سئو چیست و چرا سئو مهم است؟

سئو داخلی یک سایت به مجموعه مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که لازم است درون خود سایت انجام و سایت linkoor پیاده سازی شود. شاید باور نکنید ولی گوگل این کتاب را نوشته است. ولی در طی سالهای بسیار SEOها فکر دنبالهداری بوده است. ولی به خاطر همین کاربران به اندزه زیادی به فکر حریم خصوصی و امنیت میباشند. تابهحال به این سؤال فکر کرده اید؟ بدترین اتفاقی که ممکن است رخ دهد اینست که مردم شروع به ریپوت کردن وب سایتتان می کنند، فقط به این دلیل که فراموش کرده اید شماره تلفن ، آدرس ایمیل و موقعیت مکانی خود را درج کنید. نقشه سایت برای بازدیدکنندگان مفید است، زیرا به عنوان ناوبری اضافی عمل می کند و به آنها اجازه می دهد تا آنچه را که مخاطب به دنبال آن است سریعتر از بدون نقشه پیدا کنند. از جمله کارهایی که نیاز دارید تا به یک سئو حرفه ای سایت خود برسید کار بر روی الگوریتم های جدید گوگل است زیرا همانطور که میدانید تعداد دفعات تغییرات در الگوریتم های گوگل از تعداد روزهای هفته بیشتر است و طبیعتا غیر قابل اجرا ، اما نگران نباشد گوگل اصولی مهم و اساسی دارد که اگر آنها را آموزش ببینید دیگر لازم نیست که هر روز به دنبال پیگیری اصول جدید باشید و البته این به این معنا نمی باشد که بروزرسانی و اخبار مهم سئو را بررسی نکنید برای سئو حرفه ای سایت همواره باید بروز باشید.

همچنانکه یک مجموعه تکنیک و اصول فنی هم نیست. برای ما که حتی اتاقمان هم همیشه نامرتب است، کار خیلی سختی نیست! نقشه سایت در اصل برای کمک به ایندکس و شناسایی سایت شما آمده، اما قرار نیست همیشه ثابت باشد چون اصل یک سایت زنده بهروزرسانی هست برای همین در این بخش ما میتوانیم دوره بهروزرسانی رو مشخص کنیم یعنی: بگوییم که صفحه اصلی را هرچند وقت در نقشه بروز کن تا رباتهای گوگل متوجه تغییرات جدید بشوند و همین روال برای سایر بخشهای سایت، پیشنهاد میکنم طبق ویدئو و نکاتی که گفتهشده این بخش را تکمیل کنید. نقشه سایت برای مشاهده کاربران سایت، یک صفحه ساده از سایت است که ساختار وب سایت شما را نشان میدهد، و معمولاً متشکل از یک لیست سلسله مراتبی از صفحات سایت شما است. همچنین نقشه سایت ممکن است مرور کل ساختار وب سایت شما را برای خزنده ها آسان تر کند. آنها می توانند هر URL که از طریق پیوندها قابل دسترسی است را فهرست کنند. لینکسازی باید در صفحات سایت انجام شود این موضوع هم یکی از پایه های اصلی سئو محتوا است. هدف سئو وب هم همین است ، اینکه وبسایت بتواند طوری بهینه سازی شود که برای موتورهای جستجو مطلوبیت و محبوبیت داشته باشد.

شما ممکن است رتبه های 1، 4 یا 7 را کسب کنید، اما هنوز هم می خواهید هرچه بیشتر کلیک شوید. زیرا این عنوان است که کاربران را ترغیب به کلیک بر روی سایت شما می کند. حتی در شرایط اقتصادی کنونی که کرونا بخش عظیمی از اقتصاد دنیا را فلج کرده است و اغلب کسب و کارها به دنبال راهی برای ادامه فعالیت هایشان را به صورت دورکاری و در خانه هستند،می بینیم که کسب و کارهای آنلاین نه تنها براحتی بحران کرونا را پشت سر نهاده اند، بلکه به سودهی بی نظیری نیز رسیده اند. هیچ تضمینی وجود ندارد که موتورهای جستجو URL را ایندکس نکنند حتی اگر آن را از نقشه سایت XML خود حذف کنید. ایندکس صحیح سایت شما را برای موتورهای جستجو آسان تر می کند و به آن اجازه می دهد در صفحات نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد . پست مهمان به پستی گفته می شود که اورجینال باشد (از جایی کپی نشده باشد) ما این را در سایت مقصد قرار میدهیم و در آن لینک به سایت خودمان میگذاریم.

در حال حاضر اینستاگرام محدودیتی برای قرار دادن هشتگ در زیر پست ها قرار داده است و شما می توانید فقط از 30 هشتگ استفاده کنید. موضوع دیگری که در آموزش سئو فروشگاهی و سئو ووکامرس باید دقت کنید؛ لینک های محصولات است. بنابراین، مخاطبان شما که می خواهند محصولات و خدمات جدید شما را بخرند، به راحتی می توانند آنها را پیدا کنند. موتورهای جستجوی اصلی از جمله گوگل و بینگ از این فایل برای خزیدن در وب سایت شما و کشف صفحات، عکس ها و سایر مطالب جدید استفاده می کنند. اگر استفاده از کلمه کلیدی در ابتدای پاراگراف جمله و محتوای شما را تحت تاثیر قرار نمیدهد میتوانید جمله خود را با کیوورد یا کلمه کلیدی شروع کنید اما اگر خوانایی محتوای شما و ساختار جمله بهم میریزد از این کار پرهیز کنید. مشکل از اینجا شروع می شود که همزمان با حذف صفحات یا ویرایش آنها، نقشه سایت بروزرسانی نمی شود. با استفاده از آگهی های بینابینی، روش های دیگر تبلیغات تهاجمی یا پنجره های بازشو، تجربه کاربر در تلفن همراه از بین نمی رود. این ممکن است یک روش فوقالعاده برای موتورهای جستجو برای خزیدن در سایت شما و همچنین راهی عالی برای کاربران شما باشد تا اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند در وب سایت شما پیدا کنند.

صفحاتی که کاربر با شما و فعالیتهایتان آشنا میشود که منجر به فروش میشود صفحات بااهمیتی هستند یکی از همین صفحات صفحه اصلی است اما صفحه اصلی هم اولویت کمتری نسبت به صفحاتی مثل صفحات مطالب و محصولات دارد پس این بخش را با توجه به نوع کسبوکارتان تکمیل کنید. Include the last modification time: این بخش هم مخصوص این هست که اگر تغییراتی در صفحات تیک زدهشده انجام دادید موتورهای جستجو باخبر شود. از آنجایی که این قالب استانداردی است که توسط خزندههای وب موتورهای جستجو استفاده میشود، نقشههای سایت XML بیشترین استفاده را برای نقشههای سایت دارند. در بین کسب و کارهایی که در آنها رقابت سئوی شدیدی در میان است سئو نقشه گوگل یکی از پر طرفدارترین راهکارها برای بالا بودن است! پس محتواهایی را باید ایجاد کنید که در مورد کلمات کلیدی باشد که در کسب و کار شما مخاطبان به دنبال آن می گردند. برای شروع فرایند تولید محتوای سئو شده، اول باید موضوعی را انتخاب کنیم که مرتبط با حوزه فعالیت ما باشد و مخاطبان هدف ما به دنبال آن باشند. قبل از شروع تنظیمات این نکته را داشته باشید که یک نقشه سایت برای ما بعد از نصب افزونه ساخته میشود فقط با تنظیمات این نقشه را حرفهایتر میکنیم برای اینکه به این نقشه ساختهشده دسترسی داشته باشیم روی لینکی که در عکس زیر مشخصشده کلیک میکنیم.

۴. با کلیک بر مشاهده نقشه سایت، می توانید لیست صفحات را مشاهده کنید. بعد از وارد کردن آدرس سایت، بر روی گزینه ارسال کلیک کرده و اگر مراحل انجام شده موفقیت آمیز باشد، رنگ سبز ( success) را مشاهده خواهید کرد. صفحه اول وب سایت، صفحه فروشگاه، صفحه دربارهٔ ما، صفحه تماس با ما از جمله صفحات مهم هر وب سایت میباشند. سئو ممکن است انواع گوناگون جستجو را دربرگیرد؛ از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در نقشه. بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به شدت به نقشه سایت XML متکی است. بعد از تائید نهایی چند روزی طول خواهد کشید تا نقشه سایت شما تکمیل و موتور جستجو گوگل از آن استفاده کند.

نقشه سایت در اصل یک راهنما برای موتورهای جستجو است که چطور سایت ما را برسی کنند و در اصل مثل یک نقشه سفر است. Bing Add sitemap URL to the virtual robots.txt file: با زدن این تیک به افزونه اجازه میدهیم که آدرس نقشه سایت را به فایل robots.txt که فایلی مخصوص برای رباتهای گوگل است اضافه کند. Try to automatically compress the sitemap if the requesting client supports it: این بخش با درخواست کاربر نقشه سایت شما فشردهسازی میشود، اگر نقشه سایت شما به مشکل خورد این بخش را غیرفعال کنید. بسیاری از روشهای ساخت وب سایت و سیستمهای مدیریت محتوا (Content Management System | CMS)، ابزار یا افزونههایی (Plugin) را ارائه میدهند که میتوان از آنها برای ساخت Sitemap استفاده کرد. نقشه های سایت با ارائه لیستی جامع از تمام صفحات و دایرکتوری ها در یک وب سایت و همچنین اطلاعات مربوط به ارتباط نسبی آنها با یکدیگر به عنکبوت های موتورهای جستجو کار می کنند. سئو داخلی (On-Page): سئو داخلی کاملا به محتوایی مربوط میشود که روی سایت خود منتشر کرده و در راستای بهینهسازی آن تلاش میکنید. این به معنی این است که افراد در فضای وب در مورد برند شما بیشتر حرف بزنند یعنی کسب و کار شما ارتباط خوبی با مشتریان برقرار کرده است.

یعنی تعداد کاربرانی که از طریق نتایج جستجوی ارگانیک به سایت شما میرسند. یعنی اگر شما بتوانید محل کسب و کار خود را در نقشه گوگل ثبت کنید این امکان بوجود می آید که کسانی که خدمات شما را جستجو می کنند و به شما نزدیکتر هستند، شما را جلوتر از دیگران به عنوان نتیجه پیدا کنند! کلمات کلیدی مرتبطی نسبت و کسب و کارتان وجود دارند که مخاطبان زیادی هر روز آنها را در گوگل جست و جو میکنند، فرض کنید در نتیجه بیشتر آنها شما در نتایج بالای جست و جو قرار بگیرید. الگوریتم گوگل خیلی باهوش است و همانطور که می دانید هرساله تغییرات زیادی در این الگوریتم انجام می شود. ویکیپدیا سایت بزرگی است و به موضوعات گستردهای میپردازد؛ در نتیجه رتبه صفحه آن در نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجو بهطور معمول بالا است.

شده تا بحال خدماتی را سرچ کنید و بعد از یک یا دو نتیجه و گاها در همان ابتدا با نقشه گوگلی مواجه شوید که سه کسب و کار را به شما نشان می دهد؟ ما در این بخش قصد داریم معیارهای ساده اما مهمی را به شما معرفی کنیم که اگر این کارها را انجام دهید می توانید تا حد بسیار زیادی بر روی سئو نقشه گوگل کسب و کارتان تاثیر بگذارید. در حالت کلی قیمت سئو اصفهان و بهینه سازی وب سایت به موارد زیادی بستگی دارد. Include a XSLT stylesheet: برای تغییر طراحی نقشه سایت میتوانیم از فایلهای xsl استفاده کنیم که اگر آشنایی با فایلهای xsl ندارید نگران نباشید این بخش اهمیت زیادی ندارد. چه صفحاتی از سایت شما بیشتر اهمیت را دارند؟

من همچنین به نحوه شناسایی صفحاتی که باید در نقشه سایت شما گنجانده شوند اشاره کرده ام. برای این کار کافی است یک فایل نوت پد در کامپیوتر خود باز کرده و انرا با نام و پسوند sitemap.xml ذخیره نمایید. وب سایت خانه است و هر صفحه یک اتاق است. این خزنده همهی آنها را در کمتر از یک ثانیه به جستجوگر میآورد و یک لیست میسازد. روی هم رفته، این استراتژی می تواند ارتباط سایت و صفحات شما را برای چندین سوال بهبود بخشد. اول بودن در نقشه گوگل یکی از ارکان سئو محلی است، اما در حال حاضر بین صاحبان کسب و کارها این سوال مطرح است که مهمترین معیارها برای نمایش یک بیزینس در نقشه گوگل چیست؟ به معنی صفحات نتایج جستجو گوگل و مخفف عبارت Search Engine Results Page می باشد.وقتی عبارتی را در گوگل جستجو می کنید صفحاتی برای شما نمایش داده می شود که حاوی نتایج جستجو هستند. به راحتی می توانید تغییرات موجود در ترافیک ارگانیک را با گذشت زمان ردیابی (و تجسم کنید). فراموش نکنید که زمان می برد تا سئو اصولی، معجزه خود را نشان دهد و نمی توان یک شبه به نتایج سودمند آن رسید. شما اگر بخواهید به مسافرت بروید به یک نقشه نیاز دارید که دقیقا نشان بدهد که از کدام مسیر بهتر است و چقدر زمان نیاز دارد.

نقشه سایت تصویر: این نقشه سایت ابزاری است که به ویژه برای کمک به موتورهای جستجو در یافتن تمام عکس های ارسال شده در وب سایت شما طراحی شده است. به منظور جلوگیری از این اتفاق، باید یک برچسب “no-index” و “follow” به URL اضافه کنید تا از ایندکس شدن آن توسط موتور جستجو جلوگیری کنید. Technical SEO: با Technical SEO (سئو فنی) شما می تونبد مطمئن شوید که موتورهای جستجو می تونند بدون هیچ مشکلی در سایت شما بخزند و اون رو ایندکس کنند. بعد از ثبت کسب و کار شما در نقشه گوگل، بصورت محلی یا شهری رقابتی برای نمایش کسب و کارها صورت می گیرد!

سایت مپ یا نقشه سایت یک روش بسیار اصولی جهت تنظیم نمودن و نمایش اطلاعات سایت میباشد که هر وبسایتی طبق قوانین و الگوریتم های گوگل باید سایت مپ خود را ساخته باشد. البته این روش را باید با دقت بالایی انجام دهید. یک روش ساده برای تعیین اینکه کدام صفحات باید در نقشه سایت شما گنجانده شود وجود دارد. الگوریتم گوگل برای رتبهبندی نتایج جستجوی طبیعی کاملاً جدا از آنی است که برای تعیین مکان تبلیغات PPC از آن استفاده میشود. ارزش URL برای یک شخص با ارتباط آن تعیین می شود. البته برای داشتن رتبه بالا در نتایج بهتر است بخش هایی از سایت تان که دارای کیفیت و ارزش بالا تری هستند را در ایندکس گوگل قرار دهید و قسمت هایی که از ضرورت کمتری برخوردارند را ایندکس نکنید. به گفته گوگل، استفاده از نقشه سایت به موتورهای جستجو این امکان را می دهد که سایت شما را با کارایی بیشتری بخزند و مطالب شما را سریعتر ایندکس کنند.