شما احساس آزاد بودن میکنید

با توجه به این که هدف از استفاده از فضای بیرونی باغ، لذت بردن از فضای سبز و آب و هوای دلچسب آن است، طراحی این فضا، باید به شکلی انجام شود که حداکثر کارایی و رضایتمندی ساکنین را تامین نماید. ویلای دوبلکس ویلایی است که طراح ، درون آن را به صورت دو واحد مجزا که به وسیله راه پله به هم متصل می شوند طراحی می کند. اصول طراحی ویلا دوبلکس- در طراحی ویلای دوبلکس جهت ها را جدی بگیرید. دکوراسیون ویلاهای مدرن و سنتی هر کدام ویژگی های منحصر بفرد خود را دارند برای طراحی داخلی ویلا حتما لازم نیست که آن را با نما هماهنگ کنیم مثلا می توانید یک نمای کلاسیک داشته باشید و معماری داخلی بصورت مدرن باشد یا اگر علاقه مند به طراحی ویلا سنتی هستید می توانید نما را بصورت مدرن یا کلاسیک اجرا کنید و قسمتی از خانه تان را به صورت سنتی اجرا کنید البته در نظر داشته باشید اگر در داخل ساختمان می خواهید دو سبک مثلا کلاسیک و مدرن اجرا کنید نباید در یک دید باشند. برای محوطه سازی باید به سبک کلی ساخت ویلا نیز توجه کنیم.

در ویلایهای مدرن تر اساسا درب ورودی با پارکیتگ و باغ ویلا همرخوانی دارد که این امر نیز مزایا خود را دارد ولی ما پیشنهاد می کنیم برای زیباتر شدن از باغ سازی ها در پشت ویلا لذت ببرید. اما چگونه می شود بازسازی ویلا را انجام داد؟ تنوع متریال و استفاده از متریال های نوین باعث ایجاد طراحی زیبا و مدرن می شود. دوری از تجملات و تزئینات قدیمی باعث شده که هزینه تمام شده کمتری داشته باشند. خانه های قدیمی در شمال کشور همه به کمک چوب ساخته می شد و برای گرمایش نیز از چوب استفاده می کردند. به دلیل این که در اغلب مواقع برای ساخت و طراحی ویلا در شمال متراژ زیادی در نظر گرفته میشود، میتوان برای طراحی دکوراسیون داخلی آن از المانها و متدهای مختلف استفاده کرد.

در بیشتر دکوراسیون داخلی ویلا بوکان از رنگ های کرمی و قهوه ای استفاده میشود که رنگ قهوه ای را با متریال لوکس بازی می کنند. بوسیله همین امتیاز طراحان امکان این را دارند تا فضای داخلی ویلا را نورپردازی کنند و ویلا شما را هر چه بیشتر به محیطی پر از آرامش تبدیل کنند. همچنین در قسمت خصوص ویلا دوبلکس می توانید اتاق کار نیز طراحی کنید و با انجام امورات کاری خود در زمان استراحت و تفریح مدت اقامت خود در ویلا را افزایش دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانیم. ویلای دوبلکس به ویلایی دو طبقه می گویند که یک واحد به حساب بیاید یعنی ارتباط بین طبقات از درون فضای داخلی ویلا تامین شده باشد چرا که ما ویلاهای دو یا چند طبقه بسیاری داریم که با پلکانی که از محوطه ویلا تعبیه شده ورودی آنها مجزاست و هر طبقه واحد مخصوص به خود محسوب میشود و یا ویلای فلت که به آن ویلای یک طبقه نیز گفته میشود اما در طراحی ویلای دوبلکس این ارتباط از طریق پلکان یا آسانسور از داخل پلان ویلا به طبقه بالا ایجاد شده و ساختمان ویلا را به دو بخش خصوص و عمومی تقسیم بندی می کند البته بعضا به این سبک از ویلا که دارای سه طبقه باشد ویلای تریبلکس هم گفته می شود که مورد بحث ما در این مطلب نیست در ادامه جزئیات و مشخصات هر یک از این بخش ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

بخوانید:   چین به کنگره آمریکا برای میزبانی از رئیس دولت تبت اعتراض کرد

طراحی این فضا کاملا حرفه ای است و اگر به خوبی انجام نشود ، تاثیر منفی در پی خواهد داشت. می باشد هر شخصی که وارد ویلا شود ابتدا وارد این فضا خواهد شد و می توانید در پذیرایی میزبان افراد مختلف باشید که با توجه به اینکه فلسفه وجودی ویلا برای داشتن آرامش و پذیرایی از دوستان و میهمانان است همیشه در طراحی پلان معماری ویلا فضاهای داخلی ویلا به مراتب بزرگتر و باز تر از طراحی پلان ساختمان مسکونی در نظر گرفته می شود و به همین دلیل برای پذیرایی از افراد مشکل کمبود فضا نخواهیم داشت. عمده ترین دلیل استقبال از ویلای دوبلکس در دنیا به ساختار و اصول زندگی شهری باز میگردد از آنجا که زندگی شهرنشینی و ایجاد شهرها به شیوه امروزی از تمدن غرب شکل گرفته ساختار شهری در شهرهای بزرگ جهان به این صورت است که یک بخش مرکزی شهر که به آن Downtown گفته می شود وجود دارد که مرکز سیاسی و اجتماعی شهر است در این بخش آپارتمان های بزرگ و برج های تجاری و اداری و مسکونی قرار دارند معمولا هزینه زندگی در مرکز شهر بالاست و افرادی که استطاعت مالی لازم را ندارند در رینگ های اطراف هسته مرکزی زندگی میکنند در دایره اول مجتمع های آپارتمانی قرار دارند که فاصله زیادی با مرکز شهر ندارند در این بخش اکثر مجتمع های مسکونی برای اجاره اقشار طبقه متوسط و کم جمعیت در نظر گرفته شده و در دایره بعدی حومه شهر قرار دارد که توسط ویلاهای دوبلکس بنا شده این بخش شهر فاصله نسبتا زیادی تا مرکز شهر دارد و مختص افراد با درآمد بالاتر و خانواده های پرجمعیت می باشد از اینروست که ویلای دوبلکس پرطرفدارترین نوع ویلا در دنیاست چرا که با فراهم نمودن آسایش و رفاه افراد، فضای مناسبی جهت زندگی به آنها می دهد عمر این ویلا ها بعضا تا بیش از صد سال نیز می رسد که در دوره های مختلف بازسازی شده اند و به همین علت در بخش های قدیمی حومه شهر بیشتر با طراحی ویلای دوبلکس کلاسیک روبرو هستیم گرچه واژه کلاسیک در اینجا به صورت عام گفته شده که اگر بخواهیم به نحو صحیح و از منظر سبک معماری بگوییم در این بخش طراحی ویلای نئوکلاسیک و ویلای رومی یا کلاسیک از فراوانی بیشتری برخوردار هستند که علت آن نیز عمر بالای این بناها می باشد چرا که ساخت ویلای مدرن پدیده ای جدید و مربوطه به دهه هشتاد میلادی به بعد است.

در طراحی داخلی هر سه اتاق خواب میتوانید نقاشی و طرحهایی را روی دیوارها مشاهده کنید. با توجه به افرادی که از این اتاقها استفاده میکنند، انتخاب طرح برای نقاشی متفاوت بوده است. پارکینگ روباز این ویلای دوبلکس با ترکیب سنگفرشهای موزاییکی و چمن طراحی شده و حتی به اندازه خطهای باریک این پیوستگی طبیعت را حفظ کرده است. پنجرههای سرتاسری در قسمت پشتی این راه پله نور مناسب طبیعی را وارد دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس کرده است. خانهای منحصر به فرد در بستر طبیعت که گویی جزئی از طبیعت اطرافش شده و با ترکیب مناسب با مصالح و عناصر بصری، پیوستگی فضای پیرامون را با داخل خانه حفظ کرده است. بنابرین شما می توانید در هر منطقه ای سبک خاص و منحصر به فرد آن منطقه را مشاهده کنید. استفاده از این نوع لوسترها به چالش فضای عمودی خالی کمک میکند. طراحی ویلا در واقع طراحی چنین اقامتگاهی با ویژگیهای ذکر شده است، همچنین باید بگوییم که ویلاها مرز میان محل سکونت انسان را با طبیعت کم رنگ و مختصر میکند و در واقع موجب پیوند میان انسان با طبیعت میشود از این رو اکثرا ویلاها در طبیعت و خارج از معابر شهری و در مناطق خوش آب و هوا ساخته میشوند زیرا ویلا مکانی است برای گذراندن آخر هفتههایی شاد و تعطیلاتی آرام برای تفریح در کنار خانواده و عزیزان به دور از هیاهوی شهری است.

بخوانید:   5 دلیل برای اینکه بازاریابی سئو برای کسب و کار شما مهم است

برای خرید ویلا کوهستانی در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید. برای اینکه دکوراسیون حیاط ویلا جذابتر به نظر برسد، میتوانید در اطراف هر درخت از سنگهای رنگی برای تزئین استفاده نموده و جلوه زیباتری به آن ببخشید. مشغله های روزمره و زندگی در شهر گاهی افراد را به اندازه ای از خود دور می کند که به دنبال فرصتی برای آرامش، استراحت و رهایی از دغدغه های ذهنی خود می گردند. وبسایت چیدانه – صدف حقیقت: مشغلههای روزمره و زندگی در شهر گاهی افراد را به اندازهای از خود دور میکند که به دنبال فرصتی برای آرامش، استراحت و رهایی از دغدغههای ذهنی خود میگردند. قرار گرفتن این دو عامل درکنار هم باعث به وجود آمدن یک طرح مطلوب و کارآمد و ساخت ویلا به شکل ایده ال می شود. طراحی پلان ویلا کلاسیک جزء طراحی های پرطرفدار و در عین حال لوکس است.

در این فضا میتوانید کابینت چوبی را مشاهده کنید که قرار است وسایل ضروری دیگری را در طبقه دوم نگهداری کند. در معماری مدرن ویلاها، ارزش های زیباشناختی و زیباشناسانه به طور یکپارچه ایجاد می شود و ساختارهایی که ضروری نیست، حذف طراحی دکوراسیون داخلی ویلا می گردد. متریال و جنس راه پله و نرده های آن می تواند متفاوت باشد به طور مثال اگر ویلای شما مدرن است می توانید از نرده های شیشه ای و یا ترکیب شیشه و استیل استفاده نمایید که بسیار یونیک و لاکچری خواهد بود اما اگر ویلای شما حالتی کلاسیک دارد می توانید از نرده های چوبی استفاده نمایید که همراه با کفپوش خانه ست باشد و احساس اصالت را در ویلا ایجاد نماید. که می تواند فضای داخلی ویلا ها را آرامش بخش و صمیمی تر جلوه دهد. ما در این بخش از وبسایت معماری میهن بنا به بررسی مختصری از ویلای دوبلکس در استرالیا می پردازیم که در آن از متریال بومی چون چوب بلوط و آجر استفاده شده است. در این اقلیم باید تبادل حرارت جدارهها با فضای بیرون به حداقل برسد.

بخوانید:   Meta Reel Ads را به اینستاگرام گسترش می دهد، ویژگی های هوش مصنوعی را آزمایش می کند

رنگ قرمز از تناژ مختلفی برخوردار است و طیف رنگی بسیاری دارد. بسیاری از افراد تصور می کنند که برای طراحی و اجرای ویلای دوبلکس حتما باید متراژ زمین زیاد باشد در صورتی که ویلا دوبلکس برای زمین ­هایی با متراژ کم نیز قابل اجرا می باشد. در زمین هایی با متراژ پایین ، می توان با طراحی و ساخت ویلا به سبک دوبلکس، فضای بیشتری را به محوطه اختصاص داد. طراحی ویلای دوبلکس یکی از متداول ترین و استاندارد ترین و پرطرفدارترین گونه های طراحی و ساخت ویلا در دنیاست علت آن نیز برطرف ساختن کامل دغدغه های یک خانواده از داشتن یک ویلا است شما با داشتن یک ویلا دوبلکس که بسته به جمعیت خانواده و میهمانان شما متراژ آن تعیین میشود هیچ مشکلی برای داشتن آرامش و استراحت کردن و دور شدن از فضای شهری و میزبانی از میهمانان خود نخواهید داشت صرف نظر از سبک ویلا اصول طراحی ویلای دوبلکس در هر دو شیوه بر یک منوال است و سبک معماری بیشتر به طراحی نمای ویلا و طراحی داخلی ویلا مربوط است بنابراین شما می توانید با داشتن پلان مدنظر خود، طراحی ویلای دوبلکس مدرن و یا کلاسیک داشته باشید.

حتما ابهامات و سوالات زیادی قبل از شروع طراحی و ساخت ویلا برای هر فرد پیش میآید. در این مقاله به معرفی انواع مختلف ویلا و نکات مهم برای داشتن یک ویلای زیبا پرداختیم. انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون نیز مهم است و با توجه به سبک دکوراسیون رنگ مناسب را انتخاب کنید. استفاده از رنگ بندی قهوهای و سفید باعث نظم و خلوت نگه داشتن دکوراسیون داخلی منزل میشود. اتاق خواب اصلی ترین بخش خانه ویلایی محسوب می شود که شما می توانید تم رنگی آن را بر اساس سبکی که برای کل فضای منزل در نظر گرفته اید دنبال کنید یا اینکه متضاد با آن بخش کار ایده پردازی را به انجام برسانید این امر به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. و اگر پله ها از مدل خیلی از خونه های غیرمهندسی ساز با پله های گرد فلزی طراحی شده، به صورت مداوم نگران سلامتی اهالی منزل باشید! در مورد طراحی نما باید توجه داشته باشید که نوع متریال و سبک نما را با توجه به اقلیم منطقه انتخاب کنید. سعی کنید از تعداد وسایل مورد نیاز ضروری در طراحی فضا ها و در معرض دید استفاده کنید.

از آنجا که ویلاها معمولا برای گذراندن اوقات فراغت خانواده ها در نظر گرفته می شوند لازم است با توجه به نیاز افراد فضاهای لازم برای اتاق بازی و فضاهای تفریحی و امکانات ورزشی و استخر و غیره در نظر گرفته شود. از آنجا که ویلا ها معمولاً در محیط های بیرون شهر و دور از فضای شهر ساخته میشوند یکی از انتخابها برای سبک طراحی ویلا ، استفاده از سبک سنتی است. طراحی ویلاها معمولاً تا حد زیادی وابسته به طرح و پلان آن میباشد. معمولاً انتخاب سبک ویلا تا حدود زیادی سلیقه ای ست و هر فرد میتواند با توجه به روحیات و سلیقه خود سبک مناسب را انتخاب کند. در طراحی داخلی ویلا مدرن تنها به آسایش فیزیولوژیک فرد استفاده کننده فکر میشود.