نکات عملی برای ارائه پروژه های سئو به مدیران – جمعه تخته سفید

بنابراین ما قصد داریم با نکته ای شروع کنیم که نوعی پیش از ارائه اتفاق می افتد، و اساساً زمینه را برای درک سهامداران شما فراهم می کند.

واقعا صریح باشید سوال شما چیست؟ آیا بودجه است؟ آیا منبع است؟ آیا تصمیمی است که باید گرفته شود؟ سپس در نهایت، تمام ضمائم خود را با این اطلاعات بچسبانید. اگر افراد می‌خواهند وارد جزئیات شوند، مطمئن شوید که داده‌ها را دارند، مطمئن شوید که مطالب متنی را در اختیار دارند، اما سعی نکنید همه آن‌ها را در یک جلسه بررسی کنید، زیرا رک و پوست کنده شما فقط نمی‌توانیم در یک چارچوب زمانی محدود از تمام جزئیات مطالب عبور کنیم، زیرا فکر می‌کنم این عادلانه است که بگوییم وقتی به سهامداران ارشد ارائه می‌کنید، زمان آنها اغلب واقعاً گران‌بها است، و اگر دارید یک ساعت یا نیم ساعت برای ارائه، صادقانه بگویم این تمام چیزی است که دارید، بنابراین باید آن را بسیار بسیار محدود به زمان نگه دارید.

3. وقفه ها را پیش بینی کنید

ما قصد داریم به نقطه ای برویم که تقریباً با اولین نکته من مرتبط است، که در مورد تنظیم آن زمینه است و قبل از اینکه پیشنهاد یا ارائه خود را انجام دهید، مطمئن شوید که ذینفعان را درک می کنید، چشم انداز را درک می کنید. شما برخی از این کارهای اولیه را انجام داده اید.

بنابراین، ثانیاً، وقتی می‌آیید به ذینفعان اجرایی ارائه می‌دهید، و آیا این یک ارائه رسمی با تخته وایت برد و اسلاید و همه چیز است، یا اینکه در یک جلسه است و شما فقط ایده‌ای را پیشنهاد می‌کنید، من از شما می‌خواهم. تا این نام اختصاری BORA که کمی عجیب است را در ذهن داشته باشید.

سپس شما گروه کم ریسک و کم نفوذ خود را دارید، و اینها افرادی هستند که می خواهید به آنها اطلاع دهید و می خواهید اساساً بر نوع بازخورد آنها در مورد تصمیم پیشنهادی نظارت کنید زیرا ممکن است در واقع افرادی را پیدا کنید که فکر می کنید کم خطر هستند. و نفوذ کم زمانی به یکی از این گروه‌ها منتقل می‌شود که به طور کامل متوجه شوید که واقعاً کار آنها چیست و آنها در تلاش برای رسیدن به چه چیزی هستند.

در نهایت، من فقط می‌خواستم به نوعی توضیح بدهم که چرا من اکنون نسبتاً، خوب، در حرفه‌ام ارشد هستم، یک شرکت را اداره می‌کنم، و چرا گاهی اوقات چیزهایی را که تیمم برایم می‌آورد، منتقل می‌کنم.

روی تصویر وایت برد بالا کلیک کنید تا یک نسخه با وضوح بالا در یک تب جدید باز شود!

رونویسی ویدیو

این من را به نقطه شماره سه می رساند. شما باید وقفه ها را پیش بینی کنید. بنابراین فکر می‌کنم بسیاری از ما در جلساتی با ذینفعان ارشد شرکت کرده‌ایم، جایی که شروع به ارائه ارائه، انجام طرح خود کرده‌ایم، و با سؤالات قطع شده‌ایم. بسیاری از مردم این را کاملا ناامید کننده می دانند. میدونی چیه؟

بودجه و زمان دو موردی هستند که در یک سازمان بسیار بسیار محدود هستند. بنابراین کمی در مورد پیامدهای زمانی و آنچه می‌خواهید فکر کنید و آیا سازمان منابع لازم برای ارائه آن را دارد. بنابراین گاهی اوقات، بله، من فقط وقت ندارم و بودجه ای برای آن ندارم. ثالثاً من تصویر کلی را نمی بینم. منظور من از این این است که شما چیزی را برای من مطرح می کنید، و من نمی فهمم یا نمی توانم بین آنچه شما مطرح می کنید و اهداف سازمانی ما، اهداف تجاری ما، ارتباط برقرار کنم.

بخوانید:   سئوی کنسول جستجوی گوگل: نهادهای گوگل

لازم نیست واقعاً عمیق یا چیزی شبیه به آن یا هر چیز ترسناکی باشد. سپس در نهایت، این مهم ترین نقطه این ارتباط است — با دعوت به همکاری پایان دهید. من قبلاً این کارها را انجام داده‌ام و آنها را به سازمان‌ها فرستاده‌ام و برای توسعه‌دهندگان و مهندسان فرستاده‌ام، و در واقع آن در را باز کرده‌ام و می‌گویم: “ببین، این چیزی است که بازاریابی انجام می‌دهد. اینها برخی از کارهایی است که ما انجام می‌دهیم. اینها برخی از نتایج، نتایجی است که ما به دست آورده ایم. سلام، آیا کسی در مورد آنها سؤال یا نظری دارد؟

در هر شرایطی، شما گروه‌های مختلفی از ذینفعان با نیازهای متفاوت و سهام متفاوت خواهید داشت و می‌خواهید کمی متفاوت با آنها برخورد کنید. بنابراین من یک ربع جادویی را دوست دارم. بنابراین در اینجا ما یکی را داریم که اساساً به شما نشان می دهد در هر فرآیند تصمیم گیری افرادی با نفوذ بالا و نفوذ کم دارید. ذینفعان می توانند افراد یا گروه هایی از افراد باشند. این را در نظر داشته باشید.

سپس افراد یا گروه‌هایی را دریافت می‌کنید که دارای سهام بالایی هستند، بنابراین آنها علاقه زیادی به نتیجه تصمیم دارند، و افرادی با سهام پایین‌تر. بنابراین اساساً در هر فرآیندی، شما می خواهید تقسیم کنید و تسخیر کنید، و این چیزی است که من به شما توصیه می کنم انجام دهید. زمان زیادی را برای آن صرف نکنید. این بیشتر یک تمرین فکری است. می توانید این کار را در پشت دستمال انجام دهید. اما به این فکر کنید که افرادی با نفوذ بالا و سهام پایین چه کسانی هستند، زیرا این افراد بسیار جالب هستند و می توانند قهرمان شما در فرآیند تصمیم گیری باشند، زیرا اساساً می توانید از نفوذ آنها استفاده کنید.

بنابراین وقفه ها را پیش بینی کنید. آن را به آن درخواست برگردانید. شما باید درخواست خود را بدانید، قبل از اینکه وارد جلسه شوید، سؤال خود را بدانید.

4. به روز رسانی هفتگی

شما باید آنها را در ساختار جلسه بسازید. بنابراین دوباره، این به مختصر نگه داشتن آن برمی گردد. با پیش زمینه و فرصت خود شروع کنید، شاید در نوع 5 یا 10 اسلاید، یا یک سند یک صفحه ای. اما سپس آن فضا را برای این سؤالات در نظر بگیرید و فقط پیش بینی کنید. قرار است. شما نمی توانید با آن مبارزه کنید. اما پس از آن نیز در پایان جلسه، باید آن را به درخواست بازگردانید، زیرا باز هم، اگر از ریل خارج شده باشید، برخی افراد وقتشان تمام می شود، خدای من، من پنج دقیقه وقت دارم. ترک کرده اند، یا وقتشان تمام شده است و آن افراد باید بروند و چیزی از بحث به دست نیاورده اند.

بنابراین شما می خواهید آن را مختصر نگه دارید. هر ارائه، هر نوع ارائه به سهامداران ارشد، شما می خواهید آن را واقعا قابل هضم و قابل درک نگه دارید. روشی که من دوست دارم نوع ارائه خود را ساختار دهم، یا حتی اگر سندی باشد که به سهامداران ارشد ارائه می‌دهم، این است که با پس‌زمینه شروع می‌کنم، با زمینه شروع می‌کنم، تصویر را ترسیم می‌کنم.

تا حدی کمی ناامید کننده است، اما من فکر می کنم باید درک کنیم که سهامداران ارشد اغلب مسائل را زیر سوال می برند، زیرا آنها واقعاً سرمایه گذاری کرده اند، آنها علاقه مند هستند، آنها سعی می کنند کمی عمیق تر به موضوعات بپردازند. . در واقع، هیچ چیز بدتر از ارائه یک سخنرانی برای سهامداران ارشد نیست و در آن غم و اندوه و سکوت وجود دارد. این نشانه بدتری است. بنابراین این واقعیت که شما این سوالات را دریافت می کنید بسیار عالی است. اما شما باید آنها را پیش بینی کنید.

بخوانید:   آغاز اجلاس گروه ۲۰ در «بالی»؛ صلح جهانی، خواسته مشترک اکثریت اعضا

سپس مستقیماً به فرصت می‌رسم. پس چه چیز ملموسی روی زمین است؟ واقعاً از این تصمیم چه نتیجه ای می توانیم بگیریم؟ چه تاثیری بر شرکت خواهد داشت؟ چگونه قرار است درآمد حاصل شود؟ سپس می‌خواهید به درخواست بروید، و من فکر می‌کنم این چیزی است که مردم اغلب از ارائه‌ها غافل می‌شوند. به طوری که آنها به نوعی پیش زمینه را تنظیم می کنند، فرصت را تعیین می کنند و سپس آن را به ذینفعان ارشد واگذار می کنند تا بفهمند چه چیزی را می خواهند.

نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه نظرات Moz را منعکس نکند.

اساساً، شما می خواهید به آنها نشان دهید: این تصمیم چگونه است، چگونه چیزی که من پیشنهاد می کنم برای آنها بهتر است؟ چگونه قرار است نتایج بهتری ایجاد کند؟ چگونه به درآمد شرکت کمک می کند؟ چگونه قرار است به چیزی ملموس کمک کند؟ بنابراین زمان زیادی را با آن افراد بگذرانید، زیرا در نهایت، در واقع، اگر نتوانید از آن دسته از سهامداران اولویت خود عبور کنید، احتمالاً تصمیم به نفع شما نخواهد بود.

این مکالمه را دعوت می کند و واقعاً به شما کمک می کند تا مخاطبان داخلی خود را پرورش دهید. ما در پرورش مخاطبان خارجی بسیار خوب هستیم، اما فکر می‌کنم در داخل نیز می‌توانیم بهتر عمل کنیم.

5. چرا می گذرم

پس این چیزی است که باید به آن توجه داشت. پس زمینه خود را تنظیم کنید. قبل از ارائه افراد را درگیر کنید. آن قهرمانان را در کنار خود بگیرید.

2. آن را مختصر نگه دارید

بعد از اینکه جلسه را انجام دادید، فکر می‌کنم یک نوع کار بعد از تصمیم گیری زیاد است. پس امیدوارم که شما تصمیم گرفته باشید. شما می خواهید اساساً مردم را در جریان کارهای خوبی که انجام می دهید نگه دارید. کاری که من دوست دارم انجام دهم ارسال یک به روز رسانی هفتگی است. این یک ایمیل واقعاً بسیار کوتاه است که من جمع‌آوری می‌کنم، یا می‌تواند به عنوان مثال، در یک ویکی داخلی نیز، اگر آن را دارید، استفاده کنید. اما من آن را برای سازمان گسترده‌تر ارسال می‌کنم، نه فقط سهامداران، و مردم را در جریان کارهای خوبی که شما انجام می‌دهید نگه می‌دارد.

این می تواند به سادگی یک خلاصه باشد، بنابراین این چیزی است که این هفته اتفاق افتاده است، کمی، دوباره، تنظیم پس زمینه، و سپس لیست گلوله ای از به روز رسانی ها. این کاری است که ما انجام داده ایم. اینها نتایجی است که به دست آورده ایم. اینها چیزهایی هستند که ما راه اندازی کرده ایم. ممکن است چیزهای زیادی که راه اندازی کرده اید نداشته باشید. شاید این همان کاری باشد که تیم انجام داده است. این چیزی است که آنها از کار کردن روی آن لذت برده اند.

اینجاست که واقعاً مهم است، حتی اگر یک متخصص سئو، متخصص PPC، هر چه باشد، این که هدف سازمانی را درک کنید که همه شما باید برای رسیدن به آن تلاش کنید. هر کسب و کار خوب باید یک طرح تجاری داشته باشد و بتواند آن را به شما منتقل کند. بنابراین تا جایی که ممکن است، مطمئن شوید که آنچه پیشنهاد می‌کنید با آن تصویر بزرگ‌تر مطابقت دارد.

بنابراین شما افرادی را خواهید داشت که دارای سهم بالا و نفوذ کم هستند. من می ترسم که این اغلب بازاریابی است، به خصوص وقتی صحبت از پروژه هایی مانند، فرض کنید، تغییرات CRM باشد. ما عاشق یک تغییر شگفت انگیز CRM هستیم. اساساً با این گروه، شما می خواهید با آنها مشورت کنید زیرا تأثیر تصمیم آنقدر روی آنها خواهد بود که می خواهید با آنها مشورت کنید و مطمئن شوید که واقعاً آنها را ناامید نمی کنید و معرفی نمی کنید. چیزی که زندگی و کارشان را غیر قابل اجرا می کند.

بخوانید:   Meta Reel Ads را به اینستاگرام گسترش می دهد، ویژگی های هوش مصنوعی را آزمایش می کند
سلام. بنابراین نام من Bethan Vincent است و من شریک مدیریت Open Velocity هستم و اینجا هستم تا در مورد نحوه ارائه ارائه بهتر به سهامداران اجرایی با شما صحبت کنم.

1. مقدمات را تنظیم کنید

در نهایت، من فقط نمی‌دانم که این چگونه می‌تواند برای ما پول درآورد. کسب و کارها برای کسب درآمد وجود دارند. ما در دنیای سرمایه داری زندگی می کنیم. ما به نوعی نمی توانیم با آن مبارزه کنیم. بنابراین گاهی اوقات نمی توانم مسیر ROI را ببینم. من لزوماً نباید مسیر مستقیم را ببینم. لازم نیست این ROI در این بازه زمانی تضمین شود.

من به صراحت می گویم که بروم و با فرد یا گروهی از افرادی که فکر می کنم در جعبه قهرمانان من قرار می گیرند صحبت کنم و بگویم: “هی، آیا شما از این تصمیم حمایت می کنید؟ آیا به انجام آن کمک می کنید؟ این چیزی است که قرار است انجام شود. این چیزی است که برای سازمان معنی خواهد داشت.” سپس شما دارای نفوذ بالا و گروه‌های دارای ریسک بالا هستید، و آن‌ها افرادی هستند که واقعاً می‌خواهید بیشتر وقت خود را صرف تعامل، متقاعد کردن و الهام بخشیدن کنید.

رونویسی ویدیو توسط Speechpad.com


منبع: https://moz.com/blog/presenting-seo-projects-whiteboard-friday

هر زمان که باید کار سئوی خود را به بخش ها یا مدیران دیگر ارائه دهید، گروه های مختلفی از ذینفعان با علایق متفاوت خواهید داشت، بنابراین باید رویکرد متفاوتی به آنها داشته باشید. برای کمک به شما، بتان شما را با پنج نکته اصلی خود برای به اشتراک گذاشتن کار خود با C-suite آشنا می کند.

WBF - نکات کاربردی برای ارائه پروژه های سئو به مدیران

من نمیفهمم اینجا باید چیکار کنم من زمینه را متوجه نمی شوم. من پس زمینه را متوجه نمی شوم. پس این به مختصر نگه داشتن آن برمی گردد. ثانیا، من فقط وقت یا بودجه ندارم. من فکر می کنم وقتی مردم به نوعی پیشنهاد می دهند و می پرسند که پیشنهادی برای انجام کاری دارند، ممکن است هزینه بودجه آن را بگذارند، ممکن است هزینه مالی آن را هم صرف کنند، اما لزوماً این را نمی دانند. هزینه زمانی دارد

بنابراین اولاً، من چیزهایی را منتقل می کنم زیرا صادقانه بگویم که من آن را درک نمی کنم. من فکر می کنم این نوع تصور غلط وجود دارد که افرادی که در موقعیت های واقعاً عالی هستند همه چیز را می دانند. ما قطعا این کار را نمی کنیم. به خصوص وقتی با متخصصانی مانند متخصصان سئو سروکار داریم، شما اطلاعات عمیق و متنی کاملی دارید که ممکن است من نداشته باشم. بنابراین گاهی اوقات من آن را نمی فهمم.

من می دانم، به خصوص در مواردی مانند سئو که زمان می برد، ناشناخته های زیادی وجود دارد، که می تواند کمی ناملموس تر باشد. اما باید بتوانم پیوند علی را ببینم. اگر نمی توانم آن را ببینم، آن را امضا نمی کنم. بنابراین امیدوارم که زمینه ای در مورد نحوه برخورد با آن مکالمات با تصمیم گیرندگان ارشد به شما داده شده باشد. متشکرم.