هفت نکته برای بهینه سازی سرعت صفحه در سال 2023

با این حال، بارگذاری تنبل تصویر همچنین می تواند باعث کند بارگذاری تصاویر طولانی تر شود، به خصوص هنگام استفاده از کتابخانه بارگذاری تنبل جاوا اسکریپت. در این صورت، مرورگر ابتدا باید کتابخانه جاوا اسکریپت را قبل از شروع بارگذاری تصاویر بارگیری کند. این زنجیره درخواست طولانی به این معنی است که مدتی طول می کشد تا مرورگر تصویر را بارگذاری کند.

تست‌های یکباره سرعت سایت می‌توانند مشکلات عملکردی را در وب‌سایت شما شناسایی کنند، اما پیگیری نتایج آزمایش شما و تایید بهینه‌سازی‌های شما را آسان نمی‌کنند.

این امر به ویژه در هنگام بهینه سازی بسیار مهم است بزرگترین رنگ محتوایی، یکی از سه معیار Core Web Vitals. این اندازه گیری می کند که چقدر طول می کشد تا محتوای صفحه اصلی پس از باز کردن صفحه ظاهر شود.

از آنجایی که این منابع تأثیر زیادی بر زمان بارگذاری صفحه دارند، باید هر کدام را بررسی کنید تا ببینید آیا واقعاً ضروری است یا خیر. کلمه کلیدی async در تگ اسکریپت HTML به شما امکان می دهد کد جاوا اسکریپت را بدون مسدود کردن رندر بارگیری کنید.

تست سرعت وب سایت رایگان را اجرا کنید برای پیدا کردن. به سادگی آدرس صفحه ای را که می خواهید آزمایش کنید وارد کنید. شما یک گزارش عملکرد دقیق برای وب سایت خود دریافت خواهید کرد، از جمله توصیه هایی در مورد نحوه بهینه سازی آن.

افزودن ویژگی fetchpriority=”high” به عنصر img که مسئول بزرگترین رنگ محتوایی است، دانلود سریع آن را تضمین می کند.

برای بهینه سازی از بارگذاری تنبل تصویر بومی استفاده کنید

داده های واقعی کاربر گوگل به شما می گوید که سرعت وب سایت شما چقدر است، اما تحلیلی ارائه نمی کند که توضیح دهد چرا وب سایت شما کند است.

بخوانید:   نحوه استفاده از صادرات انبوه اطلاعات کنسول جستجو

Remove-and-optimize-render-blocking-sources

با تعامل جدید با متریک Next Paint بهینه سازی کنید

آیا می خواهید بدانید که آیا بهینه سازی Core Web Vitals چیزی است که باید به آن فکر کنید؟ از گزارش تجربه صفحه در استفاده کنید کنسول جستجوی گوگل بررسی کنید که آیا هر یک از صفحات وب سایت شما خیلی کند بارگذاری می شود.

Optimize-with-new-Interaction-to-Next-Paint-metric

به طور مداوم بر عملکرد سایت خود نظارت کنید

DebugBear را با یک دوره آزمایشی رایگان 14 روزه امتحان کنید.

می‌توانید از قبل با استفاده از ابزارهایی مانند عملکرد وب‌سایت خود را در این معیار مشاهده کنید PageSpeed ​​Insights.

DebugBear به طور مداوم وب سایت شما را بررسی می کند و در صورت بروز مشکل به شما هشدار می دهد. این ابزار همچنین نشان دادن تأثیر کار خود را به مشتریان و به اشتراک گذاشتن نتایج آزمایش با تیم خود آسان می کند.

کنسول جستجو داده‌هایی را نشان می‌دهد که Google از کاربران واقعی در کروم جمع‌آوری می‌کند، و این نیز داده‌هایی است که به عنوان سیگنال رتبه‌بندی استفاده می‌شود. شما می توانید دقیقا ببینید که چه URL های صفحه ای باید بهینه شوند.

منابع مسدودکننده رندر درخواست های شبکه ای هستند که مرورگر قبل از اینکه بتواند محتوای صفحه را به کاربر نشان دهد باید انجام دهد. آنها شامل سند HTML، شیوه نامه های CSS، و همچنین برخی از فایل های جاوا اسکریپت هستند.

گوگل معیار جدیدی را به نام اعلام کرده است تعامل با Next Paint. این متریک سرعت پاسخ‌دهی سایت شما به ورودی کاربر را اندازه‌گیری می‌کند و احتمالاً در آینده به یکی از Core Web Vitals تبدیل خواهد شد.

بخوانید:   آغاز بزرگترین رزمایش مشترک نیروهای هوایی کره جنوبی و آمریکا

امروزه مرورگرها پشتیبانی می کنند بارگذاری تنبل بومی با ویژگی loading=”lazy” برای تصاویر. به این ترتیب می‌توانید از مزایای بارگذاری تنبل بدون متحمل شدن هزینه‌ای که لازم است ابتدا یک کتابخانه جاوا اسکریپت را دانلود کنید، بهره‌مند شوید.

منابع مسدودکننده رندر را حذف و بهینه کنید

بارگذاری تنبل تصویر به معنای بارگیری تصاویر تنها زمانی است که برای کاربر قابل مشاهده باشند. این یک راه عالی برای کمک به مرورگر است که ابتدا روی مهمترین محتوا تمرکز کند.

اگر منبعی باید رندر را مسدود کند، بررسی کنید که آیا می‌توانید درخواست را برای بارگیری سریع‌تر منبع بهینه کنید، مثلاً با بهبود فشرده‌سازی یا بارگیری فایل از وب سرور اصلی خود به جای درخواست از شخص ثالث.

یک وب سایت سریع نه تنها تجربه بهتری را ارائه می دهد، بلکه می تواند نرخ تبدیل را نیز افزایش دهد و رتبه بندی موتور جستجوی شما را بهبود بخشد. گوگل این سه مورد را معرفی کرده است Core Web Vitals معیارهایی برای اندازه گیری تجربه کاربر و است استفاده از آنها به عنوان یک عامل رتبه بندی.

به طور مداوم بر عملکرد سایت خود نظارت کنید

به طور پیش‌فرض، مرورگرها فرض می‌کنند که همه تصاویر دارای اولویت پایین هستند تا زمانی که صفحه شروع به رندر کند و مرورگر بداند کدام تصاویر برای کاربر قابل مشاهده است. به این ترتیب پهنای باند روی تصاویر با اولویت پایین در نزدیکی پایین صفحه یا در فوتر تلف نمی شود. اما سرعت تصاویر مهم در بالای صفحه را نیز کاهش می دهد.

نکاتی برای بهینه سازی-صفحه-سرعت-در-2023

خلاصه 30 ثانیه ای:

  • تاثیر گوگل در زمان بارگذاری صفحه بر رتبه بندی وب سایت به تدریج افزایش یافته است
  • گوگل سه معیار Core Web Vitals را به عنوان فاکتورهای رتبه بندی برای سنجش تجربه کاربر معرفی کرده است
  • مراحل زیر می تواند به شما کمک کند تا از طریق آزمایش های متعدد، ایده بهتری از عملکرد وب سایت خود داشته باشید
بخوانید:   نحوه برخورد کسب‌وکارها با ویدئوهای کوتاه • Yoast

از-image-native-lazy-loading-for-optimization استفاده کنید

بهینه سازی برای شروع در Google-Search-Console

تست سرعت وب سایت را اجرا کنید

بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه که می توانید برای آزمایش و بهینه سازی عملکرد وب سایت خود انجام دهید.

در Google Search Console شروع کنید

تست سرعت وب سایت برای بهینه سازی را اجرا کنید

از نکات اولویت برای بهینه سازی بزرگترین رنگ محتوایی استفاده کنید

نکات اولویت دار یک ویژگی جدید مرورگر است که در سال 2022 ارائه شد. این ویژگی به صاحبان وب سایت اجازه می دهد تا میزان اهمیت یک تصویر یا منابع دیگر را در صفحه نشان دهند.


منبع: https://www.searchenginewatch.com/2023/02/09/seven-tips-to-optimize-page-speed-in-2023/