نرخ تبدیل شما را افزایش میدهد

همچنین اگر به بهینهسازی وبسایت برای موتورهای جستجو علاقهمند هستید، در انتهای این مطلب با برترین و جامعترین منبع یادگیری سئو به زبان فارسی، آشنا خواهیم سایت linkoor شد. حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید زمان تقریبی مطالعه 5 دقیقه . یعنی اگر بخواهید محتوای یک صفحه را ویرایش کرده و یا مشکل فنی آن را برطرف سازید باید مدت زمان تاخیر برای ایندکس شدن توسط رباتها را ذکر کنید. ممکن است سپردن کار به افراد خبره و کاربلد در وهله اول گران و هزینه بر باشد، اما با توجه به زمان کمتری که به اهداف خود می رسید، گزینه به صرفه تری است. به طور کلی استفاده از فایل Robots.txt برای محدود ساختن دسترسی رباتها به برخی صفحات گزینه بهتری محسوب میشود زیرا اجرا و پیاده سازی تگ نوایندکس بر روی منابع چندرسانهای کمی دشوار است. تگ تایتل یا عنوان، را در وردپرس، میتوانید با نسب افزونه های مربوط به سئو تغییر دهید و اگر از cms دیگری استفاده میکنید، با یک جستجوی ساده، میتوانید آن را عوض نمایید.

شاید بهشدت مفاهیمی پیچیدهتر از هر علم دیگری نیز برنامهنویسی وب داشته باشد و اگر هر روز هم در فضای آن بیاموزید باز هم کار سختی در پیش دارید. برای ایندکس نشدن صفحات یک وب سایت روش دیگری به جز فایل Robots.txt وجود دارد که از طریق آن نیز میتوانید از ایندکس شدن برخی صفحات جلوگیری کنید. درصورتیکه تعداد بکلینکهای سایت شما زیاد نباشد، حذف رپورتاژ به سایت شما آسیب میرساند و باید اقدام به تمدید آن نمایید که هزینه بیشتری باید صرف کنید. شما به عنوان وب مستر و یا صاحب یک وب سایت باید فایل Robots.txt را به درستی و با رعایت استاندادرهای موجود تهیه و تنظیم کنید؛ زیرا وجود هرگونه خطا در این فایل ممکن است سایت شما را به طور کلی از صفحه نتایج جستجو حذف کند. ۲. فهرستسازی یا Indexing: پس از این، گوگل به تحلیل لینکهایی میپردازد که توسط باتها کشف شدهاند و سعی میکند از این سر در آورد که صفحه مورد نظر چه موضوعی را در بر میگیرد. اگر از سایت غیرمعتبر رپورتاژ بخرید و پس از مدتی برای آن سایت مشکلی پیش بیاید، به اعتبار سایت شما هم آسیب میرسد. برای ساخت فایل باید بر اساس کدهای دستوری تعریف شده پیش بروید و آنها را به ترتیب در فایل Robots.txt بنویسید.

Url: لینک صفحه شما باید دارای کلمه کلیدی باشد. وقتی بیش از حد از کلمه کلیدی استفاده کنید گوگل صفحه شما را پنالتی می کند. محتوای باارزش ارائه بدهید و صادقانه به مخاطب کمک کنید. در واقع سئو مجموعهای از روشها و تکنیکهاست که با کمک آن میتوانیم در رتبهبندی گوگل جایگاه خوبی به دست بیاوریم. پیشنهاد من اینه که همون لحظه تمام پیشنهاد های گوگل رو برای عبارت های مشابه و مهم دربیارید و یادداشت کنید. برای صدور اجازه نیز میتوانید با همین روش اقدام کنید اما به خاطر داشته باشید که باید ترتیب قرارگیری کدهای دستوری را رعایت کنید. در رابطه با این موضوع باید در نظر داشته باشید که بسته به تعداد کلمات محتوا، خواسته ی شما و موضوع هدف ممکن است که این چگالی تغییر کند. این اصلی ترین دلیل برای کلیک شدن لینک مورد نظر از وب سایت شما توسط کاربرها خواهد بود.

گوگل، بینگ، یاهو، معروف ترین موتورهای جستجو هستند که البته به دلیل استفاده حداکثری کاربران ایرانی از گوگل، تمرکز سئو سایت نیز روی ارتقا رتبه در این پلتفرم است. رمز نوشتن یک محتوای مفید این است که شما مخاطبان همیشگی را به آن وسیله داشته باشید. کیفیت محتوا: مقالات دقیق، به روز، جامع و عمیق در مورد کلمات کلیدی مرتبط با مخاطبان خود ایجاد کنید. خوشبختانه برای بررسی صحت فایل Robots.txt میتوانید از ابزار تست سرچ کنسول کوگل استفاده نمایید تا از درستی اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کنید. در گام بعدی از طریق سرچ کنسول گوگل باید اقدام به ثبت نقشه سایت خود نمایید. در نتیجه باید در نظر داشت که بهترین استراتژی متناسب با کسب و کار، برند و مخاطبان شما ارائه شود. بنابراین برای جلوگیری از ایندکس صفحات سایت، فایل ربات ساز نسبت به متا تگ noindex انتخاب هوشمندانهتری به نظر میرسد. تگ : این تگ هم یکی دیگر از تگ های الزامی سایت مپ بوده که محتویات سایت مپ در داخل این تگ قرار خواهند گرفت. کاری که نقشه سایت در واقع انجام می دهد این است که دید محتوای شما را افزایش می دهد و به خزنده های موتورهای جستجو اجازه می دهد به طور کامل به وب سایت شما و تمام محتویات آن و صفحات وب مختلف دسترسی داشته باشند.

دستور Sitemap یا نقشه سایت نیز از دیگر فرمانهای اصلی در فایل Robots.txt است که به منظور معرفی نقشه کامل سایت به رباتها و خزندهها نوشته میشود. Heading 1 اولین عنوانی است که در متن اصلی نوشته میشود و بعد از آن پاراگراف اول متن اصلی آغاز میشود. اما بسیاری از وب مسترها برای محدود ساختن ایندکس صفحات وب سایت میان Robots.txt یا تگ noindex مردد میشوند و نمیدانند که کدام یک از آنها گزینه بهتری است. اما اگر فایل خود را به درستی تنظیم کرده باشید گزینه قرمز Test به گزینه Allowed سبز رنگ تغییر پیدا خواهد کرد. برای انجام این کار و یافتن خطاهای فایل Robots.txt ابتدا وارد وب سایت Google Search Console شده و سپس وارد بخش robots.txt Tester شوید و گزینه Test را انتخاب کنید. البته این آمار کلی است و بهتر است برای بررسی دقیقتر این آمار به بخش Coverage مراجعه کنید. افزونههای سئو مسیر شما برای رسیدن به مقصد را، کوتاهتر، آسانتر و دقیقتر میکنند. برخی سایتها مانند بیتوته، پس از گذشت یک بازه زمانی محتوای شما را حذف میکنند.

سایت شما پس از ایندکس شدن در SERP یا نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شود. میتوانید برای بهره بردن از سئو از یک سئوکار کمک بگیرید یا خودتان دوره آموزش سئو مبتدی را بگذرانید و فعالیت کنید. برای صحبت با تمامی رباتهای جستجو استفاده کنید و دیگر نیازی نیست نام هر ربات را به صورت جداگانه در فایل خود ذکر کنید. بودجه خزش به تعداد صفحاتی از سایت اشاره دارد که رباتهای جستجوگر در طول یک بازه زمانی مشخص مثلا یک روز یا یک هفته به ایندکس آنها میپردازند. ازاینرو حتی باید تگهای سایت شما نیز بهخوبی بررسی شوند، تگها دستوراتی هستند که گوگل از طریق آنها میزان اهمیت بخشهای مختلف سایت شما را چک میکند. اگر خودتان متخصص سئو هستید باید بهصورت پروژه محور سابقه کاری خود را پیش ببرید. سوالی که اکنون ممکن است برایتان پیش آمده باشد این است که چرا باید از فایل Robots.txt استفاده کنیم؟ یعنی ابتدا باید User-agent بعد از آن Disallow و پس از آن نیز Allow را مشخص نمایید تا رباتها قادر به خواندن و تشخیص دستورات شما باشند. پس از معرفی چند ابزار ساخت Sitemap، حال در بخش بعدی مقاله «آموزش کامل ساخت Sitemap» به آموزش ارسال Sitemap ساخته شده به موتور جستجوی گوگل پرداخته میشود.

بدون گزارش و ردیابی شاخص های کلیدی عملکرد، هرگز تأثیر کامل تلاش های سخت خود را نخواهید فهمید. خوانایی مطلب: اگرچه گوگل تاکید بر محتوای کامل و جامع دارد اما به همان اندازه نیز بر روی چیدمان و خوانایی نیز حساس است. در آخرین آزمایشی که توسط Moz انجام شد، یکی از عوامل مهم رتبهبندی صفحات، خوانایی بود که توسط بسیاری از متخصصان سئو نیز تائید شده است. برخی از این راهها از نظر اخلاقی تائید نمیشوند و برخی دیگر کاملاً نادرست هستند. یعنی بخش اولی که از نظر ما در خدمات سئو باید بهخوبی چک شود، قالب و ساختار فرانتاند یا همان چیزی است که کاربر میبیند. بکلینکهای استفاده شده در سایت باید اصیل باشند، معاوضه و یا خرید و فروش نشده باشند و معتبر شناخته شوند.

انجام این کار تاثیر مستقیمی بر سئو سایت شما دارد و تنها صفحات استاندارد و معتبر را در دسترس رباتها و سپس کاربران قرار خواهد داد. ساخت فایل Robots.txt برای وب سایتهای پربازدید بسیار مهم است زیرا از طریق آن میتوانند تنها صفحاتی که دارای محتواهای مفید و استاندارد هستند را در دسترس کاربران قرار دهند و نرخ خزش سایت خود را برای صفحات بی اهمیت مصرف نکنند. از طرفی دیگر نیز محدود ساختن تعداد زیادی صفحه در سایت از طریق فایل Robots.txt بسیار ساده است و با افزودن یک آدرس به فایل انجام میشود اما تگ نوایندکس باید به صورت دستی به هر صفحه اضافه شود.

نوشتن دستور Allow نیز دقیقا مانند Disallow بوده و باید پس از علامت / آدرس صفحه یا فایل موردنظر خود را بنویسید. User-agent ربات خاصی است که با آن صحبت میکنید و هر آنچه که پس از Disallow آورده شود، صفحه و یا بخشهایی از سایت است که شما ایندکس آنها را برای رباتها مسدود کردهاید. برای ساخت فایل Robots.txt به ابزار و یا برنامه خاصی احتیاج ندارید و میتوانید آن را از طریق Notepad ویندوز خود یادداشت کنید و سپس با فرمت txt از آن خروجی بگیرید. برای آموزش بیشتر با سئو، مقاله سئو چیست در سئو طلوع را مطالعه کنید. سایت مپ (Sitemap) چیست و چه کاربردی دارد؟ حتما میدونید سایت مپ یا همان نقشه سایت یکی از مهمترین بخش های یک سایت می باشد. آیا تمام سایتها به سایت مپ نیاز دارند؟ خدمات سئو بهصورت خارجی شامل دریافت سیگنال های شبکه اجتماعی و سوشیال مدیا، آرتیکل مارکتینگ، دریافت کامنت از فرومها و بلاگها و دیگر سایتها برای بکلینک سازی و همینطور رپورتاژ آگهی، بکلینک و… استفاده از فایل Robots.txt تاثیر بسزایی بر عملکرد بهینه سایت و سئو آن دارد و به همین دلیل است که تمامی وب سایتها باید دارای فایل ربات ساز باشند. جمع آوری این اطلاعات به طور روزانه، سرعت وب سایت و عملکرد بهینه آن را تحت تاثیر قرار داده و همین موضوع نیز به طور مستقیم بر سئو سایت و رتبه آن در صفحه نتایج جستجو تاثیر خواهد داشت.

بنابراین رتبه این سایت ها در صفحه نتایج به مرور بدتر می شود. آن ها این اطلاعات را در چه قالبی می خواهند؟ بنابراین فایل ربات ساز زبان برقراری ارتباط شما با رباتهای گوگل است که از طریق آن میتوانید به رباتها بگویید که کدام صفحات را ایندکس کرده و در نتایج جستجوی گوگل نمایش دهند و کدام صفحات را ایندکس نکرده و در دسترس کاربران قرار ندهند. سپس از صفحه سمت چپ از قسمت طبقه بندی ها بر روی تب برچسب ها کلیک کرده تا تنظیمات آن پدیدار شود. به عنوان مثال با نوشتن فرمان Crawl-delay: 180 به رباتهای دستور میدهید که پس از ایندکس کردن یک صفحه باید به مدت 180 ثانیه صبر کنند و سپس به سراغ ایندکس صفحه بعدی بروند؛ یعنی فاصله میان این ایندکس صفحات باید 180 ثانیه باشد.

معمولاً پس از خواندن این مفاهیم این پرسش مطرح میشود که یک سئوکار حرفهای چه ویژگیهایی دارد و چگونه میتوانیم به او برای سفارش خدمات سئو اعتماد کنیم؟ یک تولید کننده محتوای حرفهای باید با تمامی این تکنیکها آشنا باشد و همزمان با پیشرفت الگوریتم بتواند علم خود را هم بروز رسانی کند. بسیاری موارد دیگر در رپورتاژ وجود دارند که برای تأثیرگذاری بهتر و بیشتر آن باید رعایت شوند. لینکهای داخلی مخاطبتان را به یکی از صفحات وبسایتتان منتقل میکنند در حالی که لینکهای خارجی مخاطبان را به صفحهای معتبر در وبسایتهای دیگر منتقل میکند. اعتبار سایتی که از آن رپورتاژ میخرید بالا باشد و سایت معتبر باشد. رپورتاژ یعنی یک محتوا از طرف سایت شما، در سایتی که اعتبار خوبی دارد منتشر شود و به سایت شما اشاره کند (برندینگ) یا لینک دهد.

در اصل محتوا شکلی از اطلاعات است که ساختاری مشخص دارد. خدمات سئو سایت بسته به شرکت یا شخصی که از آن خدمات دریافت میکنید متفاوت است. است. تخصص این مجموعه بهینهسازی وبسایتها برای موتورهای جستجو، دریافت ورودی از گوگل و همینطور رشد و توسعه کسبوکار و عملی کردن یکی از بخشهای مهم دیجیتال مارکتینگ است که شما می توانید برای استفاده از این سرویس از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید. امروزه کسبوکارهای اینترنتی بیش از هر زمانی نیاز به پیشرفت و توسعه دارند. یکی از مهمترین اطلاعاتی که از داستان موفقیت کسبوکارهای بزرگ این دوره بدست میآوریم، اهمیت استفاده از شبکههای اجتماعی است. در پروسه سئو داخلی همه اتفاقات سرویس سئو داخل وبسایت انجام میشود و فعلاً با سیگنال های شبکه اجتماعی و همینطور گوگل ارتباط زیادی نخواهیم داشت. بخشی از این هزینه نیز بههرحال صرف تبلیغات میشود که شامل: خرید رپورتاژ آگهی، بکلینک، تبلیغات بنری، ویدئویی، پادکستی و حتی شبکه اجتماعی نیز خواهد شد. میتوانید از شرکتهای واسطه تبلیغ گوگل را خریداری کنید؛ یک کلمه کلیدی که سرچ بالایی دارد و مناسب سایت شماست را انتخاب میکنید (مثلاً واکسن کرونا) و سپس یک جایگاه برای آن انتخاب میکنید (فرضاً جایگاه سوم) و هزینه آن را میپردازید.