هدف الگوریتم هلیتاپ گوگل چه بود؟

برای من سئو به معنای گرفتن ترافیک ارگانیک از موتور جستجو میباشد که معمولا منجر به گرفتن رنک بالا از گوگل سایت linkoor میشود. این که مخاطبان شما چه افرادی، از چه فرهنگ و سلیقه هستند بسیار مهم میباشد. تنها این فایل قابل قبول است و موتورهای جستجو به بزرگی و کوچکی حروف چه در نام فایل چه در دستورات درون فایل بسیار حساس هستند. باید مراقب باشید چون این فایل به همه چیز حتی بزرگ و کوچک بودن حروف حساس است. هر وبسایت شامل مجموعهای از کدهاست و در گام اول باید بهینه بودن کدها را باید بررسی کنید. سئو خارجی (Off Page Seo) به مجموعهای از اقدامات بیرون از صفحه سایت گفته میشود که بهطور غیر مستقیم باعث بهبود سئو سابت و افزایش بازدید از آن میشه. سئو خارجی به مجموعه اقدامات و فعالیا هایی گفته می ­شود که در بیرون از سایت، برای بالا آوردن کلمات کلیدی هدف سایت انجام می ­شود. سئو داخلی سایت یا سئو On-Page استفاده از کلمات کلیدی و هدف گیری کاربران بر اساس آنها، هنوز هم بخش مهمی از الگوریتم رتبه بندی موتورهای جستجو محسوب می شوند.

استفاده مستمر از تکنیک های سئو کلاه سیاه به جای افزایش رتبه سایت، دیر یا زود موجب حذف شما از نتایج جستجو خواهد شد. چطور میخواهید به ربات گوگل بگویید نباید به پوشه های شخصی سایت شما سر بزند؟ من با کیبوردم میفروشم و این یعنی بازی دو سر برد. چگونه فایل robots.txt به سئوی وب سایت من کمک می کند؟ قطعا داشتن فایل ربات کمک می کند بتوان استراتژی سئوی سایت را کنترل کرد، میتوان نقشه سایت را برای گوگل و بینگ مشخص کرد، قسمت های نامناسب سایت را از ایندکس گوگل خارج کرد و آدرس های ویژه را در آن قرار داد. ولی به این نکته هم فکر کنید که همه سایت های صفحه اول گوگل در هر زمینه ای، دارای فایل ربات هستند. نکته مهمی که باید بدانید این است که اغلب این تکنیک ها همانطور که سریعا شما را به صفحه 1 میبرند، سریع هم باعث کاهش رتبه تان میشوند. وقتی مخاطبان زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند؛ این بر روی افزایش رتبه سایت شما اثر میگذارد. این ابزار رایگان می تواند از طریق پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی در ارتقای جایگاه سایت شما کمک کند و بازدید و ترافیک سایت شما را افزایش دهد.

و این به ربات های موتورهای جستجو کمک می کند که وب سایت شما را خزنده کنند و به طور بالقوه شانس شما را برای رتبه بندی در SERP ها افزایش دهند. برای تولید محتوانویسی میتوانید در کلاس های تولید محتوا شرکت کنید و یا اگر میخواهید میدیریت سئو یک سایت بزرگ را برعهده داشته باشید میتوانید این کار را به تیم تولید محتوا بسپارید. پیشنهاد ما همیشه اینست که اول کل دستورات را مرور کنید، چند مثالی از آنها را ببینید و سپس تصمیم بگیرید کدام بخش از سایت را از ایندکس خارج کرده و کدام را در ایندکس وارد کنید. این ربات ها وظیف دارند سایت ها را بررسی کرده و تغییرات جدید را در دیتابیس خود ذخیره کنند. این افزونه به طور خودکار یک فایل می سازد، دسترسی های آن را بررسی کرده و آن را به گوگل و بینگ نشان می دهد.

وقتی فایلی نداشته باشید ربات هم آزاد است به تمام بخش های سایت سر بزند. دستور محروم کردن Disallow: این دستور مشخص می کند که رباتی که در User Agent خطاب شده به این آدرس دسترسی نداشته و نباید به آن سر بزند. دونستن این نکته خیلی ضروریه چون سئوی سایتی که قراره بهش لینک بدیم، تو سئوی سایت ما هم تاثیر میزاره. تمامی وبسایت ها در فرایند سئو ، ملزم به رعایت این قوانین هستند و هر چقدر رعایت آنها بیشتر باشد ، تاثیر بیشتری در رتبه سایت خواهد داشت. در صورتی که در این زمینه نیاز به اطلاعات بیشتری درباره سئو در تهران دارید می توانید هم اکنون با ما در تماس باشید. ازنظر سئو، تگ H2 تأثیر بیشتری نسبت به تگ H3 دارد و میتوانید برای زیر تیترهای مهمتان از H2 و برای زیر تیترهایی که اهمیت کمتری دارند از H3 استفاده کنید. آدرس نقشه سایت با این دستور مشخص می شود تا ربات موتورهای جستجو به آن دسترسی مستقیم پیدا کنند و از آن برای ایندکس بهتر و سریع تر استفاده کنند. تاخیر در ایندکس، ایندکس یا نوایندکس، خطاب کردن ربات موتور جستجو و … اگر میخواهید ربات های گوگل با تاخیر برگه های شما را ایندکس کنند در سرچ کنسول می توانید آن را کنترل کنید.

لینک بیلدینگ یکی از صدها تکنیک رایج سئو و یکی از سه عامل اصلی ارتقای رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو می باشد، بنابراین اگر می خواهید صفحات وب سایت شما در جستجو های گوگل رتبه بالایی داشته باشند، مطمئناً به لینک سازی نیاز خواهید داشت. اگر بخواهیم سئو را به زبان ساده تعریف کنیم باید بگوییم: “توانایی بالابردن رتبه سایت در موتورهای جستجو (مانند گوگل) را سئو سایت می گویند. دستورات فایل ربات به دو صورت Allow و Disallow تعریف می شوند، برای مجوز دادن به ربات موتور جستجو از دستور Allow استفاده می شود و برای محروم کردن یا محافظت کردن از آدرس یا قسمتی از سایت هم از Disallow استفاده می شود. ما تا اینجا تصور میکنیم شما از وردپرس استفاده نمی کنید.

اوه نه، صبر کنید، چرا شما میخواهید فقط از گوگل ترافیک داشته باشید، در حالی که ممکن است از موتور جستجوی دیگری چون بینگ یا یاهو هم ترافیک کسب کنید! کلماتی مثل “MUST”, “MUST NOT”, “REQUIRED”, “SHALL”, “SHALL NOT”, “SHOULD”, “SHOULD NOT”, “RECOMMENDED”, “MAY” و غیره که اصلا ربات موتور جستجو از آنها چیزی حالی نمی شود. فرکانس های تغییر دستورالعمل هایی هستند که به موتورهای جستجو داده می شود تا به آنها اطلاع دهد که محتوا ممکن است در چه مدتی تغییر کند. تقریبا همه سایت های دنیا دارای فایل ربات هستند چون این فایل برای سایت مهم تلقی می شود. و باید بگویم که تقریبا اکثر این ویدیوها از یوتیوب نمایش داده می شوند. اگر می­خواهید بدانید که چرا سئو باعث افزایش درآمد شما می شود، در ادامه با ما باشید.

یاهو حتی سعی کرد با همکاری با مایکروسافت از طریق اتحاد ده ساله در سال ۲۰۰۹، توانایی خودشان را افزایش دهد. اواخر سال ۲۰۱۷ طول Meta description از حدود ۱۵۵ کاراکتر به ۳۲۰ کاراکتر افزایش یافت. مهمترین هدف ثبت کسب و کار در نقشه گوگل افزایش بازدید از سایت، کمک به دیجیتال مارکتینگ و رونق کسب و کار است. یعنی همان دسته ای از تاکتیک­ها که اگر از این تاکتیک­ها استفاده کنید، به شما کمک می­ کند تا در موتورهای جستجو رتبه بهتری کسب کنید. در واقع هرقدر که تعداد بک لینکهای شما بالاتر بره (البته از سایتهای معتبر) رتبه صفحه شما هم بالاتر میره.

جنبه جالب دیگر پلت فرم داک داک گو این است که آنها به کاربران این امکان را میدهند که از پارامترهای سفارشی موسوم به bangs استفاده کنند تا صفحه نتایج جستجو را کاملاً دور بزنند. برای تگ متن جایگزین (Alt) به صورت زیر عمل کردیم و کلمه کلیدی عنوان رو استفاده کردیم. یکی از عوامل تاثیر گذار در بازاریابی محتوا: برای عکس هایتان حتماً نوشتاری نیز داشته باشید تا گوگل بتواند آن را بخواند حتی عکس نوشته ها برای آنها متن های مرتبط بنویسید تا گوگل از محتوای شما آگاه شود. برای اضافه کردن فایل ربات به سایت، کار ساده ای پیش رو دارید، برای آپلود آن در کنترل پنل های هاستینگ مختلف باید از آموزش های زیر استفاده کنید. معمولا ورودی های حاصل از موتورهای جستجوگر، بازدیدکننده واقعی بوده و از روشهای اجباری مانند تبلیغات برای هدایت آنها به سایت استفاده نشده است. امیدواریم موتورهای جستجو و ربات هایشان شنوای صحبت های شما باشند. برای ساختن فایل ربات در وردپرس ما یک راه ساده را به شما پیشنهاد میکنیم.

پیشنهاد میکنیم از نسخه تجاری و حرفه ای آن استفاده کنید، و البته اگر آن را از مانگو تهیه کنید، هم پشتیبانی دریافت میکنید هم بروز رسانی های آن را به طور اورجینال دریافت می کنید. اما برای URL های جدیدتون قوانین سئو پسند بودن یا همون SEO-Friendly بودن رو رعایت کنید. اخبار به دلیل ماهیت قابل منتشر بودن در هر لحظه و همچنین تعداد بالای آن، بسیار به آپدیت بودن سایت کمک می کند. مرتبط بودن کلمات و عبارات با جستوجوی کاربران: نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنید کیفیت محتوا و مرتبط بودن آن با عبارت مورد جستوجو از سوی کاربران است. چهار بخش اصلی این کتاب شامل انتخاب کلمات کلیدی، ساختار سایت، نوشتن محتوا و سئو آن می باشد. چگونه کلمات کلیدی LSI را پیدا می کنید؟ اضافه کنید. پس از اضافه کردن آن، کافیست سایت را در مرورگر در حالت Private باز کرده و پس از آدرس سایت، آدرس فایل ربات را وارد کنید تا ببینید کار خود را درست انجام داده اید یا نه. نسخه قدیمی: در نسخه قدیمی شما کار آسانی پیش رو دارید، کافیست در پیشخوان وبمستر تولز زیر گزینه Crawl روی robot.txt tester کلیک کنید. نسخه جدید: در سرچ کنسول جدید، رابط کاربری کمی کار را برای شما دشوار می کند.

اما هنوز بررسی فایل ربات به نسخه جدید اضافه نشده، پس بهتر است موقتا از نسخه قدیمی برای تست فایل ربات استفاده کنید. استفاده از محتوای سئو شده، کار گوگل را برای پیدا کردن کیوردها راحتتر میکند. در کادر مشخص شده، متن فایل ربات خود را به صورت دستی وارد کرده و روی بررسی TEST کلیک کنید. برای اینکار کافیست وارد “پیشخوان وردپرس” شده، روی “تنظیمات افزونه” کلیک کرده و “ابزارها” را انتخاب کنید. کافیست افزونه Virtual Robots.txt را نصب و فعال کنید. برای اینکه به این فایل در انواع سایت ها دسترسی داشته باشید می توانید از مسیر زیر اقدام کنید. برای این که بتوانید به لینک دهی به صفحات اصلی اقدام کنید میتوانید از منوی مسیریابی استفاده کنید و این منو را در بالای صفحه جایگذاری نمایید. برای وضوح این مسئله یک جستجوی گوگل انجام دهید، در صورتی که لینک سایت شما در صفحه اول گوگل نباشد، به این معنا است که میزان بازدیدکننده و ترافیک سایت شما پایین است. روی ویرایشگر فایل کلیک کنید تا در صفحه باز شده برای شما ویرایش دو فایل مهم سایت فراهم شود. به هر حال، این افزونه در بخشی از ابزارهای خود این امکان را فراهم کرده تا بتوانید نقشه سایت خود را بسازید، ایندکس را کنترل کنید یا اینکه یک فایل ربات robots.txt بسازید.

شوید. وارد این مسیر شدید، روی گزینه Upload to this Directory کلیک کرده و فایل خود را برای آپلود انتخاب کنید. همانطور که گفتیم ربات موتورهای جستجو زیاد هستند، پس باید برای آنها مشخص کنید کدام یک حق دارند به سایت شما سر بزنند و کدام یک حقی برای دیدن سایت ندارند. اولین کاری که می کند سر زدن به این فایل است، بنابراین دو حالت بیشتر وجود ندارد، یا این فایل را دارید و شامل دستورات است، یا این فایل خالی است که همین یعنی فایلی ندارید. بنابراین توصیه هایمان در مورد فایل ربات را پایان میدهیم و سراغ پرسش های بعدی می رویم. دستورها با دو گزینه “متغیر Wildcard” و “متشابه Matches” میتوانند گزینه های بیشتر و دارای تنوع را پوشش دهند. به عبارت دیگر دامنههای معتبر و با ارزش میتوانند به طور مستقیم در افزایش رتبهی وب سایتها در موتورهای جستجو موثر باشند. سئو تکنیکال : شامل تحلیل عوامل فنی موثر بر رتبه بندی وب سایت است.

در واقع می توانید با تمرکز بیش از حد بر روی الگوریتم و عدم تمرکز کافی بر روی محتوای خود، به رتبه بندی خود آسیب وارد کنید. همچنین گزینه های تکنیکی دیگری مانند فشرده سازی نقشه سایت دارید و می توانید نقشه سایت را طوری ایندکس کنید که در نتایج جستجو نشان داده نشود. از جمله نمونه کار های سئو کار میتوان به فرروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، سایت تخفیفان، سایت ساختمان، سایت مرکز آهن و … مرحله ی اول برای ایجاد و راه اندازی تمام کسب و کارهای اینترنتی استفاده از سایت می باشد که البته این اقدام در شرایط کنونی برای تمام کسب و کار ها از جمله کسب و کارهای غیر اینترنتی به یک امر اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. با این دستور ربات منتظر گذر زمان مشخص شده می شود سپس اقدام به بررسی و ایندکس می کند.