سایت مپ (sitemap) چیست و چگونه یک نقشه سایت بهینه بسازیم؟

شاید بتوان شروع سئو را از این تاریخ دانست اما مسئله اصلی سئو زمانی ایجاد شد که به سرعت سایت های مختلفی ایجاد شدند. الگوریتم گوگل در گذر زمان بارها و بارها تغییر کرده، اما پس از تازهترین تغییرات، تمرکز اصلی بر این بوده که مقاصد کاربر از جستجوی عبارات خاص، با استفاده از مدلهای زبانی درک شود. بنابراین، زمان آن فرا رسیده است که شما باید برای درک بهتر محیط فعلی تکامل پیدا کنید. اگر شما کاربر گرامی از علاقه مندان به مباحث سئو و بهینه سازی هستید ، ما یک بخشی رو به نام آموزش سئو در پی سی وب داریم که در آن اموزش های مربوط به سئو قرار داده میشود . این صفحه حاوی یک لیست از تمام صفحات سایت میشود و کاربر با کلیک بر روی نام هر صفحه به صفحه مربوطه هدایت خواهد شد. تمام url های داخل نقشه سایت باید مربوط به یک دامنه سایت باشند.

اگر از افزونه یائوست سئو استفاده کنید، یائوست به صورت خودکار این کار را سایت linkoor انجام میدهد. این ابزار کمکی قابلیتهای بسیار زیادی دارد و کمک میکند بسیاری از کارهای فنی را بدون نیاز به کدنویسی و به صورت خودکار انجام دهید. به بیانی دیگر قیمت سئو کلمات کلیدی و هزینه انجام سئو یک وبسایت عددی از پیش تعیین شده نیست و در صورتی که بدون هیچ بررسی و تحقیق میدانی برای سئوی سایت قیمتی بیان شود کاملا قابل تامل است. میزان دشواری و سختی کلمات کلیدی برای سئو کردن نیز از مهم ترین فاکتورها در تعیین قیمت نهایی خدمات سئو است. میتواند یکی از عوامل مهم برای ایندکس بهتر مطالب باشد . وقتی سایت خیلی بزرگ و پر از مطلب باشد، داشتن نقشه سایت کمک میکند تا محتوای شما سریعتر و براساس مسیر درست ایندکس شوند.

وقتی یک نقشه سایت برای سایتتان میسازید، هر بار که یک صفحه جدید به سایتتان اضافه کنید یا یک فایل در سایتتان آپلود نمایید، آدرس آن در نقشه سایت اضافه شده و در نتیجه خزندهها از اضافه شدن آن به سایتتان مطلع میشوند و آن را ایندکس میکنند. همان طور که مشاهده میکنید بعد از این تگ، آدرس صفحه قرار میگیرد و در انتها مجدداً با تگ بسته میشود -که در انتهای کد بالا ملاحظه میکنید. از سوی دیگر اطلاعات خوبی در اختیار موتورهای جستجو قرار میگیرد و هر زمانی که محتوای خود را بهروزرسانی کنید یا مطلب جدیدی بگذارید، به گوگل یا بینگ اطلاعرسانی میشود.

بنابراین هرچه نقشه شما اصولیتر و استاندارد باشد، خیالتان راحت است که لینکهای سایت به راحتی ایندکس میشوند. این بخش به بهبود زیرساخت های سایت بستگی دارد و به مطالب سایت بستگی ندارد به همین دلیل است که نام تکنیکال را به خود اختصاص داده است. قسمت بعدی قابل مشاهده در لینک برای بازدید کنندگان انکر تکست نام دارد. اگر شما کاربران گرامی به این عرصه علاقه مند هستید ما در این زمینه مقالات زیادی رو داریم که به شما پیشنهاد میکنیم از انها هم بازدید نمایید . ما با استفاده از بهترین ابزارها و راهکار های اختصاصی، بک لینک های شما را تجزیه و تحلیل می کنیم تا مشخص کنیم که آیا به رتبه بندی شما کمک می کند یا آسیب می رساند. SEM در واقع به معنی انجام کارهایی است که ما بتوانیم در موتورهای جستجوگر بازاریابی کنیم. آنها می توانند این کار را از طریق پستهای وبلاگ، خدمات رسانههای اجتماعی، ایمیل، انجمنها یا سایر شیوه ها انجام دهند. در روش سئو کلاه سفید در استفاده از کلمات کلیدی زیاده روی نمی شود و تنها برای درک بیشتر و بهتر مقاله استفاده می شود، اما در سئو کلاه سیاه این طور نیست، این روش فقط قصد فریب موتورهای جستجو را دارد و اصلا مهم نیست که کلمه کلیدی با محتوا مرتبط باشد یا خیر؟

بخوانید:   اپل نقشه‌های خود را جدی‌تر می‌گیرد و کسب‌وکارهای محلی نیز باید این کار را انجام دهند

یک نکته را شاید مناسب نباشد اما تجربه به ما ثابت کرده نتیجه مثبتی دارد، این است که در ابتدای مقاله اولین کلمه کلیدی را به خود مقاله لینک دهید. بر این اساس کاربران میتوانند محتوای موجود در سایت را پیدا کرده و سریعتر به چیزی که میخواهند برسند. براین اساس کاربران میتوانند سریعتر به چیزی که میخواهند برسند. اگر از یک سیستم مدیریت محتوای خوب که به درستی راهاندازی شده استفاده میکنید، این مورد به خودی خود حل میشود. همچنین Woorank به شما یک چک لیست بازاریابی دیجیتال میده تا بتونید با استفاده از اون کسب و کار خودتون رو توسعه بدید. تگ های دیگر هم گاها در سایت مپ مشاهده میشود و چون شامل بحث ما نیست ، چندان بهشون اشاره نمیکنیم ، ولی فقط این نکته رو بدانید که در تگ های فوق یکسری از تگ ها اجباری هستند و یکسری از تگ ها اختیاری که در اینده در مباحث مربوط به ساخت سایت مپ در مورد اون ها توضیح خواهیم داد .

یک شرکت متخصص سئو میتواند تمام فعالیتهای مورد نیاز را برای بهینه سازی جستجو انجام دهد. نقشه سایت نوعی فایل می باشد که شامل تمام ادرس های موجود در یک وبسایت می باشد و بصورت عامیانه با پسوند xml ارائه و ساخته می شود. در این زمینه می توانید از خدمات سئو استفاده کنید تا به شما کمک کنم در سریع ترین زمان ممکن، یک سایت سئو شده توسط یک سئو کار خبره داشته باشید. چرا باید sitemap داشته باشید؟ بر اساس شواهد تگ های و به اجبار ربات های خزنده را وادار به بررسی روزانه وبسایت می کنند در استفاده از این تگ ها محتاط باشید زیرا اگر گوگل متوجه شود سایت مپ شما را نادیده می گیرد. ۹. در صورت خرید این پکیج و عقد قرارداد سئو سایت با وبرمز هزینه این پکیج از قرارداد شما کسر خواهد شد. معمولا اگر بخواهید به صورت دور کاری مشغول به فعالیت شوید باید به صورت پروژه ای کار کنید و در ابتدا در سایت هایی که چنین پروژه هایی را ارائه می دهند ثبت نام نمایید تا پروژه مناسب مهارت خود را برای انجام دادن پیدا کنید.

ولی برای سیستمهای مدیریت محتوا بهویژه وردپرس نیاز به کارهای پیچیده نیست و میتوانید از افزونههای قدرتمندی چون yoast seo استفاده کرده و با یک کلیک نقشه سایت خود را بسازید. شکی در این نیست که: نرخ کلیک طبیعی کاهش یافته و رو به کاهش است. Include PDFs: این گزینه هم مشخص میکند که آیا میخواهید فایل های پیدیاف موجود در سایت هم لینکشان در سایت مپ قرار بگیرد یا نه. سایت مپ چگونه به بهبود سئوی سایت کمک میکند؟ به استراتژی های سئویی شما کمک میکند. این مسئله به سئوی سایت شما کمک میکند. مثلاً ما دسته انواع سوپ را ایجاد کردیم، اما 5 رسپی مختلف برای سوپ جو داریم، با اضافه کردن تگ سوپ شیر به این 5 مقاله، میتوانیم خواندنشان را هم برای کاربر، هم برای گوگل راحتتر کنیم. یکی از مهمترین کارهایی که هر مدیر سایتی باید انجام دهد، ساخت سایت مپ برای موتورهای جستجو و ثبت آن برای ایندکس شدن در موتورهای جستجوی مختلف است.

بخوانید:   با بلندگوهای انجمن MozCon 2023 ما آشنا شوید
در دنیای سئو تکنیکی به نام سئو محلی یا لوکال سئو وجود دارد. قطعاً سایت مپ در سئوی سایت تأثیر مثبتی دارد؛ فرقی نمیکند سایت وردپرسی باشد یا از نوع دیگر. من در اکثر مقالات سایت اینکار را انجام میدهم و اتفاقاً تأثیر خوبی هم داشته است. تاثیر مثبت این موضوع کاملا مشخص می باشد اما نباید فقط به خاطر بلند شدن محتوا، متن های بی پایه و اساس،بیمعنی و به اصطلاح هرزنامه را که کیفیت کار را کاهش میدهند در محتوا به کار ببندیم.چرا که این کار تأثیر منفی در نظر مخاطب داشته و مخاطب بعد از یک بار ورود به سایت مورد نظر به هیچ وجه به این سایت وارد نشده و آن را یک سایت غیر معتبر می خواند. با اینکه حقیقت این موضوع کاملا روشن است، اما نبایست صرفا به خاطر نوشتن محتوای بلند، متن ها را به صورت بی معنی و اسپم نوشته و کیفیت آن را از یاد ببرید. نرخ گذاری و قیمت تولید محتوا متنی از عوامل زیادی پیروی می کندکه مهم ترین آنها کیفیت محتوای تولید شده است. اگر مباحث مربوط به پشتیبانی و پشتیبانی سئو برای شما هم مهم هست ، سایت مپ یک بخش خیلی مهم هست و ما در این مقاله (نقشه سایت چیست ؟) قصد داشتیم به شما این نکته رو گوشگزد کنیم که فایل سایت مپ یکی فایلی خیلی مهم هست و داشتن سایت مپ برای هر سایتی لازم و ضروری هست ، اگر سایت شما سایت مپ ندارد ، بهتون پیشنهاد میکنم در اسرع وقت نسبت به ساخت اون اقدام کنید .

با این تعریف ساده میتوان دریافت که سئوی کلاه سفید بهترین نوع سئو میباشد که در نتیجه آن، شما به عنوان یک صاحب سایت به صورت همزمان رضایت مخاطبین و همچنین رضایت موتورهای جستجو را جلب کردهاید. و در نهایت روش محبوب همه سئوکارها، سئو کلاه خاکستری. گوگل در جستجوهای کاربرانش به آی پی و موقعیت سرور وب سایت هایی که در نتایج جستجو نمایش می دهد ارزش بالایی خواهد داد. اولین سوالی که به ذهنتون میرسه اینه که چجوری باید این سایت رو به مخاطب هامون نشون بدیم؟ مطمئن شوید که انتظارات را برآورده کرده اید ، در غیر این صورت تعداد زیادی بازدید کننده را مشاهده خواهید کرد که پس از مشاهده محتوای متنی سئو شده از صفحه خارج می شوند. این نوع سایت مپ یک صفحه HTML ساده است که بخشی از سایت به شمار میرود.

درباره مباحث پایه سئو وب سایت بیشتر بدانید . به این ترتیب هیچ صفحهای از قلم نمیافتد و سرعت ایندکس شدن صفحات نیز بیشتر خواهد شد. این خبر خوب است خبر بد این است که ایجاد این نوع محتوای مبتنی بر داده می تواند واقعاً مشکل باشد. بهبود تجربه کاربری یا همان UX معروف (user experience)، که مجموعه پارامترها و فاکتورهای صفحه مانند سرعت، کد ، متن ، عکس و دکمه های آن که تجربه خوب و لذت بخشی را برای کاربران مهیا میکنند. ادرس لینک هر صفحه به طور مجزا در این گونه از تگ ها قرا می گیرد. در هر سایت مپ ایندکس شده می توانید تا ۵۰۰۰۰ هزار نقشه سایت را ذخیره کنید. در ادامه میتوانید مشخص کنید ساختار نقشه چگونه باشد و برای کدام قسمتها فعال شود. با اینکه داشتن نقشه سایت و ساختار آن اهمیت زیادی دارد، ولی ساختن آن سخت نیست و میتوانید از روشهای مختلف برای ایجاد و ثبت سایت مپ خود استفاده کنید. در سایتهای چند زبانه نیز صفحات مشابه در زبانهای مختلف باید تعریف شوند. بنابراین توصیه میشود، گزینهٔ درج در نقشه سایت (Include in Sitemap) در این زبانه را غیرفعال کنید.

بخوانید:   حضور موثر شرکت‌های ایرانی در پنجمین نمایشگاه واردات چین

سپس یک سایت مپ مادر برای کل سایت مپ های دیگر ایجاد نمایید. سپس باید به دنبال رفع این مشکل باشد. انتخاب کلمات کلیدی مناسب (یا غلط) برای هدف گذاری در این مرحله می تواند کل موفقیت ما را پیش بینی کند. هدف از این نوع سایت مپ این است که کاربران انسانی با ساختار سایت به صورت جزء به جزء آشنا شوند. هدف این نوع سایت مپ ها مانند سایت مپ های HTML معرفی ساختار جزء به جزء سایت است اما این بار نه برای کاربران انسانی بلکه برای خزندههای موتورهای جستجو! این نوع سایت مپ بر روی سایت برای کاربران قابل مشاهده نیست.

در نوشتن متن جایگزین تصاویر محتوا سعی کنید از کلمات و عبارات و مفاهیمی که گوگل به کمک آنها نتایج مرتبط را مرتب و رتبه بندی میکند استفاده کنید. هنگام نوشتن متن جایگزین، مطمئن شوید که آنچه در تصویر نشان دادهشده است را بهطور دقیق توصیف کنید، اما همچنین سعی کنید نام کسبوکار خود یا چند کلمه کلیدی مرتبط باکاری را که انجام میدهید درج کنید. مطابق تصویر زیر با کلیک بر روی آیکون علامت سوال و لینک آبی، سایت مپ ساخته شده را مشاهده کنید. اگر نگاهی به تصویر زیر کنید کاملا متوجه تفاوت و صد البته بهتر بودن URL انگلیسی میشوید. البته سایت مپ دیگری با فرمت HTML وجود دارد که کاربران میتوانند آن را ببینند و با بخشهای مختلف سایت آشنا شوند. کسانی که از بیرون وارد میشوند نمیتوانند به جاهای مختلف دسترسی داشته باشند. نقشه سایت یک فایل متنی به فرمت XML است که در اختیار موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ قرار میدهد تا سریع و استاندارد، مطالب و بخشهای مختلف سایت شما را خزش کرده و محتوا را سریعتر ایندکس کند. نقشه سایت یکی از نشانه های رعایت اصول سئو و بهینه سازی در یک سایت می باشد . ناگفته نماند که برخورداری از یک سایت دوستدار سئو امکان پذیر نیست، مگر اینکه رویکرد سئو پیش از طراحی آن لحاظ شود و ساختار سایت از همان ابتدا در جهت بهینه سازی شکل بگیرد.