سئو (SEO) چیست؟

انجام این فرآیند خود، دارای چند مرحله است و سه بخش سئو داخلی، خارجی و فنی را سایت linkoor در بر میگیرد. با اضافه شدن بخش people also asked به صفحه نتایج، گوگل نشان داد الگوریتم ها توجه بیشتری به رفع سوالات کاربر می کند. البته کاربران تقریباً به توضیحات متا توجه نمیکنند اما از دیدگاه رتبه بندی برای بهبود سئو سایت مهم است بنابراین آن را نادیده نگیرید. اضافه کردن کلمات کلیدی در توضیحات متا تگ رتبه شما را بیشتر نمی کند، اما توجه کاربر را به بازدید از وب سایت شما از موتور های جستجو جلب می کند. آیا تا به حال به این موضوع فکر کردهاید که گوگل به چه روشی وب سایتها را پیدا میکند و تصمیم میگیرد که چگونه رتبه بندی شوند؟ اوایل، محتوا بر اساس تکرار کلمات کلیدی تا حد امکان به دفعات، رتبهبندی و به کاربران ارائه میشد. سئوکار یک فرد متخصص یا یک شرکت ارائه دهنده خدمات بهینه سازی سایت است که با تجربه و دانش بالا ، عملکرد وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما را بهبود می دهد، بازدیدهای طبیعی سایت از طریق موتورهای جستجو را بالا می برد و سایت شما را به ازای کلمات کلیدی مهم و پررقابت به صفحه اول گوگل می رساند.

آیا شما نیازمند یک فروشگاه اینترنتی با امکانات سئو حرفه ای هستید؟ برای مثال یک فروشگاه اینترنتی با هزاران محصول. با توجه به محبوبیت زیاد گوگل و اهمیت ترافیک سایت، هر کسبوکار اینترنتی میخواهد ترافیک بیشتری برای سایت خود داشته باشد. اگر شما جز آن دسته از سایت دارانی هستید که سئو سایت برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد و میزان بازدید صفحات شما مهم میباشد، باید حتما به نقشه سایت خودتان دقت و توجه داشته باشید. با توجه به نقش کلمات کلیدی در سئو برای این کار می توانید از ابزارهای مخصوص این کار که برای این منظور ایجاد شده اند استفاده کنید. شما زمانی می توانید منظور خود را به خوانندگان منتقل کنید که آن ها به سخنانتان گوش دهند ، درست مانند اینکه وقتی می توانید به مشتریان خود جنس یا سرویسی را بفروشید که آن ها را نزد خود نگه دارید .

برای اینکه بتوانید از تکنیک های بهینه سازی سایت به خوبی استفاده کنیم ، برای هر کدام از صفحات سایتتان نباید بیش از دو تا سه کلمه کلیدی را نشانه بگیرید. موارد دیگری که به عنوان نقشه سایت معرفی میشوند شامل نقشه سایت ویدیویی، نقشه سایت اخبار، و نقشه سایت عکس ها میشود که هر کدام از این نقشه های سایت برای درک بهتر محتوایی که شما را در سایت خود قرار دادهاید مورد استفاده قرار میگیرند و میتوانند به شما کمک کند تا راحتتر گوگل را با محتوایی که آن ها را در سایت خود قرار دادهاید آشناسازید. 1- نقشه سایت HTML : این نوع نقشه سایت یک نمای کلی از سایت را مشخص کرده و به کاربر کمک می کند تا لینک ها و صفحات سایت را شناسایی، ارتباط بین آنها را درک کرده و و راحتر در سایت حرکت نمایند. امروزه به واسطه عوامل مختلف، کسب و کارهای آنلاین به شدت گسترش پیدا کرده است و نیاز به بهینه سازی سایت ها بیش از پیش احساس می شود. اگر شما میخواهید سرمایه گذاری درستی روی سایت خودتان داشته باشید و میخواهید که از طریق فضای مجازی به گسترش کسب و کار خود بپردازید؛ داشتن یک نقشه سایت برای شما بسیار مهم و حیاتی میباشد پس سعی کنید که آن را جدی بگیرید و با ساخت یک نقشه سایت متناسب و درست باعث بهبود و سئو و رتبهبندی خودتان شود و جابهجایی میان صفحات سایت خود را راحتتر کنید.

سعی کردم سئو را به زبانی ساده در بخش ابتدایی مقاله برای مخاطبین اثر خاص تعریف کنم. اصول سئو میتواند با در نظر گرفتن بخشهای مختلفی از فضای دیجیتال تعریف شود. ساخت یک سایت مپ با فرمت XML هم میتواند روش موثری باشد تا به موتورهای جستجو کمک کند و کاوش بین تمامی صفحات سایت انجام شود. به طور کلی سایت مپ به موتور های جستجوگر کمک میکند که بهتر زیروبم و نحوهی کار سایت ها را بشناسند و تمام صفحات سایت برای آن ها به طور کاملاً مشخص و نمایان باشد. نقشه سایت یک فایل راهنماست که شما میتوانید با استفاده از آن صفحات گوناگونی که در سایت شما وجود دارند را برای موتور جستجوگری که سایت شما در آن قرار دارد لیست کنید.

موتور های جستجوگر از این فایل ها استفاده میکنند تا بتوانند خزش میان صفحات سایت شما را راحتتر انجام دهند. تعداد کاربرانی که از طریق گوشی هوشمند جستجوی خود را انجام می دهند هر روز بیشتر می شود تا جایی که در برخی موضوعات ۷۰ درصد کاربران جستجوهایشان را از طریق تلفن همراه انجام می دهند. نقشههای سایت HTML معمولاً به گونهای طراحی میشوند که شبیه یک طرح کلی ساده از سایت باشند، به همراه پیوندهایی به هر صفحه که از عنوان صفحه اصلی استفاده میکنند. بسیار شبیه نقشه سایت HTML است. نقشه سایت چطور کار می کند؟ این کار بیشتر ربات های گوگل را تشویق میکند تا به نقشه سایت شما هم سر بزند.

برای مثال سیستم مدیریت محتوای وردپرس (CMS) دارای یک فایل نقشه سایت است که به صورت اتوماتیک به روز میشود. شما میتوانید به سایت XML مراجعه فرمایید تا بتوانید فایل نقشه سایت خودتان را دریافت کنید. وجود نقشه سایت ایندکس صفحات شما را تضمین نمی کند اما شانس ایندکس صفحات را بالا خواهد برد. 2- نقشه سایت XML : این نوع نقشه سایت لیستی از مهم ترین محتواهای سایت را در بر دارد که خزنده های گوگل با استفاده از این فایل صفحات را شناسایی و ایندکس می کنند. اطلاعات مربوط به نوشته ها و صفحات شما در فایل sitemap.xml ذخیره گردند و موتورهای جستجو را متوجه تغییرات در سایت نمائید.

نقشه سایت همچنین اطلاعات متا هر آدرس مانند میزان اهمیت، چگونگی ارتباط آن با دیگر صفحات و آخرین بروزرسانی ها را نیز در بردارد. نکته: درج یو آر ال های دارای متا تگ robots با مقدار noindex موجب خارج شدن سریعتر صفحه از ایندکس گوگل می گردد. کلمه کلیدی مورد نظر خود را حداقل یک بار در تگ توضیحات متا بگنجانید. در صورتی که صفحه مورد نظر شما از سرعت لود و بارگیری مناسبی برخوردار نبوده، نه تنها بر سئو محتوا تاثیر منفی می گذارد، بلکه کاربران نیز دچار کلافگی شده و از وب سایت شما خارج می شوند. کار اصلی موتورهای جستجو یافتن محتوا و مطالب مرتبط با عبارت جستجو شده کاربر است، از این رو ربات های خرنده موتورهای جستجو مانند گوگل در سراسر اینترنت و سایتها جستجو میکنند تا بتوانند بهترین مطالب را یافته و به کاربران ارائه کنند. در واقع یک سئوکار باتجربه و ماهر روزانه اصول ارائه شده توسط گوگل را بررسی می کند و آنها را به بهترین شکل در یک وب سایت به کار می گیرد. نقشه سایت یکی بهترین ابزارها برای ایندکس صفحات در گوگل است. نقشه xml نیز فهرستی از URL های موجود در سایت شما است، اما این نسخه به طور انحصاری برای ربات موتورهای جستجو ساخته شده است تا راهی برای هدایت آنها به تمام صفحاتی که می خواهید ایندکس شوند باشند.

به همین دلیل شما نیاز دارید که تمام صفحات سایت خودتان را برای گوگل بفرستید تا گوگل متوجه شود سایت شما دارای چه صفحاتی است و بتواند تمامی صفحات سایت شما را برای کاربران شما به نمایش بگذارد و همین موضوع باعث بالا رفتن بازدید سایت شما شود. گوگل برای آن که سایت ها را رتبه بندی کند و صفحات درستی را به کاربران خود نمایش دهد، محتوای هر صفحه را بررسی می کند. در آموزش سئو از یاد مبرید که خطاهای ۴۰۴، ریدایرکت های ۳۰۱ و بهینه سازیهای نامعتبر باگهای سایت شما هستند و موجب افول رتبه سایت شما میشوند. همچنین سئو یک حوزه کاملا تخصصی است که هر کسی توان آموزش آن را ندارد. آقای احسان وارستهنژاد از سال ۹۱ در حوزه سئو فعالیت دارند و با برندهای مطرح زیادی مثل شیپور و مایکت همکاری داشتند و در حال حاضر هم سئو منیجر ویزا موندیال هستند. بهعنوان مثال سرعت سایتهای حوزه خرده فروشی شش ثانیه، حوزه مالی پنج ثانیه و حوزه گردشگری و مسافرت تا حدود هفت ثانیه مطلوب است.

شد. مالکان سایتها نیز برای جذب بیشتر کاربران تصمیم گرفتند، سایتهای خود را منطبق با الگوهایی طراحی کنند که از سوی موتورهای جستجو مورد استفاده قرار میگیرد. بعضی از وب سایتها دارای نقشههای سایت هستند که به صورت خودکار به عنوان بخشی از سیستم آنها ساخته میشوند. محتوای سئو شده بخشی از متن است، یعنی بخشی از فرآیند. هر وبسایتی طبعا نیاز داره که یک پنل سرچ کنسول گوگل داشته باشه برای تحلیل و بررسی آمار سایت ، در منوی سمت چپ این پنل گزینه ای به نام Sitemaps وجود داره که از طریق اون میتونید وارد بخشی بشید که باهاش بتونید نقشه سایتتون رو ثبت کنید. برای انجام این کار، باید نقشه سایت خود را به سرچ کنسول گوگل اضافه کنید. به عنوان یک صاحب کسب و کار معاصر، شما باید اقدامات لازم را برای افزایش در معرض دید قرار گرفتن وب سایت خود انجام دهید و در نتیجه سطوح بالاتری از ترافیک سایت را به سایت خود ارجاع دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاوران سئواینجا تماس حاصل بفرمایید. افرادی که می خواهند کسب و کار خود را به طور جدی توسعه دهند. نقشه سایتXML (زبان نشانه گذاری قابل توسعه) یک فایل متنی است که در آن با یک قالب مشخص واستاندار تمامی لینک های سایت را مشخص می کنیم.

چگونه فایل نقشه سایت را به گوگل معرفی نمایید؟ برای سرعت بارگذاری بیشتر صفحه، حجم فایل را کاهش دهید. ما با استفاده از کلمات کلیدی که بیشتر توسط مردم سرچ شدهاند سعی میکنیم محتوایی آماده کنیم که برای سئو بهینه شده باشد. در واقع این الگوریتم تاثیر مستقیمی در نتایج رتبه بندی ندارد و صرفا عباراتی را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و بر اساس خواسته های کاربر سعی میکند بهترین نتیجه را نمایش دهد. چه در حال راه اندازی یک وب سایت باشید، چه از قبل یک وبسایت دارید و سعی میکنید در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید، پیاده سازی یک نقشه سایت HTML و XML ضروری است. میزان اهمیت صفحه در نقشه سایت در بازه 0.0 تا 1.0 را مشخص می کند. بر روی این ابزارها از یادآوری استفاده کنید تا تولید محتوا رویه پیوسته خود را حفظ کند و با نزدیک شدن به محدودیتهای زمانی از پیش تعیین شده افراد مطلع شوند. در این پست از بلاگ نوین هاب قرار است به موضوع سئو محتوا بپردازیم. بعد از ایجاد یک صفحه بایستی ابتدا صفحه ی مورد نظر در کتابخانه گوگل ایندکس شده و سپس در لیست نتایج گوگل قرار گیرد.

با معرفی نقشه سایت خود به موتورهای جستجو کمک خواهیم کرد تا قسمت های مختلف سایت و مطالب خود را سریعتر شناسایی و ایندکس کنند. مورد اول نقشه سایت XML میباشد که رایجترین نوع نقشه سایت است و به صفحات مختلف وب سایت شما لینک میشود و خزش میان آنها راحتتر میکند. شما می توانید استایل نقشه سایت را از میان استایل های پیش فرض، دایره ای و درختی انتخاب کنید و آنها را با استفاده از لوگو و رنگ های مدنظرتان شخصی سازی نمایید. به طور کلی ساخت نقشه سایت در چهار نوع اصلی وجود دارد. به طور کلی کشیدن نقشه سایت و یا سایت مپ یکی از مهمترین اقداماتی است که میتواند در رتبه بندی شما تاثیر گذار باشد. موتورهای جستجو مانند Google, Yahoo & Bing از نقشه سایت شما برای یافتن صفحات مختلف سایت استفاده میکنند. در واقع می توان گفت سئو مجموعه ای از کارها و استراتژی هایی است که در جهت افزایش بازدید و ورودی از یک موتور جستجو (مانند گوگل) انجام می شوند. توصیه می شود که گوگل و سایر موتور های جستجو از وب سایت هایی با محتوای حداکثر ۴۰۰ کلمه استفاده کنند.با اینکه طول کلمه مسئله ای بسیار مهم است، اما اگر آن مطالب منحصر به فرد باشد و همچنین کپی نباشد بسیار عالی است.

برای اینکه پروسه سئو کردن سایتتان موفق باشد، باید در هر دو بخش عملکرد خوبی از خود نشان دهید. در ابتدای کار شما با جملهٔ “Processing data, please check again in a day or so” مواجه میشوید، به معنی اینکه اطلاعات در حال جمعآوری و پردازش است و لطفاً در زمان دیگری این بخش را بررسی کنید. اما به این معنی نیست که باید صفحات محصول شما مثل پستهای وبلاگتون باشن. مثل زندگی که همیشه سیاه سیاه نیست و همیشه سفید سفید نیس، یک مفهوم میانه ای هم در سئو وجود دارد. داشتن استراتژی و مسیر مشخص برای کارهای مختلف مثل بارگذاری محتوا و سئو، در سایتها به شدت اهمیت دارند؛ یعنی هر چقدر فرد بتواند استراتژیهای دقیق و اصولیتری تعیین کند، بارخوردهای بهتری میگیرد. از آنجایی که در سایتها امکان ایجاد چندین نقشه وجود دارد، شما میتوانید بخشهایی از وب سایت خود را به صورت جداگانه تقسیم بندی و مدیریت کنید. نقشه سایت لیست خلاصه ای از تمامی لینک ها و تصاویر سایت است و چکیده و فهرستی از سایت را مشخص می کند.