمت سایت شما بشوند یا میتوانید به آنها دستوراتی خاص بدهید تا سرور میزبان وب سایت شما مشغول رباتها نشود و سایت خود را از نظر سئوی سایت بهینه سازی کنید. یکی از مهم ترین قوانین سئو و بهینه سازی سایت ، لینک سازی است که به دو شکل داخلی و خارجی صورت می گیرد. Crawl Budget به دو قسمت دسته بندی میشوند. در این مقاله همهچیز را مرحله به مرحله و تصویری توضیح دادهایم. مدیران این سازمان نیز همه مراجعه کنندگان را نمیشناسند. • استفاده از تگ تایتل Title Tag مناسب که باعث میشود موتور های جستجو به خوبی محتوای سایت شما را شناسایی کنند. امروزه با توجه به شرایط کرونا و بیماری، بیشتر روابط تجاری و خرید و فروش های عادی از طریق اینترنت انجام می گیرد، بهتر است بدانید سئو، سومین شغل پر درآمد دیجیتال مارکتینگ دنیا است.

اما امروزه گوگل سایت شما را علاوه بر تعداد بک لینک های معتبر، بر مبنای (Expertise, Authoritativeness & Trustworthiness ) که به معنای تخصص، اعتبار و قابلیت اعتماد است، ارزیابی می کند که به اختصار به آن E-A-T نیز می گویند. از جمله مزیتهایی که میتوان برای این ابزار در نظر گرفت، تنوع کلمات کلیدی و آمار دقیقی است که این ابزار در اختیارتان قرار میدهد.تنوع کلمات کلیدی که برای این ابزار در نظر گرفته شده است، به شما این امکان را میدهد تا کلمه مورد نظر خود را سرچ کنید. یعنی کافی است تا فایل سایت مپ را در روت دایرکتوری سایت خود آپلود کنید.

ما در ادامه این مقاله میخواهیم با جزئیات کامل در رابطه با فایل txt مطالبی را برایتان بیان کنیم. و چگونه از ایندکس کردن صفحات جلوگیری کنیم و در نهایت به شما بگوییم که چگونه میتوان اقدام به ساخت فایل کنیم؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به شما بگوییم فایل Robots.txt چیست؟ قبل از به پایان رساندن معرفی بهینه سازی موتور جستجو، شما باید کاملا این را در ذهنتان روشن کنید که اگر در وبسایت خود محتوای خوب نداشته باشید سئو به شما کمکی نخواهد کرد. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو شامل یکسری تکنیک و اصول خاصی است که شاید برای یادگیری آن ها باید مدت زمان زیادی را بگذارید، اما مهم تر از یادگیری و آموزش سئو، داشتن تجربه در آن بسیار مهم است. اندازهگیری ابزاری قابل تأیید و عملی در اختیار شما قرار میدهد که از طریق آن میتوانید به مشتریان خود، نه شما، اجازه دهید که تعیین کنند چه چیزی کار میکند و چه چیزی نیست. روش ساخت Sitemap با استفاده از تولیدکننده آنلاین به چه صورتی است؟ به چه علت؟ رباتهای خزنده موتور جستجوی گوگل دارای خصوصیاتی به نام Crawl Budget هستند. هر یک از این رباتها به طور مجزا صفحات وب سایت را بررسی میکنند و شما در صورت لزوم میتوانید عملکرد هر یک را محدود کنید.

رباتهایی وجود دارند که بنا به دلایل مختلفی از وب سایت شما بازدید میکنند. در واقع رباتها نرم افزارهایی هستند که به طور خودکار صفحات مختلف وب سایت را بررسی میکنند. رباتهای دیگری نیز وجود دارند که متعلق به سرویس دهندههای مختلف اینترنتی هستند. اکثر وب مسترها دوست ندارند که پنل مدیریت سایتشان در موتورهای جستجوگری مانند گوگل ایندکس شود و یا اینکه برخی از صفحات وب سایت محتوای قابل قبولی ندارد و به همین دلیل ترجیح میدهند که این صفحات توسط رباتها بررسی نشوند. Googlebot: این ربات صفحات وب سایت را کشف کرده و آنها را ایندکس میکند. بنابراین در ادامه این مقاله هر کجا که از ربات صحبت کردیم منظورمان دقیقاً رباتهای گوگل است. همان طور که بیان کردیم مهمترین رباتها در فضای اینترنت رباتهای موتور جستجوی گوگل هستند. این فایل برای مخفی نگه داشتن صفحات از موتور جستجوی گوگل نمیتواند کمک زیادی به حذف صفحه از نتایج جستجو کند. این در حالی است که درصد زیادی از کاربرانی که از طریق تبلیغات وارد سایتی میشوند به دنبال سایت نبوده و مانند کاربران دیگر به سایت و محصولات آن سایت وفادار نیستند.

اما برای صفحات وب سایت مناسب نیستند. به عنوان مثال همه صفحات یک سایت از اهمیت یکسانی برخوردار نیستند. اینکه رباتهای خزنده هر چند وقت یکبار سایت شما را بررسی کنند به چند عامل بستگی دارد. مدیریت ترافیک رباتها به این دلیل اهمیت دارد که سرور میزان سایت شما برای بارگذاری صفحات و پردازش آنها توسط رباتها مشغول نشود. هفتاد تا هشتاد درصد جستجوگران، به لینکهایی که به صورت تبلیغ (با پرداخت پول) توسط موتورهای جستجو از جمله گوگل، نمایش داده میشوند، نگاه نمیکنند. ممکن است رباتها به واسطه لینکهایی که به همان صفحه داده شدهاند و با استفاده از انکر تکست لینک صفحه را ایندکس کنند.

SEO (سئو) سرواژه Search Engine Optimization به معنی بهینهسازی موتورهای جستوجو است و پایه و اساس رشد کسبوکارهای امروزی را تشکیل میدهد. معنی سئو پایه چیست ؟ البته این به معنی نیست که شما برای هر پست خود از 30 هشتگ پرطرفدار استفاده کنید. یکی از روشهای ایجاد بک لینک، کامنت و نظر گذاشتن در وبلاگهای دیگران و لینک دادن به وبسایت خودمان در همان کامنت است. تعیین محدودیت در Google Search Console: مدیران وب سایتها میتوانند میزان خزش وبسایت خود را کاهش دهند. در این فایل با ارائه چند دستور و روش ساده مشخص میکنیم که رباتها کدام صفحات وب سایت را میتوانند بررسی کنند و کدام صفحات را نباید بررسی کنند.

خوشبختانه دسترسی رباتها به فایل Robots.txt و یا صفحات را میتوانیم با استفاده از روشهایی که در ادامه این مقاله برایتان بیان میکنیم تحت کنترل قرار دهیم. وب مسترها و مدیران وب سایت میتوانند ورود رباتها به سایتها را از روشهای گوناگونی کنترل کنند. یک فایل متنی است که برای سئو استفاده میشود و حاوی دستوراتی برای روباتهای فهرستکننده موتورهای جستجو است که صفحاتی را مشخص میکند که میتوانند یا نمیتوانند ایندکس شوند. حالا به موضوع اصلی خودمان یعنی فایل Robots.txt برمیگردیم. در این مقاله قصد داریم با آموزش ساخت سایت مپ شما را یک قدم دیگر به بهینهسازی سایتتان نزدیک …

این رباتها هر روز به دفعات متعدد صفحات وب سایت شما را بررسی میکنند. در سرچ کنسول قسمتی به نام Crawl Stats وجود دارد که تعداد دفعات بررسی صفحات وب سایت شما را توسط رباتها به صورت روزانه گزارش میدهد. هر چقدر در طول روز تعداد بیشتری محتوا در سایت شما قرار بگیرد و یا تغییرات سایت اهمیت زیادی داشته باشد، رباتهای جستجوگر دفعات بیشتری سایت شما را بررسی میکنند. کاربرد دیگری که سئو دارد ، کمک به افزایش نرخ کلیک است که در نتیجه به افزایش ترافیک و بالا رفتن تعداد مشتریان و در نتیجه فروش ، درآمد و کسب سود بیشتری می شود. چرا نیاز به یک سایت مپ ویدیو دارید؟

اگر در فایل robots دستور دهید که هیچ یک از رباتهای گوگل اجازه دسترسی به صفحات را ندارند این صفحات بررسی نمیشود. یک فایل robots. txt مجموعه ای از دستورالعمل ها برای ربات ها است. اگر یک فایل بزرگتر یا URL های بیشتری دارید، باید لیست خود را به چندین نقشه سایت تقسیم کنید. برای مثال در سایتهای خبری که همیشه در حال انتشار و به روز رسانی اخبار هستند ربات ها با سرعت بیشتری صفحات وب سایت را بررسی کرده و مطالب را ایندکس میکنند. برای اینکه اطلاعات بروز و معتبر بدست بیاورید باید از مطالعه مقالات وب سایتهای معتبر حوزه سئو و بازاریابی استفاده کنید و یا با شرکت در دورههای حضوری و سمینارهای مختلف از روشهای جدید سئو و بهینه سازی سایت آگاه شوید در ضمن شرکت در این سمینارها و دورهها علاوه بر این که میتواند بار علمی شما را در زمینه SEO افزایش دهد میتواند باعث شبکه سازی و تیم سازی هم شود . سئو و بهینه سازی سایت، یک فرآیند زمانبر و مستمر است. اگر سایت شما بهینه باشد، کاربران موبایل می توانند تعامل بیشتری با سایت شما داشته باشند.

اطلاعات درباره کاربران فقط برای کمک به ایجاد محصولاتی که آنها می خواهند نیست. 2- سایتتان دارای آرشیو بسیار بزرگی از مطالب باشد که یا از یکدیگر ایزوله شده باشند یا به خوبی با یکدیگر لینک نباشند. البته هم اکنون میتوان از این فایل برای استخراج فایلهایی مانند ویدیو تصاویر یا صدا از نتایج جستجو استفاده کنید. هدف اصلی فایل محدود کردن درخواست های بیش از اندازه بازدید از صفحات وب سایت است. حتی میزان بهینه بودن یا نبودن عملکرد سایت شما، در قیمت گذاری موثر است، اما برای بهترین بودن، باید به اندازه بهترینها توانایی داشته باشید. بنابراین قدم به قدم همراه من تا انتهای این مقاله همراهی کنید تا ببینیم چگونه میتوان از Robots.txt استفاده کرد؟ ربات گوگل به نحوی طراحی شده اند تا برای فضای اینترنت شهروند خوبی باشد. لازم است ساختار و ظاهر سایت به درستی و با رعایت اصول UI و UX طراحی شود و محتوای صفحات، باید مفید و مناسب باشد تا رضایت کاربران و در نتیجه، رضایت گوگل جلب شود. تولید محتوای جذاب و مفید که کاربران را ترغیب کند تا در صفحه و یا وبسایت شما بمانند، یکی دیگر از استراتژیهای نوشتن یک متن بهینه شده است. لینکهای زیاد باعث میشود کاربران دچار سردرگمی شوند و یا سایت شما توسط موتورهای جستجو بهعنوان یک مزرعه لینک شناخته شود.

در غیر اینصورت احتمالا متا تگ نوایندکس گزینه بهتری برای شما باشد. برای مدیران سایت ها قرارگیری در رتبه های نخست جستجوی گوگل به خصوص ۳ لینک اول که ۴/۵۸ کلیک ها را در بر می گیرد بسیار مهم می باشد، در نتیجه جای سوال و تعجب نیست اگر تمام سایت ها که خدمات و کالا به فروش می رسانند در صدد دستیابی به رتبه یک گوگل باشند. به همین خاطر در کنار درب ورودی یک کیوسک اطلاعات درست کرده و چند نفر را در آنجا مسئول راهنمایی و نگهبانی قرار دادهاند. همانطور که مشاهده می کنید، هنگامی که عبارتی را جستجو می کنید، ممکن است در کنار برخی از نتایج، عبارت «Ad» نمایش داده شود که نشان می دهد این نتیجه، تبلیغ است! ما در آژانس دیماژن در این مسیر در کنار شما هستیم. همین زمان طولانی روی رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو تأثیر منفی خواهد گذاشت. این روش از سئو ما را به استفاده از روش ها، تکنیک ها، و استراتژی هایی ترغیب می کند که از این قوانین تبعیت می کنند و با انجام این کارها می کوشد که یک محتوای با کیفیت را به نحو احسن به موتورهای جستجو معرفی نماید. سلامت خزش (Crawl Health): اگر سرعت سایت شما بالا باشد و بتواند به سرعت سیگنالها را پاسخ دهد قطعاً Crawl Rate افزایش مییابد.