شیر چاقویی کاریز صنعت تهران | kasrasaran

اگر به دنبال تهیه شیر چاقویی مناسب برای کاربرد موردنظر خود هستید، باید عنوان کنیم که قیمت این شیرها بستگی به سایز شیر، نوع آن، یک طرفه یا دو طرفه بودن شیر، جنس بدنه و سایر اجزای شیر، کلاسی که شیر در آن طبقه‌بندی شده است و … اين شيرها به طور ايده‌آل جهت كار با جريانهاي لجني و سيالاتي كه مقادير زيادي جامد حل شده دارند، استفاده مي‌گردد. به خاطر اينكه مكانيسم كاركرد اين شيرها بطور كلي مستقل از سيال درون آن است. اين شيرها در جاييكه خوردگي مطرح مي‌شود و يا تماس با سيال مشكلاتي براي سيستم بوجود مي‌آورد، استفاده مي‌گردد. اين نوع شيرها براي سرويسهاي باز و بسته كردن و تنطيم و ايجاد جريان  نيز بكار مي‌روند. بدنه اين شيرها نيز طوري  ساخته شده است كه دما فشار ريتينگ آن بالا باشد.

طراحی منحصر بفرد

با توجه به نوع اتصال به مدل ویفری و لاگ و با توجه به نوع جنس به استیل و فولاد و چدن و برنزی و با توجه به نوع عملگر به دستی و پنوماتیک دسته بندی می شوند که در ادامه شرح داده آن را بررسی کنید می شوند. در تفاوت این دو نوع، به طور خلاصه باید بگوییم که شیر چاقویی از یک تیغه برای برش مایعات یا گاز غلیظ استفاده می‌کند، در حالی که یک شیر کشویی از یک صفحه کشویی برای قطع جریان مواد فله خشک استفاده می‌کند. شیر چاقویی فولادی با نشیمن‌گاه فلزی با یک چرخ دستی ساقه بالارونده کار می کند. شیرهای صنعتی در اکثر سیستم‌های تجاری، نظامی، مسکونی، حمل و نقل و سازمان‌ها به کار رفته است. همچنین از این شیرها در شرکت‌های استخراج نفت و گاز، نیروگاه‌ها، معادن، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، سیستم‌های فاضلاب و … استفاده می‌شود.

  • پس چرا چاقویی؟ اگر با سیال متداول سر و کار نداریم پس کاربرد این شیر کجاست؟ برای پاسخ به این سوالات کمی خارج از چارچوب فکر کنیم.
  • در این حالت شیر به سختی بسته می شود و لازم است آببند الاستومری تعویض شود.
  • عملگر پنوماتیک می‌تواند روی همه‌ی طرح‌های این محصول با هر جنس قرار بگیرد.
بخوانید:   همایش بین المللی ادبیات کودکان ۲۰۲۲ مالزی با حضور نمایندگان ایران آغاز به کار کرد

شیر چاقویی کاریز صنعت تهران | kasrasaran

به طور کلی، تیغه فلزی است، اگرچه می توان آن را از ترموپلاستیک نیز ساخت. سوپاپ‌های چاقویی در اندازه‌های مختلفی وجود دارند، بنابراین قبل از انتخاب، باید کاربرد خاص خود را در نظر بگیرید. بسته به اندازه، باید تعیین کنید که آیا می خواهید شیر را در جهت عمودی یا افقی نصب کنید. نوع عملگر در دو حالت فلکه ای و اهرمی مونتاژ می شود که در هر در مورد اپراتور باید به روش دستی به عنوان محرک باشد، زمان باز و بسته شدن در این محصول نسبت به عملگر پنوماتیک بیشتر می باشد. دریچه های چاقویی به راحتی نگهداری می شوند، تنها با چند مرحله نگهداری. برخی از این موارد عبارتند از روانکاری ساقه و مهره ساقه هر سه ماه یکبار.

شیر پروانه‌ ای فلنج‌ دار

در راهنمای جامع ما در مورد شیرهای پروانه ای نشسته ارتجاعی، تعاریف، انواع، اصول کار و ویژگی های کلیدی آنها را بررسی کنید. شیر چاقویی چدنی برای سیال های آب معمولا مورد استفاده قرار می گیرد و جنس بدنه از چدن با دو گرید GGG40 و GG25 تولید می شود و سیت از جنس لاستیک EPDM و جنس دیسک از چدن و یا استیل مونتاژ می شود. شیر گیوتینی استیل در دو مدل دستی و پنوماتیک تولید می شود که در عملگر پنوماتیک بدنه و قطعات داخل عملگر همه از جنس استیل و با اورینگ های مقاوم به سایش و خوردگی استفاده می شود. شیر چاقویی برای باز و بسته کردن مسیر حرکت سیال با دو روش دسته ای و اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد، این محصول به دلیل ساختار و طراحی ساده قیمت آن مناسب و طول عمر آن بالا می باشد.

بخوانید:   لاوروف: ناتو به زودی در منطقه آسیا-اقیانوسیه نفوذ می‌کند

جزوه راهنمای خرید فشارسنج صنعتی

مایعات غلیظ و نیمه جامد خمیری به راحتی به سطح این قسمت الاستومری می چسبند اما مشکلی ایجاد نمی کنند. با این حال، زمانی که ذرات جامد یا پودری شکل از دریچه شیر عبور می کند، باعث می شود فضای بین این قسمت با این مواد پر شود و حالت سخت به خود بگیرد. در این حالت شیر به سختی بسته می شود و لازم است آببند الاستومری تعویض شود. شیر چاقویی پنوماتیک برای حذف عامل انسانی یک عملگر پنوماتیک را به کار می‌برد که با نیروی باد فشرده دیسک را در جهت عمودی به شکل مستقیم به حرکت در می‌آورد و مسیر سیال را باز و بسته خواهد کرد. این نوع شیر فقط از نظر نوع کارایی در نوع عملگر با دیگرمدل‌ها فرق می‌کند. عملگر پنوماتیک می‌تواند روی همه‌ی طرح‌های این محصول با هر جنس قرار بگیرد.