پرپشت شدن ابرو و مژه با طب سنتی و قطره دکتر گیتا مجیدزاده

روغن‌های گیاهی مانند روغن بادام تلخ، روغن کرچک، روغن نارگیل و روغن زیتون به دلیل داشتن منابع غنی از ویتامین‌ها به تقویت تارهای مو کمک کرده و از ریزش ابروهای شما جلوگیری می‌کنند. بنابراین زمانی که ابروها عاری از هرگونه مواد آرایشی بوده و به خوبی تمیز و شسته شده‌اند، مقداری از این روغن‌ها را روی ابروهای خود بمالید و اجازه دهید تا به خوبی جذب ریشه موها شود. از طرف دیگر، پروتئین‌ها و مواد مغذی موجود در این روغن؛ از جمله ویتامین E باعث رشد سریع و سالم ابرو می‌شوند. شما می‌توانید روغن نارگیل را هر روز روی ابروهای خود بزنید اما با استفاده از این روغن حتی دو الی سه بار در هفته می‌تواند تاثیر شگفت‌انگیز پرپشت شدن ابرو را مشاهده کنید. این روش‌ها شامل درمان‌های خانگی، داروهای تقویت رشد مو و راهکارهای مرسوم جهت پرپشت کردن ابروها بود که با هم بررسی کردیم. در انتهای مقاله نیز یک قطره برای پرپشت شدن ابرو با نام قطره بلفارول که یک محصول گیاهی بدون عوارض است، به شما معرفی کردیم.

معمولاً پنج تا شش روز طول می‌کشد تا موهای ابرو پس از برداشتن دوباره رشد کنند. اگر به طور مکرر و در مدت زمان کوتاه ابروهای خود را بردارید، دوباره رشد نمی‌کنند، زیرا فولیکول‌های مو کاملاً آسیب دیده‌اند. تمام دوره‌های آموزش آرایشگری به صورت تئوری و عملی، متناسب با نیاز بازار کار و همراه با ارائه مدرک رسمی و معتبر فنی و حرفه‌ای در انتهای دوره می‌باشد. هنرجویان بعد از گذراندن دوره‌ها نیز تا زمان ورود به بازارکار با جلسات پشتیبانی و رفع اشکال رایگان مورد حمایت آموزشگاه خواهند بود. گل گیس ، بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه در تهران، با بیش از 15 سال سابقه، بیش از 42 دوره آموزش آرایشگری در سطوح مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌کند. این دوره‌ها در لاین‌های آرایشگری مختلف از جمله آموزش انواع خدمات ناخن، خدمات مو، خدمات پوست، خدمات آرایش صورت و نیز انواع اکستنشن ارائه می‌شود.

بخوانید:   دیدبان حقوق بشر: تعامل با طالبان نتیجه نمی‌دهد

توجه داشته باشید که روغن کرچک خالص می‌تواند باعث التهاب و تحریک پوست شود اگر به آن حساسیت داشته باشید. حتما قبل از استفاده آن را تست کنید تا مطمئن شوید که حساسیت ندارید. پسوزیاریس یکی دیگر از مشکلات خودایمنی است که باعث رشد غیرطبیعی سلولی می‌شود. مشخص نیست که چه عاملی باعث ایجاد دوره‌های عودکننده‌ی بیماری می‌شود. اما وقتی بیماری فعال نباشد رشد موها به حالت عادی برمی‌گردد.

سپس یک پد، پنبه یا دستمالی پنبه‌ای بردارید و آن را به روغن نارگیل آغشته کنید. اکنون می‌توانید پد مورد نظر را به ابروهای خود بزنید و به خوابی دلنشین بروید.بهتر است این کار را پیش از خواب انجام دهید و صبح روز بعد صورتتان را بشویید. تکرار هر روزه این کار نتیجه‌ای عالی به همراه دارد و روش خانگی برای پرپشت کردن ابروها را به ثمر می‌رساند. البته می‌توانید این کار را 2 یا 3 بار در هفته انجام دهید و بازهم به ظاهر دلخواهتان برسید.

خواب کافی و رعایت مدت زمان مرتب کردن ابرو و برداشتن ابرو یکی از نکاتی است که شما باید بیشتر به آن توجه کنید. کاشت ابرو برای افرادی که ابروهای خود را از دست داده اند یا به طور ژنتیکی ابروهای کم پشت و نازکی دارند و می خواهند ابروهای پرپشت و پهنی داشته باشند روشی مناسب است. در این روش موهای بخش های خاصی از سر در ناحیه‌ی ابرو کاشته می‌شود.

هر روز روغن کرچک را روی ریشه های ابرو بزنید، تا رشد آن افزایش پیدا کند و همچنین این کار تضمین می کند که ابرو ضخیم و محکم شوند. پنجمین راهکار خانگی و بدون دردسر برای پرپشت کردن ابرو، استفاده از زرده تخم مرغ است است. از آن‌جایی که تارهای موی ابرو از پروتئین کراتین ساخته شده‌اند و تخم مرغ منبع غنی از پروتئین است، این ماده کمک شایانی به رشد و قوی‌تر شد ساقه موها می‌کند. با این محصول جدید دیگر نیازی نیست ابروهایتان را برای پهن و پرپشت نشان دادن تاتو کنید یا از مداد ابرو استفاده کنید. کافی است فرچه را در ظرفی که پر از فیبرهای سنتتیک و ژل مخصوص است فروکنید و روی ابرویتان بکشید تا ابروی شما با ظاهری کاملا طبیعی پر به نظر برسد. البته تنها مشکلی که فعلا به آن اشاره شده رنگ تیره این فیبرهاست.

بخوانید:   تایم: سفر رییسی به چین بخشی از نظم‌سازی جدید در سیاست جهانی است

سپس صبح که بیدار شدید، آن را با یک شوینده مخصوص صورت بشویید. خوشبختانه راه‌های نسبتا ساده‌ای برای رسیدن به ابروهای پرپشت و زیبا وجود دارد و قرار است در اینجا به شما معرفی شود. درست برداشتن ابرو هم یکی از مهمترین ملاک های نشان دادن ابروهای پرپشت است. اگر نمی دانید چطور ابروهای خود را بردارید حتما آموزش ببینید یا به یک متخصص آرایشگر مراجعه نمایید. پرپشت شدن ابرو در یک هفته با انجام برخی از کارها امکان پذیر است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار