نقشه سایت چیست؟

بگذارید این گونه بگوییم که یک موتور جستجو در آستانه بازدید از یک سایت است. اگر شما برای یک وبسایت بی نهایت محتوا تولید کنید، اگر محتوای شما سئو فرندلی نباشد و طبق استاندارد های گوگل محتوا تولید نکنید، هیچ اهمیتی برای یک وبسایت نخواهد داشت. خزندههای مخرب در نت فایل ربات شما را نادیده میگیرند و هر بخشی از سایت شما را که عمومی است خواهند خزید، بنابراین Disallow نباید به عنوان یک اقدام امنیتی در نظر گرفته شود. این راهی است که می توانید با استفاده از یک قسمت طبیعی از هر وب سایتی که به ندرت درباره آن صحبت می شود، سئو خود را افزایش دهید.

در صورتیکه گوگل تصمیم به پنالتی یک صفحه بگیرد، حتی در صورت داشتن رتبه خیلی خوب آن صفحه را از نتایج جستجو حذف خواهد کرد. از همین توضیحات باید برایتان روشن شده باشد که داشتن یک سایت مپ منظم و مرتب، چقدر به سئوی بهتر سایتتان کمک میکند! این کار میتواند بسیار ریسکی و خطرناک باشد و گوگل به راحتی این آپدیتها را رصد میکند و اگر ارزش جدیدی به سایتمپ شما افزوده نشود میتواند برای رتبه و ایندکس شدن سایت شما مشکلآفرین شود. پس وقتی کاربری وارد صفحه حذف شده شما شود، با یک صفحه 404 روبرو میشود. قبل از بازدید از صفحه هدف، فایل robots.txt را برای دستورالعمل بررسی می کند.

1. تعداد رپورتاژهاییکه رفتید رو حتما در نظر داشته باشین، در ماه های بعد از کمپین هم به صورت گزینشی در سایت هایی که بیشترین بازدهی رو دادن و توی سرچ کنسول لینک هاشون درج شده برین. درواقع تعداد کارکترهای متا دیسکریپشن (توضیحات متا) به محتوا صفحه و توضیحات نوشته بستگی دارد. البته باید این نکته را اضافه کنیم، تمام این تنظیمات بستگی به استراتژی سئو وب سایت تان دارد. قبل از اینکه در مورد بهترین سایت مپ وردپرس صحبت کنیم و ببینیم کدوم سایت مپ بهتر است باید ببینم اگر سایت مپ داشته باشیم چه اتفاقی می افتد و چه مزیت هایی دارد. گوگل را می توان یک شاهراه در نظر گرفت، با استفاده از سئو و بهینه سازی سایت، میتوان از ای شاهراه بیشترین استفاده را به منظور رونق کسب و کار خود انجام داد. یک موتور جستجو محتوای robots.txt را پنهان می کند، اما معمولاً حداقل یک بار در روز محتوای ذخیره شده را به روز می کند. شرکت سئو را معمولا از طرق مختلف مانند تبلیغ دهان به دهان، شبکه های اجتماعی یا جستجوی گوگل می توان یافت اما واقعا بهترین روش برای یافتن بهترین شرکت سئو چیست؟

این مقاله فایل robots.txt که به آن پروتکل حذف یا استاندارد robots نیز گفته می شود، به صورت خلاصه توضیح می دهد و در مورد نقش آن در سئو سایت صحبت می کند. اجرای آن نیز دشوار نیست. با این حال ، روش های زیادی برای افزایش سئو وجود دارد که دشوار یا وقت گیر نیستند ، و فایل robot.txt یکی از آنهاست. در ابتدا بیایید بررسی کنیم که چرا فایل robots.txt در درجه اول اهمیت دارد. بعد از تکمیل فایل و قرار دادن در سایت باید از سرچ کنسول نیز تغییرات لازم را اعمال کنید. بینگ و یاهو نیز از دیگر موتورهای جستجو هستند.

این دستورات به این صورت است که مشخص میکنید کدام یک از صفحات اجازه ایندکس شدن دارند یا ندارند. به عنوان مثال، اگر “/location” را در فایل ربات تی اکس تی به صورت “Disallow” تعریف کرده باشید، میتوانید با اضافه کردن قانون “Allow: /location/london” اجازه دهید که موتورهای جستجو URL دارای بخش “/location/London” را بخزند. اگرچه برای همه URLها این پیش فرض در نظر گرفته شده است، اما این فرمان میتواند برای نوشتن یک قانون جدید بر روی دستور “Disallow” مورد استفاده قرار گیرد. در این بخش ما برای شما یک نمونه از فایل ربات که برای سایتهای وردپرسی توصیه شده است را معرفی میکنیم. سپس ما طرحی سایت برای اصلاح، بهبود و ایجاد پیوندهای موجود شما برای کمک به رشد سئو سایت شما ایجاد خواهیم کرد.

بخوانید:   چالش‌های آلمان در سال ۲۰۲۳ ؛ از انرژی تا چین

این مطلبی که پیش روی شماست، ترجمه یک مطلب خارجی از سایت moz یا سرچ انجین لند و … اگر میخواهید مطلبی یا صفحهای خاص در نقشه سایت دیده نشود و یا بهکل دستهبندی را از نقشه سایتتان حذف کنید فقط کافی است دسته را انتخاب کنید و یا برای مطالب id مطلب را یادداشت کنید. در این مطلب دلایل اهمیت سئو محتوای متنی را بررسی میکنیم. تمام آنچه شما نیاز دارید یک تغییر ساده در وب و آمار فروش شرکت شما است. همراهان عزیز آکادمی پورفیض دات کام، sitemap هم دقیقا همین کار را انجام میدهد و به خزندههای گوگل راه بهترین و مهمترین صفحات سایت شما را نشان میدهد. در صورتی که اشتباها صفحات مهم را ببندید طبیعتا رتبه سایت خود را از دست خواهید داد. نقشه سایت در واقع لیستی از URL ها است که محتوای اصلی سایت شما را مشخص می کند. داشتن هر دو اعتماد به نفش ما را حفظ خواهد کرد و به اندازه کافی میدانید که شما هیچ کدام از ابعاد سئو را از دست نداده اید. در واقع ما می خواهیم این سیگنال را به گوگل بدهیم که برای سایت ما برندینگ و جلب اعتماد مخاطب بسیار مهم است. این نماد برای مشخص کردن رشته حروفی که در آخر URL قرار دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

توجه ویژه ای به گزارشات و خطاهایی که از سمت گوگل در سرچ کنسول داده می شود داشته باشید. محتوا از نظر سئو سایت در واقع لیستی از آیتم هایی می باشد که با پیاده سازی و اجرای آن گوگل محتوا را با کیفیت قلمداد می کند. مثلا “Disallow: /news” را در نظر بگیرید، این دستور به این معنی است که هر URL که به شکل “https://example.com/news” باشد و یا در ادامه آن چیزی نوشته شده باشد را کراول نکند. فایل ربات بر روی پروتکلهای امنیتی SSL و دامنه تاثیر گذار نیست و فقط میتواند هر چیزی را که بعد از نام کامل دامنه در URL قرار میگیرد را تحت تاثیر قرار بدهد. با فرض اینکه از این مرحله هم با سربلندی بیرون می آیید (مرحله ای که صحبت در خصوص جزئیات آن در این مبحث نمی گنجد) ، باید به چند نکته کوتاه اما مهم توجه کنید . اما برای ساخت سایت مپ باید چکار کرد و چگونه از کارکرد آن در سئوی سایت مطمئن شد؟ در حالیکه استفاده از ریچ اسنیپت ها و داده های ساختار یافته برای سیستم های مورد پسند موتورهای جستجو الزامی نیست، اما به سرعت در حال توسعه و گسترش است. در رابطه با سئو سایت باید گفت که شامل تکنیک های است که به منظور بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو انجام میشود.

بخوانید:   انتقاد چین از همکاری آمریکا، استرالیا و انگلیس درحوزه زیردریایی‌های هسته ای

در صورت داشتن وب سایتی که هزاران صفحه دارد و ترافیک سایت نیز زیاد است، اگر صاحب سایت با مایل نباشد که منابع سرور برای بازدیدهای پشت سرهم رباتها مصرف شود میتواند از این فایل استفاده کند. همه ما با دیدن این مناطق تشویق می شویم سایر پست های مشابه را نیز مشاهده کنیم. شناخت این رفتارها در کنار سایر اطلاعات کاری به ما کمک خواهد کرد تا استراتژیهای بازاریابی جدیدی بسازیم. • در انتهای مقاله خود حتما از CTA استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با الکسا مقاله ی الکسا در کجای سئو قرار دارد؟ این فایل که خارج از محیط CMS مانند وردپرس و یا سایت اضافه می شود، وظیفه ارائه اطلاعات مستقیم به موتورهای جستجو را بر عهده دارد. هر فردی در این روش وظیفه خاصی را انجام میدهد به طور مثال محتوانویس تنها به نوشتن محتوا میپردازد. در واقع وظیفه الگوریتم های گوگل که روز به روز در حال پیشرفت و آپدیت هستند، این است که سایت های خطاکار و اسپم را از نتایج حذف کنند. REP همچنین شامل دستورالعمل هایی مانند روبات های متا، و همچنین دستورالعمل های صفحه، زیرشاخه یا سایت در مورد چگونگی رفتار موتورهای جستجو با لینک ها است (مانند ” لینک دوفالو” یا “نوفالو“).

بیشتر موتورهای جستجو این دستورالعملها را رعایت میکنند. برای آشنایی بیشتر با موبایل فرندلی، مطلب «سایتت را با موبایل رفیق کن» را ببینید. بنابراین توصیه من به شما این است که ابتدا بدنه مطلب را کامل بنویسید، سپس سعی کنید یک مقدمه فوق العاده جذاب برای آن بنویسید، به طوری که خواننده را مجاب به خواندن ادامه محتوا کند. خير، راهي براي Moz وجود ندارد که متوجه شود شما لينکي را disavow کرده ايد. روش های زیادی برای بهبود سئو سایت و ترفیع رتبه بندی سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو وجود دارد. افزونه ای که بیش از ۱۰۰ هزار نصب فعال دارد و جز افزونه های خوب برای ساخت نقشه سایت است اما در ایران کمتر کسی از آن استفاده می کنند چون اکثر کاربران ایرانی از ۳ افزونه Google XML Sitemaps، Yoast SEO و All in One SEO Pack استفاده می کنند. خوب، بنابراین این نکته بیشتر UX است تا SEO، اما همه آن ها ارتباط نزدیکی دارند. برخی محتواهای کوتاه وجود دارند که وقتی کاربران اقدام به مطالعه آن می کنند، علاوه بر اینکه چیزی یاد نمیگیرند از طرفی هم گمراه می شوند. از نگاه سئو در طراحی سایت وجود هر دوی آن ها برای یک سایت ضروری است و توصیه می شود.

تگ عنوان: این تگ در هر صفحه به موتور جستجو می گوید که صفحه مورد نظر چیست. بریده بریده بعد از “عدم اجازه” به ربات می گوید که به هیچ صفحه ای در سایت مراجعه نکند. یا / را اضافه نکنید، قانونی که در فایل ربات نوشتهاید کار نخواهد کرد. این کار به آنها کمک میکند تا همه URL های وبسایت را کشف کنند. نه هر متنی سئو شده است و نه هر کاری به سئو محتوا کمک میکند. بعد از مشخص کردن ربات هدف باید دستورات لازم را به آنها بدهید. یکی دیگر از موضوعاتی که باعث میشود شما تبدیل به برند شوید، ارائه آموزشهای مقتضی برای کاربران اینترنتی میباشد. هرچه این نمره بیشتر باشد سرعت سایت شما بهتر است. این کار باعث می شود سایت شما سریع تر مخاطب هدف خود را جذب کند. شما احتمالاً صفحات زیادی در سایت خود دارید. برای جلوگیری از ایندکس صفحات میتوانید از دستور User-agent استفاده نمایید. این فایلها انعطافپذیر بوده و به متخصص سئو کمک میکند که چندین صفحه را به صورت همزمان، بدون اینکه نیازی به دسترسی به کدهای برخی از صفحات داشته باشد، از ایندکس شدن آن جلوگیری نماید.

بخوانید:   برگزاری مرحله دوم رزمایش هوایی کره جنوبی و آمریکا

مشکل اینجاست که معمولا پروژه های بهینه سازی سایت بصورت ساعتی کندتر به سرانجام می رسد و برخی موارد براساس میزان تخصص شخصی که کار بهینه سازی را انجام می دهد ممکن است قیمت تمام شده بسیار بالا برود. تا زمانی که همه شرکت کنندگان با تکیه بر توانایی های خود و روش های جوانمردانه در پی بهبود جایگاهشان هستند می توان اینگونه پنداشت که در رقابتی عادلانه که نمایانگر صلاحیت و لیاقت های واقعی آن هاست گام نهاده ایم ؛ اما به محض اینکه یکی از آن ها روش های غیر اخلاقی پیش گرفت باید بدانیم که این رقابت به یک جنگ تمام عیار تبدیل شده است ؛ جنگی که چنانچه شما در آن از خود دفاع نکنید توسط دیگران مورد حمله قرار می گیرید و چنانچه اعلام آتش بس کنید داشته هایتان را از دست می دهید . یادتان باشد که در بخشی از این قرارداد، طرف مقابل باید ذکر کند در صورت محقق نشدن تعهدات (سئو شدن روی کلمات مورد نظر) باید همه یا بخشی از هزینه ها را به شما برگرداند.

فایل robots.txt در سئو تکنیکال، نرخ بودجه سایت سایت linkoor را تنظیم میکند. گوگل به اعتبار سایتهایی که میشناخته به شما اعتماد میکند و جایگاه بهتری نیز برایتان در نظر میگیرد. صاحبان وب سایت و متخصصین سئو میتوانند از طرق مختلفی ورود رباتها را کنترل کنند که این کنترل کردن نیز به علل مختلفی اتفاق میافتد. در سئو خارجی سایت تمرکز روی ورود کاربران از سایت های دیگر به سایت است و هدف جذب ترافیک از موتور جستجو گوگل نیست. بنابراین نیازی به تعیین دستورالعمل برای هر یک از بررسی کننده های متعدد موتور جستجو نیست، اما داشتن توانایی انجام این کار به شما امکان می دهد نحوه بررسی محتوای سایت شما را به خوبی تنظیم می کند. همچنین برای کارهای فنی سئو به شما کمک میکند. صفحاتی که در این فایل از ایندکس شدن آن جلوگیری میکند را نباید در سایت قرار دهید. اگر جوابتان منفی است احتمالاً نباید این لینک در نقشه سایت شما باشد. فایل robots.txt، همچنین به عنوان پروتکل یا استاندارد حذف روبات ها شناخته می شود، یک فایل متنی است که به ربات های وب (اغلب موتورهای جستجو) می گوید کدام صفحات را در سایت شما جستجو انجام دهند. فایل robots.txt بخشی از پروتکل خروج ربات ها (REP) است، گروهی از استانداردهای وب که نحوه بررسی وب سایت، دسترسی و فهرست بندی ربات ها را تنظیم می کنند و این مطالب را به کاربران ارائه می دهند.