هوش مصنوعی تغییرات: 5 عملی ایده

این تصاویر بیشتر به صحنههایی از فیلمهای آخرالزمانی شبیه است، اما همهی اینها از بیمهایی است که شاید بسیار از متخصصان و غیر متخصصان داشته باشند. البته این مسئله به میزان اورکلاکینیگی که اعمال میکنید بستگی دارد و برای تغییرات ناچیز، مدار تغذیه و خنک کننده قوی لازم نیست و میتوان مدل مرجع را نیز اورکلاک کرد اما ممکن است که پایداری کافی نداشته باشد و دمای آن بالاتر از مقدار مجاز برود. این بخش از AI جایی است که زبان طبیعی و زبانهای مصنوعی (مانند زبانهای برنامهنویسی) با هم پیوند میخورند. مانند بینایی ماشین، شرکتهای فعال در حوزه پردازش گفتار در ایران نیز در حال پا گرفتن هستند و هر روز بر تعدادشان افزوده میشود. این نسخه از لپ تاپ لنوو نیز دقیقا همانند Legion 5 ACH6 است با این تفاوت که صفحه نمایش آن 17.3 اینچی و پردازنده آن رایزن 5 5600H است. یادگیری نیمهنظارت از دادههای برچسب زده شده و برچسب نزده برای آموزش، استفاده میکند؛ این نوع یادگیری میتواند دقت یادگیری را افزایش دهد.

بنابراین الگوریتمها اجازه دارند تا نقاط داده موجود در مجموعههای داده را طبقهبندی، برچسبگذاری و یا گروهبندی کنند، بدون اینکه هیچ راهنمایی خارجی در انجام آن کار داشته باشند. بانکهای اطلاعاتی جدید نیز، به این دانشکدهها اجازه استفاده بیشتر از محتویات را، به کاربران و بخش آموزش، میدهند. به عبارت دیگر، یادگیری بینظارت به سیستم اجازه میدهد تا الگوهای درون مجموعه دادهها را به تنهایی شناسایی کند. یادگیری بینظارت به استفاده از الگوریتمهای هوش مصنوعی برای شناسایی الگوهایی در مجموعههای داده، حاوی نقاط دادهای که نه طبقهبندی شده و نه برچسبگذاری شدهاند، اشاره دارد. البته آنچه که گفته شد، لزوماً همیشه درست نیست و اختلاف نظرهای زیادی پیرامون ASIC quality وجود دارد. شناخت الگوهای مغز انسان با شبکه عصبی ممکن میشود؛ مغز انسان تمامی فرایندهای خودآگاه و ناخودآگاه در بدن انسان را کنترل میکند با این وجود دانشمندان ثابت کردهاند کامپیوترها با سرعتی بسیار بالاتر از مغز میتوانند به فعالیت بپردازند.

بخوانید:   سایت مپ (sitemap) چیست و چگونه یک نقشه سایت بهینه بسازیم؟
این شاخه از AI، ترکیبی از ابزارهایی آماری و هوش مصنوعی با مدیریت مجموعهدادههاست. کارت های گرافیک RTX 4070 Ti یک انتخاب عالی برای گیمینگ 1440p با بالاترین تنظیمات هستند. اما اگر میخواهید به یک برند معروف پایبند بمانید، RTX 3050 ، RTX 3060 و RTX 3060 Ti ، با مدلهایی از Asus، Gigabyte، MSI، PNY و Zotac که قیمت چندان بالایی ندارند، تقریباً عالی به نظر می رسند. اما چه چیز دیگری باید بخرید؟ اگر کنجکاوید بدانید که چگونه روی این پیکرهها پردازش انجام میشود باید سراغ مفاهیم تخصصیتر بروید. چهار دسته اصلی سیستم هوش مصنوعی، هر یک بخشی از این فناوری را پیش میبرند؛ ماشین واکنشی، ابتداییترین نوع هوش مصنوعی است که صرفاً به سناریوهای فعلی واکنش نشان میدهد و نمیتواند برای تصمیمگیری در زمان حال به دادههای آموزش داده شده یا تکراری تکیه کند. نسل فعلی لپتاپها این مارک سریع، قدرتمند و آسان برای مصرفکنندگان برای پروژههای شخصیشان است.