چگونه سئوی خود را خودکار کنید: راهنمای مبتدیان

در نهایت، برای پلتفرم سئو خودکار انتخابی شما بسیار مهم است که به طور منظم گزارش دهید. جمع آوری گزارش های سئو قبلاً یک کار دستی و در عین حال خسته کننده بود، اما ارائه دهندگان اتوماسیون سئو به راحتی می توانند بار را از روی دوش شما بردارند.

برای شروع کار با اتوماسیون سئو، اولین قدم این است که فرآیند سئوی خود را درک کنید. این بدان معناست که با اهداف و استراتژی تصویر بزرگ خود شروع کنید.

یک ابزار ردیابی رتبه می‌تواند به طور خودکار با ارائه داده‌های مورد نیاز شما، حفاری را برای شما انجام دهد.

حقیقت این است که شما می توانید بسیاری از وظایف سئو را برای کسب و کار خود خودکار کنید و راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

علاوه بر این، متخصصان سئو نیاز به خودکارسازی وظایف را درک می کنند، زیرا اکثر آنها تکراری هستند.

با این حال، خودکارسازی سئو را می توان با کمک برنامه نویسی نیز انجام داد. شما به راحتی می توانید از پایتون برای نوشتن اسکریپت هایی استفاده کنید که به شما کمک می کند وظایف سئو را به طور خودکار و شخصی سازی کنید.

بسیاری از وظایف سئو خودکار را می توان با استفاده از یک پلت فرم اتوماسیون سئو به بهترین وجه انجام داد. این یک راه عالی برای شروع کار با اتوماسیون سئو است که تمام وظایف اصلی اتوماسیون سئو را در دستان متخصصان قرار می دهد در حالی که شما طبق معمول تجارت خود را اداره می کنید.

از سوی دیگر، یک کار سطح پایین، کاری است که نیاز به تفکر کمی دارد.

یعنی دوست نداری خودت را چند برابر کنی؟

این کار را با جمع آوری داده ها از:

 • تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
 • کنسول جستجو
 • رسانه های اجتماعی
 • Google برای کسب و کار من
 • ردیابی تماس

… و خیلی بیشتر

سرمایه گذاری در یک ارائه دهنده خودکار سئو امری ضروری است، به خصوص اگر می خواهید سایت خود را به روش های مناسب تقویت کنید. این ابزارها به شما کمک می کنند رتبه سایت خود را ردیابی کنید، سایت خود را برای مشکلات فنی بررسی کنید، محتوای خود و هدف گذاری مخاطبان خود را ارتقا دهید و موارد دیگر.

پیگیری مسائل فنی در سئو امری حیاتی است.

بنابراین، برای مثال، می‌توانید اعلان‌های ایمیل Rank Ranger را تنظیم کنید تا زمانی که URL شما دارای موارد زیر است به شما اطلاع دهد:

 • تغییر موقعیت
 • رتبه خود را افزایش داد
 • رتبه خود را کاهش داد
 • به یک هدف رتبه بندی رسید

وقتی به درستی انجام شود، خودکارسازی سئوی شما به شما این امکان را می‌دهد تا کسب‌وکار خود را در مقیاس بسیار بزرگ‌تری اداره کنید.

علاوه بر این، این پیوندها ممکن است ارزش سئوی زیادی برای کسب و کار شما داشته باشند و از دست دادن آنها ممکن است باعث از دست دادن رتبه سایت شما شود.

در اینجا چند نمونه از آنچه که یک ارائه دهنده اتوماسیون SEO درجه یک باید به عنوان بخشی از خدمات خود ارائه دهد، آورده شده است.

ردیابی رتبه سئو

این ابزارها به شما کمک می کنند تا لینک ها و منشن ها را سریع پیدا کنید. علاوه بر این، می‌توانید به راحتی نرم‌افزار را تنظیم کنید تا این اشاره‌ها را به ایمیل شما ارسال کند.

به زبان ساده، می توانید وظایف سطح پایین و میانی را خودکار کنید. این شما را برای کارهای سطح بالا آزاد می کند.

در عوض، باید کارهای سطح پایین را خودکار کنید تا خودتان را آزاد کنید و روی این کارهای سطح بالا تمرکز کنید.

وظایف سئوی میانی

ابزار Rank Ranger Link Manager

رتبه بندی سئو همچنان یک KPI حیاتی است که باید روزانه آن را اندازه گیری کنید، حتی زمانی که از یک استراتژی بلند مدت استفاده می کنید. زیر نظر گرفتن رتبه بندی به شما کمک می کند تشخیص دهید که سایت شما چه زمانی رتبه بندی را از دست می دهد و به شما کمک می کند تا استراتژی هایی برای افزایش ترافیک ایجاد کنید.

این امر ضروری است زیرا به شما کمک می کند تا اشباع بیش از حد لینک یا سوء استفاده را در سایت خود تعیین کنید.

در پایان روز، خودکار کردن سئو سایت شما را از مشکل مدیریت دستی تعداد زیادی از وظایف نجات می دهد. از طریق اتوماسیون، شما همچنین هزینه های خود را کاهش می دهید اما سودآوری خود را به عنوان یک تجارت افزایش می دهید.

همانطور که می توانید تصور کنید، این وظایف را به اتوماسیون نمی سپارید.

از طریق GIPHY

شروع با اتوماسیون سئو

همانطور که همه ما می دانیم، مدیران محتوا اغلب صفحات را حذف می کنند. این یک خطر بالقوه برای شما صاحب کسب و کار می شود زیرا ممکن است این صفحات دارای پیوندهایی به سایت شما باشند.

هنگامی که این تنظیم را انجام دادید، اشاره ها را مستقیماً به صندوق ورودی خود ارسال خواهید کرد. شما می توانید تگ عنوان، URL و خود ذکر واقعی را ببینید.

با در نظر گرفتن این موضوع، در این راهنمای مبتدی برای اتوماسیون سئو، به موارد زیر می پردازم:

 • اتوماسیون سئو چیست؟
 • چگونه می توانید به راحتی با اتوماسیون سئو شروع کنید
 • برخی از کارهای اساسی که می توانید به سرعت آنها را خودکار کنید تا روند سئوی خود را سرعت بخشید

سئوی خودکار چیست؟

اگر گوگل نتواند سایت شما را به درستی ردیابی و ایندکس کند، در کسب رتبه ای که انتظارش را داشتید با مشکل مواجه خواهید شد. از آنجا که شناسایی و گزارش مشکلات سایت به صورت دستی یک بار سنگین است، باید از ابزاری برای خودکارسازی فرآیند ممیزی استفاده کنید.

اینها همه نامزدهای خوبی برای اتوماسیون هستند و به عنوان یک مبتدی، ساده ترین مکان برای شروع هستند.

هنگامی که ممیزی سایت خود را تنظیم کردید، زمان آن فرا می رسد که بر نام تجاری خود نظارت کنید.

نظارت بر برند شما

یافتن زمان برای انجام ممیزی های منظم پروفایل بک لینک شما چند لایه است. بنابراین، ابزار حسابرسی بک لینک خودکار یک ارائه دهنده می تواند آنها را همیشه و بدون نیاز به کار دستی در شکل خود نگه دارد.

گزارش نویسی

ایمیل مدیریت شهرت که نام های تجاری را نشان می دهد

حسابرسی بک لینک

یک استراتژی سئوی هوشمند به زمان نیاز دارد.

هنگامی که متوجه شدید، زمان آن رسیده است که فرآیند خود را به یک سری مراحل عملی تقسیم کنید. داشتن این واضح به شما امکان می دهد وظایف را ارزیابی کنید. این به شما امکان می دهد آنها را به گروه های زیر گروه بندی کنید:

 • وظایف سطح بالا
 • وظایف میان رده
 • وظایف سطح پایین

وظایف سئوی سطح بالا

وقتی شخصی نام تجاری شما را به صورت آنلاین ذکر می کند، می خواهید بلافاصله در مورد آن بدانید. به خصوص که مردم بر اساس بررسی ها تصمیم به خرید می گیرند.

هنگامی که شروع به کار می کنید بهترین مکان برای شروع استفاده از نرم افزارهای آماده است. اگر به چیزی سفارشی شده نیاز دارید، همیشه می توانید آن را بر اساس نیازهای کسب و کار خود پیکربندی کنید.

اتوماسیون سئو فرآیند استفاده از ابزارها و برنامه‌ها برای خودکارسازی بسیاری از وظایف سئوی مورد نیاز برای رتبه‌بندی یک سایت در بالای نتایج موتورهای جستجو است.

عملکرد سایت شما را افزایش می دهد. این رتبه بندی مورد نظر گوگل را به شما امتیاز می دهد. مخاطبان مناسب را به سایت شما جذب می کند و در نهایت تجربه کسب و کار آنلاین شما را چند درجه بالا می برد!

هنگامی که اتوماسیون ردیابی رتبه خود را راه اندازی کردید، گام بعدی شما تنظیم ممیزی منظم سایت است.

ممیزی سایت

یک کار سطح بالا کاری است که فقط با یک سئوکار مجرب قابل دستیابی است. بنابراین، برای مثال، ارزیابی داده‌های شما و ارائه یک برنامه اقدام، یک کار سطح بالا در نظر گرفته می‌شود.

برخی از وظایف سئو که می توانید به صورت خودکار انجام دهید عبارتند از:

اکنون، از آنجایی که این یک راهنمای مبتدی برای اتوماسیون است، من قصد دارم برای بقیه مقاله بر روی پلتفرم ها تمرکز کنم.

و…

این ابزارها می توانند ردیابی سئوی شما را پیکربندی کنند و اطلاعات زیادی را جمع آوری کنند. هنگامی که مشکلات احتمالی را تشخیص دادید، می توانید بلافاصله به عیب یابی بروید.

بله، می‌توانید این کارها را خودکار کنید، اما از آنجایی که با اتوماسیون همه چیز اشتباه می‌شود، باید یکی از اعضای تیم خود را وادار کنید تا نتایج را ویرایش کند.

وظایف سطح پایین

علاوه بر این، اگر به طور منظم محتوایی را منتشر کنید، اندازه سایت شما به سرعت افزایش می یابد و بهینه سازی SEO را به یک کار دشوار تبدیل می کند.

شما به راحتی می توانید با ادغام منابع داده های مختلف خود با Rank Ranger این را تنظیم کنید.

همانطور که در تصویر بالا می بینید، ابزار مدیریت شهرت Rank Ranger به سایت شما امتیاز شهرت از 100 می دهد. این امتیاز بیانگر احساس عمومی ذکر شده است.

مثال دیگر حل مسئله در زمانی است که همه چیز اشتباه می شود.

درباره نویسنده

لیراز پستان

Liraz یک متخصص بین المللی سئو و محتوا است که به برندها و ناشران از طریق موتورهای جستجو کمک می کند رشد کنند. او مدیر سابق SEO و محتوای Outbrain است و قبلاً بیش از یک دهه در صنایع بازی، B2C و B2B کار کرده است.


منبع: https://www.rankranger.com/blog/seo-automation-for-beginners

چگونه سئوی خود را خودکار کنیم

شکی نیست، سئوی موثر می تواند یک کار بزرگ باشد.

تمام آن کارهای تکراری را که سئوکارها به صورت روزانه انجام می دهند را تصور کنید. به همه آن کپی و چسباندنی که انجام می‌دهید فکر کنید یا رتبه‌بندی‌های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مخرب نیستند.

رتبه بندی اعلان های ایمیل ردیابی

برای آن، یک ابزار سئو خودکار می تواند کیفیت بک لینک شما را تحت نظر داشته باشد. این ابزار همچنین اقدامات مهمی را انجام می دهد تا بک لینک های مضر را از سایت شما حذف کند یا آنها را به طور کامل حذف کند.

کارهایی که در غیر این صورت به صورت دستی انجام می دادید. این بدان معناست که ابزارهای اتوماسیون سئو می توانند در زمان و پول شما، دو مورد از با ارزش ترین دارایی های یک بازاریاب، صرفه جویی کنند.

پس از راه‌اندازی و اجرای آن، می‌توانید به راحتی اعلان‌های ایمیلی را تنظیم کنید تا در صورت بروز هرگونه تغییر در رتبه‌بندی به شما اطلاع دهند.

اعلان های ایمیل مدیریت شهرت

ابزار حسابرسی خودکار سایت

این را می توان به راحتی با انتخاب کلمات کلیدی مرتبط برای همه صفحات خود و وارد کردن آنها در ابزار ردیابی رتبه خود انجام داد.

یک کار متوسط ​​نیاز به مهارت دارد، اما برای اجرای آنها به بهترین اعضای تیم شما نیاز ندارد.

از طرف دیگر، اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه سئوی خود را با استفاده از ابزارهایی مانند پایتون خودکار کنید، راهنمای من برای Python برای SEO را بررسی کنید.

پیدا کردن پلتفرم سئو خودکار مناسب

همانطور که در تصویر بالا می بینید، این داشبورد خاص شامل رسانه های اجتماعی، تبلیغات گوگل و داده های بازاریابی ایمیلی است.

نرم افزار نظارت بر برند

با این حال، می توانید آن را طوری تنظیم کنید که تقریباً هر داده ای را که می خواهید شامل شود.

کسب و کار خود را خودکار کنید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید

نمونه هایی از این وظایف مواردی مانند نوشتن تگ عنوان و توضیحات متا هستند.

در مجموع، کاری وجود ندارد که سئوی خودکار نتواند انجام دهد.

گزارش‌های خودکار به شما کمک می‌کنند تا زمینه‌های بهبود یافته و همچنین مناطقی که نیاز به تنظیم مجدد بیشتری دارند را شناسایی کنید. با تشکر از این گزارش ها، می توانید به طور خودکار یک استراتژی بازاریابی منحصر به فرد ایجاد کنید و به هر مشکلی که پیش می آید عمل کنید.

هنگامی که وظایف خود را به این سه دسته تقسیم کردید، اکنون می توانید به طور عینی ببینید چه چیزی را می توان خودکار کرد و چه چیزی را نمی توان.

و…

بک لینک های مضر می توانند و اغلب باعث ایجاد مشکل می شوند.

به عنوان مثال، داشبوردهای بازاریابی Rank Ranger می توانند تمام جنبه های کمپین بازاریابی شما را نشان دهند.

ابزار ردیابی رتبه Rank Ranger

با هجوم بازاریابان محتوا به اینترنت با محتوای هفتگی و حتی روزانه، متمایز شدن از جمعیت روز به روز دشوارتر می شود.

ردیابی کلمات کلیدی دستی، حداقل بگوییم، خسته کننده است. اما، یک پلت فرم اتوماسیون سئو حرفه ای می تواند این کار را برای شما – و همچنین یکپارچه- انجام دهد. ردیابی رتبه سئوی شما بسیار مهم است زیرا به شما بینشی از پیشرفت سایت شما می دهد.

داشبورد بازاریابی خودکار Rank Ranger

هنگامی که نام های خود را ردیابی می کنید، می توانید از Rank Ranger برای تنظیم اعلان های ایمیل استفاده کنید. این اعلان ها را می توان طوری تنظیم کرد که روزانه، هفتگی یا ماهانه به آدرس ایمیل شما ارسال شود.

گام بعدی این است که ارزیابی کنید کدام کارها بیشترین زمان را می بلعند. این وظایف را وظایف اتوماسیون با اولویت بالا خود در نظر بگیرید.

چه وظایف سئو را می توانید خودکار کنید؟

برای درک نمایه بک لینک خود، نظارت بر لینک های جدید در زمان به دست آوردن آنها کافی نیست. یک وظیفه به همان اندازه مهم که پلتفرم های سئو خودکار می توانند از جانب شما مدیریت کنند، ردیابی بک لینک است.

خوب، بررسی موتورهای جستجو برای پیوندها و ذکرها می تواند به صورت دستی یک کار بسیار کسل کننده باشد. خوشبختانه، یک ابزار نظارت بر برند می تواند به شما در خودکارسازی این فرآیند کمک کند.

هنگامی که این را تنظیم کردید، می توانید یک داشبورد بازاریابی خودکار و کاملاً یکپارچه راه اندازی کنید.

به عنوان مثال، مدیر پیوند ما به شما می گوید که آیا یکی از بهترین پیوندهای شما گم شده است. این به شما این امکان را می دهد که به مالک سایت اطلاع دهید و آنها را مجدداً راه اندازی کنید.

اگر یک سایت سازمانی را با هزاران صفحه تصور کنید، درک اینکه چرا اتوماسیون سئو بخشی ضروری از استراتژی سئو شما است، دشوار نیست.

یکی دیگر از وظایف مدیریت لینک که می توانید به اتوماسیون بسپارید، ممیزی بک لینک های موجود است.

شما می توانید این خطر را با راه اندازی ردیابی بک لینک مدیریت کنید. برای انجام این کار، باید ارزشمندترین لینک های خود را در نرم افزار مدیریت لینک آپلود کنید.

با خودکارسازی ممیزی فنی، می توانید به راحتی مشکلات سایت را شناسایی کنید، به خصوص آنهایی که ممکن است مورد توجه قرار نگیرند. پلت‌فرم‌های اتوماسیون سئو با کیفیت بالا با ممیزی سایت خود تهیه می‌شوند که می‌توانید از آن برای سایت خود استفاده عالی کنید.

بخوانید:   گوگل از کتاب راهنمای بازاریابی دیجیتال در میان تغییرات حریم خصوصی رونمایی کرد