وضعیت سئو را در ابزار گوگل سرچ کنسول بررسی کنید

قبل از شروع آموزش سئو سایت باید با فاکتورهای مهم اساسی آشنا شوید با توجه به ابتدای مقاله که توضیح دادیم سئو به سه بخش تقسیم میشود حالا باید فاکتورهای بخشهای مختلف آن را مورد تحلیل قرار سایت linkoor دهید. حالا که تا حدی با سئو چیست، و مفاهیم اولیه آن آشنا شدید به نحوه کارکرد موتورهای جستجو بیشتر میپردازم. با اینکه این یک مقاله ای بود که نحوه چگونگی انجام یک کار را آموزش می داد من مقاله را به صورت “قدم به قدم” منتشر نکردم. لازم به ذکر است که در صورتی که این فایل وجود نداشته باشد مشکلی را ایجاد نخواهد کرد ولی بهتر است که آن را ایجاد کنید چرا که اگر بخواهید نقشه سایت خود را در موتورهای جستجو ثبت کنید به این فایل نیاز دارید چرا که موتورهای جستجو در این فایل به دنبال نقشه سایت خواهند بود. استفاده از گوگل آنالیتیکز بهترین راه برای این است که بفهمید مردم دربارهی سایت شما چه نظری دارند و چقدر از آن استفاده میکنند. ولی در واقعیت شما کشاورز هستید و سیب میفروشید، آن بازدیدکنندگان به سرعت سایت شما را ترک میکنند. به عبارتی بهینهسازی محتوا و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در یک راستا قرار دارن.

در خط دوم به موتورها اجازه دادیم تا دایرکتوری آپلودها را در نتایج قرار دهد و در خط های بعدی امکان قرار دادن صفحات افزونه ها و readme. اگر بخواهید بخشی از وبسایت را از نتایج ذخیرهشده حذف کنیم، بخش “Removals” میتواند این امکان را در اختیار ما قرار دهد. هم استفاده کنیم، بدون داشتن محتوای خوب و جامع، مطمئناً این مورد امکانپذیر نیست. وقتی صحبت از سئو می شود صحبت از درآمدهای فوق العاده بدون هزینه های بالای بازاریابی است؛ اگر به دانش سئو مسلط باشید میتوانید از این شغل درآمدزایی خوبی داشته باشید. به دلیل اینکه برای رباتهای گوگل و بینگ robots.txt مهم است. شما توسط این فایل بهعنوان یک وبمستر حرفهای عمل کرده؛ اهمیت فایل تاحدی است که حتی خود گوگل هم دارای این فایل است! از سال ۲۰۱۲ زمانیکه گوگل اعلام نمود هوش مصنوعی خود را وارد مدار جستجوی خود کرده این حدس زده میشد که یک روزی رباتهای گوگل دقیقا مثل یک انسان رفتار کنند.

تا پیش از ارائه الگوریتم رنک برین، دستورالعمل های گوگل کاملا به صورت دستی کدگذاری میشد یعنی مهندسین گوگل راهکار جدید ارائه می دادند و گروه تست گوگل پس از بررسی در صورتیکه آن راهکار خوب بود، تغییرات اعمال میشد، اما الگوریتم رنک برین بر اساس یادگیری ماشینی (machine learning) کار میکند؛ یعنی با توجه به موقعیت جغرافیایی و کوئری کاربر مرتبط ترین نتایج را به او نشان میدهد. سپس اعتبار بالای وبسایتتان به موتور جستجو ثابت شده، رتبه برتری کسب میکنید و در نهایت پوزیشن بالاتری در صفحهی نتایج از آنتان میشود. ساختن بکلینک قوی هم یکی دیگر از لازمههای کسب رتبه بهتر در گوگل است.

تعیین یک خط مبنا قبل از ایجاد تغییرات مهم است. هیچ تضمینی برای تعیین دقیق رتبه شما در بازه زمانی مشخص وجود ندارد چرا که اطلاعاتی از آپدیت های بعدی گوگل و میزان فعالیت رقبا در دست نیست. اگر کسی به عنوان مثال plumber، سایت یا SEO را جستجو نماید، در این صورت بدیهی است که تعیین هدف جستجو، دشوارتر می شود. اولین خط این فایل user agent می باشد که نام ربات جستجویی است که شما می خواهید با آن در ارتباط باشید خط بعدی اجزای اجرای دستورات را به موتورها می دهد و با همین خط هاست که موتورها میفهمند کدام بخش های سایت را باید در نتایج قرار دهند.

همواره تکنیکهای زیادی بصورت تجربی به دست آمده که هر کدام از آنها در دستههای مختلفی قرار دارند و باز هم به سه قسمت سئو کلاه سفید، سئو کلا سیاه و سئو کلاه خاکستری دسته بندی میشوند. زمانی که خزندگان موتورهای جستجو، محتوای سایتی را می خزند و ایندکس می کنند آنها پیگیر کلمات کلیدی موجود در آن هستند. درآمدزایی در این حرفه بی نهایت است و بسته به نوع کاری که شما انجام میدهید میتواند متغییر باشد. دقیقا نمیشودگفت چه معیاری در رتبه بندی سایت ها موثر هستند ، در واقع گوگل به این موارد اشاره ای نکرده است . » با هم گفتیم که وقتی ما سایت خود را برای موتورهای جستجو – مثلا گوگل – بهینه میکنیم در اصطلاح به این کار «سئو کردن» میگویند.

شما میتوانید با استفاده از افزونهای که در بالا ذکر شد کاری کنید که قسمتی از فایلها مانند readme.html در گوگل ایندکس نشود و یا غیرازاین میتوانید هر فایل دلخواه دیگری را مشخص کنید تا نمایش داده نشود. افزونه های بسیاری برای انجام این کار است که اصولا تمام افزونه های سئو می توانند این کار را انجام دهند با استفاده از این افزونه ها می توانید برچسب های متا مانند noindex،nofollow را اضافه کنید توجه داشته باشید نباید صفحه ورود و ادمین و صفحه ثبت نام را به این فایل بیفزاییم چرا که این صفحات به طور پیش فرض در وردپرس وجود دارند. بسیار خوب، سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که اصول تولید محتوای متنی چیست ؟ 1. سئو کلا سفید : در این موضوع تمام فعالیتی که بصورت روتین وار هر روز بنا به برنامهریزی از قبل تعریف شده انجام شود. 2. سئو کلاه سیاه : در این روش اغلب برای زمانی انجام میشود که سایتی میخواهد خیلی سریع رتبه بگیرید و در یک بازی زمانی رتبه ۱ باشد و سپس محو شود. این تفکر برای زمانی که هیچ رقیبی نداشته باشید کاملاً درست است.

در ابتدا ممکن است که این سوال برای شما پیش بیاید که موشن گرافیک چیست؟ در صورتی که این فایل را نیافتید و یا در سایت شما وجود نداشت باید یک فایل متنی ایجاد کرده و با نام robot. فایل robot.txt در دایرکتوری سایت شما موجود است فقط کافی است وارد مدیریت فایل های خود در هاست شوید این فایل یک فایل متنی است که شما می توانید آن را در نود پت باز کرده و ویرایش کنید. ایجاد پروفایل و به اشتراک گذاری مقالات از جمله کارهای است که می توان در شبکه های اجتماعی انجام داد. مشخص است ، این یک گزینه نسبتاً گران است ، اما همچنین یک سرمایه گذاری است.

سئو داخلی، بخش پایهای و ضروری بهینهسازی سایت است که قبل از هر اقدام دیگری باید به طور کامل و اصولی انجام شود تا نتایج مورد انتظار از بهینهسازی سئو خارجی نیز به مراتب موثرتر شود. سئو فرایند بهینهسازی محتوا با هدف نمایش آن در نتایج ارگانیک موتورهای جستجوست. همچنین در پایین آن نیز یک تحلیل کامل از تمام درخواستهای سایت شما همراه با حجم و مدت زمان لود آن نشان میدهد که در صورت کند بودن سایتتان از این طریق نیز به راحتی میتوانید متوجه شوید که مشکل کجاست. با این حال، احتمال دیده شدن برخی لینکها توسط موتورهای جستجو اندکی پایین است. توجه داشته باشید که هر چه رتبه الکسای یک سایت پایین باشد، نشان دهنده بهتر بودن وضعیت ورودی سایت و ترافیک جذب شده می باشد. یک نمونه فایل صحیح ربات robots.txt که شاید بیشتر کاربران به دنبال آن هستند، میتوانید آن را در زیر مشاهده کنید.

با دستور Disallow و عبارت search موتور جستجو را از ایندکس نتایج جستجوی کاربران محروم کرده ایم. شما باید یک فایل ربات داشته باشید که حداقل یک دستور درون خود دارد. دستور سوم: دسترسی به دیگر قسمت های سایت هم باز است و قسمتی از مسیر مسدود شده ی directory2 دارای دسترسی مجاز است و آدرس آن directory2/subdirectory1 است. همین مقالهای که در حال مطالعهی آن هستید نیز براساس همین چکلیست، نوشته شده است. با توجه به این موارد پیشنهاد میکنیم که در این بخش از آموزش حرفه ای سئو ما را همراهی کنید تا نکاتی را در این باره برای شما ذکر کنیم. این موارد را اگر همیشه به آن عمل کنید و زیاده روی نکنید قطعا هم رتبه خوبی را بدست میآورید و هم کسی نمیتواند با شما رقابت کند. در این روش سایت قطعا با جریمه گوگل مواجه میشود. اگر در این صفحه از سایت کاسب باشی قرار گرفتهاید قطعا سوالی در ذهن شما پیش آمده که هرچه سریع تر میخواهید بدانید که سئو چیست؟

این کدها موجب می شوند تا تمام محتوای سایت توسط موتورهای جستجو در نتایج قرار گیرند و همچنین لینک ها در نقشه سایت ثبت شوند. Html را در نتایج به موتورها جستجو ندادیم. ما از «متا تایتلها» و «متا دیسکریپشنها» برایتان میگوییم، پای ابزارهای کمکی را پیش میکشیم و حتی یک فایل گوگل شیت پر از واژههای قدرتمند در اختیارتان میگذاریم تا با کمک این واژهها در میان دیگر ویترینها بیشتر به چشم بیایید. به عبارت ساده، با سئو کردن مطالب میتوان به موتورهای جستجو نشان داد محتوای شما بهترین نتیجه برای موضوع مورد نظر است. وقتی سایت شما کاملاً جدید است و فقط 5 صفحه دارد ، معماری وب سایت چندان اهمیتی ندارد.

وقتی این گزینه را بزنیم، سایت یک فایل ربات می سازد و کدهای مربوطه را به آن وارد می کند. ذخیره نمایید سپس وارد سرور شده و آن را آپلود کنید. وارد تنظیمات وردپرس می شوم. اگر در سایت خود از افزونه سئو yoast استفاده می کنید خود افزونه نقشه سایت را ایجاد خواهد کرد و با کد های زیر آن را به فایل ربات اضافه می کند. در این مثال حتی اگر صاحب امتیاز این مکان نیز نداند ، وی در حقیقت با در نظر گرفتن محتوای مغازه خود و رنگ قرمز که تناژی اشتها آور دارد ، عملاً محتوا را مقدم بر عناصر دیگر طراحی قرار داده و بدین ترتیب حس پرخوری و تمایل به سفارش بیشتر غذا را در مشتریان خود به وجود آورده است . کد و یا فرمتهای این پرونده خیلی ساده است.

با این کار میتوانید سئو سایت خود را بالابرده و در ضمن روی رتبه الکسا سایت شما نیز تأثیر زیادی دارد. وقتی لینک از طرف وب سایت دیگری به سایت شما داده میشود به معنای امتیاز مثبت در خصوص سایت شما می باشد یعنی وب سایت شما آنقدر ارزشمند بوده است که سایت های دیگر به آن لینک دادند اما این که تمامی سایتها ارزشمند نخواهد بود معیارهایی برای اندازه گیری ارزش لینک ها وجود دارد که از جمله آنها میتوان به قدرت دامنه قدرت صفحه و یا میزان ترافیک و رتبه الکسای وب سایتی که به شما لینک میدهد اشاره کرد. اما در پنج سال گذشته، الگوریتمهای گوگل هوشمندتر شدهاند و آنها میدانند که پر کردن کلمات کلیدی اسپم است و برای خوانندگان مفید نیست. این الگوریتم یک سال بعد از پاندا به گوگل اضافه شد و وظیفۀ آن مبارزه با لینکسازی اسپم است. Txt نوفالو کنید چرا که افراد سودجو ممکن است بخواهند با این فایل نسخه سایت شما را بدانند چرا که این تمام افراد می توانند به این فایل دسترسی داشته باشند و با نوفالو کردن آن از بسیاری از حملات در امان هستید برای افزایش امنیت سایت خود می توانید دایرکتوری افزونه ها را نیز نوفالو نمایید.