فضاهای مسکونی و طراحی مسکن،ویلا،خانه،آپارتمان برنامه فیزیکی مجتمع مسکونی ، پاورپوینت | memarinavaz

فضاهای مسکونی و طراحی مسکن،ویلا،خانه،آپارتمان برنامه فیزیکی مجتمع مسکونی ، پاورپوینت | memarinavaz

اوج تابش آفتاب در مناطق شمالی از سمت جنوب و با زاویه مایل است، پس در طراحی پلان ویلا، فضاهایی که نیاز به نور بیشتر دارند، در جنوب زمین طراحی می‌شوند. هر کدام از این عوامل با توجه به منطقه‌ای که ویلاسازی در آن انجام می‌شود، باید به گونه‌ای متفاوت در طراحی پلان ویلا پیاده شود. علاوه بر طراحی پلان ویلا، طراحی دکوراسیون داخلی و محوطه سازی ویلا هم باید طبق اصول خاصی انجام گیرند. قبل از اقدام به ساخت ویلا، باید مجوز ساخت را از شهرداری اخذ کرده و با استفاده از آن برای ملک مورد نظرتان، تجهیزاتی مثل آب، برق، گاز و بسیاری موارد دیگر تهیه کنید. تمامی موارد طراحی و ساخت ویلا باید طبق اصول انجام شوند تا هزینه‌ای اضافی برایتان به وجود نیاید و مدت ساخت ویلایتان طولانی نشود.

  • تبصره(۱) موارد فوق الذکر راهنمای ساده ای برای تعیین حداقل سرعت مورد نیاز در طراحی و انتخاب آسانسور برای ساختمان های مسکونی می باشد.
  • مثلا در فضای بازی اسنوکر باید ابعاد میز  اسنوکر و فضای کافی در اطراف آن در نظر گرفته شود.
  • شما با خرید و دانلود پاورپوینت مطالعات و برنامه فیزیکی ویلا، یک پاورپوینت برنامه فیزیکی ویلا دقیق را در دست خواهید داشت که می‌تواند طی روند طراحی یک پروژه ویلا، یاریگر شما باشد.
  • ایده آل ترین حالت قرارگیری تلوزیون، نصب روی دیوار به کمک یک جک باز و بسته شو و قابل تنظیم است.
  • حمام و سرویس بهداشتی در ویلا معمولاً به عنوان قسمتی از فضای اتاق خواب ها دیزاین می شوند و ورودی آن ها از هر اتاق خواب بصورت جداگانه داده می شود.
  • حتما سلیقه و نیازهای خود را در نظر گرفته سپس طراحی پلان را انجام دهید.
بخوانید:   دوره جامع متخصص واقعی سئو

آشپزخانه قلب خانه است و یـکی از بخش‌های عملکردی در طراحی ویلا می‌باشد. توجه به تنوع فعالیت‌ها، وجود لوازم و تجهیزات مدرن، ضرورت استفاده از سیستم‌های تاسیساتی برای آبرسانی، دفع فاضلاب، روشنایی، تهویه، لزوم توجه به بهداشت و نظافت در آشپزخانه، طراحی این فضا را برنامه فیزیکی ویلا حساس‌تر میکند. طراحی ویلا باید به گونه‌ای باشد که آشپزخانه به فضای بیرونی و گاراژ دسترسی راحتی داشته باشد و با بالکن یا پاسیو مرتبط باشد.

استفاده از انواع شومینه در طراحی داخلی

پس از استخراج مساحت و تعداد، برای طراحی فضاهای ویلا یک جدول برنامه فیزیکی تهیه می شود. سپس طراح فضاها را از نظر موقعیت و ارتباط فضایی آن ها در کنار یکدیگر جانمایی می کند. در این دیاگرام هر یک از حباب ها، متناسب با مساحت تخصیص داده شده، بزرگ و کوچک می شوند و خطوطی مستقیم یا خط چین نوع ارتباط آن ها با یکدیگر را مشخص می کند. دیاگرام حبابی در گام بعدی دقیق تر شده و شکل و شمایل پلان به خود می گیرد. ابعاد و مشخصات فضاها با توجه به نوع و حجم فعالیت های مربوطه، مبلمان و لوازم مورد استفاده و استانداردهای موجود مشخص خواهد شد. در نهایت فهرست فضاهای مورد نیاز در هر پروژه به همراه تعداد، مساحت و ویژگی های اصلی هر فضا تحت عنوان برنامه فیزیکی در کاتالوگی جمع بندی می شود.

ضوابط طراحی و ساخت ویلا در تهران

حتما سلیقه و نیازهای خود را در نظر گرفته سپس طراحی پلان را انجام دهید. لازم است بدانید اگر می‌خواهید ویلای بسیار بزرگ یا چند طبقه بسازید، نیاز به امکانات بیشتری هم دارید تا بتوانید نیازهای ساکنان را پاسخگو باشید. پاورپوینت مطالعات و برنامه فیزیکی ویلا برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۵۲ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت مطالعات و برنامه فیزیکی ویلا، یک پاورپوینت برنامه فیزیکی ویلا دقیق را در دست خواهید داشت که می‌تواند طی روند طراحی یک پروژه ویلا، یاریگر شما باشد. برنامه فیزیکی، یک جدول یا فهرستی از عناوین، تعداد و مساحت فضاهای ویلا است که بر اساس مطالعه زمین، قوانین بالادستی، اعلام نیازهای کارفرما، بودجه، ضوابط و استانداردها تهیه می شود. معمولاً ابتدا طراح زمین و شرایط آن و محدودیت ها قانونی را مطالعه می کند.

بخوانید:   انتقاد شدید چین از سفر رییس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان

توصیه می کنیم در کنار تراس اصلی امکانات باربیکیو و تهیه کباب را در نظر بگیرید. همچنین فراموش نکنید که در حین طراحی فضاهای ویلا ، یکی از بهترین منظره ها را به این تراس بزرگ اختصاص دهید. تراس ها می توانند روباز، روبسته یا نیمه سرپوشیده باشند همچنین می توانند دو منظوره باشند. در این حالت برخورداری از یک سایبان با قابلیت باز و بسته شدن می تواند استفاده از تراس را در مواقع مختلف سال (چه آفتابی چه بارانی) امکانپذیر نماید.