سئو و بهینه سازی سایت

در ادامه با ما همراه باشید تا آموزش کامل فایل robots.txt را به شما یاد دهیم. اما قبل از هر چیز یک سوال مهم برای همه ما وجود دارد که واقعاً یک “محتوای سئو شده” چه معنایی دارد و اصلاً تولید محتوا بر اساس سئو می تواند چه مزیّت هایی برای رشد کسب و کار آنلاین ما داشته باشد؟ بیشتر از هر زمینه ای علاقه خیلی زیادی به فروشگاه اینترنتی و فروشگاه ساز دارم و همه تلاشمو میکنم که بهترین مطالب و در اختیارتون قرار بدم. همه چیز با کلماتی که در باکس جستجو نوشته میشوند، آغاز میشود. کیورد ریسرچ به شما کمک میکند تا تمامی کلمات کلیدی مرتبط با عنوان محتوا را پیدا کنید. بزارید کاربرد نقشه سایت برای سئو رو با یک مثال بهتون بگم، اگر شما دنبال یک خونه در یک شهر بزرگ باشید باید حتماً نقشه این شهر را داشته باشید و بتونید به جای مورد نظر خودتون برید، چون یک شهر حاوی میلیونها خیابان و یا میلیونها کوچه هستش و شما نمیتونید تک به تک این کوچه ها رو بگردید و آدرس خودتان را پیدا کنید.

دلیل این اتفاق این است که یک صفحه می تواند صدها تا هزاران کلمه کلیدی مرتبط را رتبه بندی کند که به آنها کلمات کلیدی “دم بلند” می گویند. لینک ها نقش پررنگی در سئو دارند و در رتبه گیری برای گوگل بسیار ارزشمند می باشند”. همین سئو را بسیار ارزشمند کرده است. ابزار سئو آپسئو چه کاری را انجام می دهد؟ با این حال، یک فایل robots.txt کار زیادی برای مدیریت ترافیک رباتهای مخرب انجام نمیدهد. 6. سپس در مرحله آخر روی دکمه آبی رنگ Create and Download Robots.txt کلیک کنید تا فایل ربات ساخته بشه و دانلود بشه. با اعمال تغیراتی در فیلتر مانند انتخاب رنگ و سایز URL جدیدی به طور خودکار تولید میشود که به ایندکس شدن در موتورهای جستجو نیازی ندارد. بنابراین واضح است که انتخاب و سرمایهگذاری یک کسب و کار برای فعالیت در حوزه سئو، باید کاملا با شرایط بازار محصول یا خدمات ارائه شده مطابقت داشته باشد. مثلا اگر در تگ عنوان یک محصول به خرید انگشتر نقره در اهواز اشاره می کند.

اما در حقیقت منجر به ارائه پیشنهادهای نادرست و دروغ به کاربران می شود. برای مسدود کردن URLهای دارای پارامترهای خاص میتوانید از robots.txt استفاده کنید، اما استفاده غیر درست باعث به وجود آمدن دردسر خواهد شد. سئو کردن محتوا، بحثی است که در این پست قصد دارم در مورد آن بنویسم و البته مراحل کامل آن را قدمبهقدم برای شما توضیح میدهم. اگر صفحهای یا صفحاتی را در robots.txt مشخص کردهاید تا خزش نشوند یا از برچسب ″noindex″ در متا تگ صفحه استفاده میکنید، نباید آن صفحه در نقشه سایت شما وجود داشته باشد. استفاده از robots.txt برای مسدود کردن کل سایت staging راه درستی نیست. کاربرد فایل robots.txt برای مشخص و جدا کردن URLهایی که موتورهای جستجو باید ببینند از URLهایی است که ما لازم نداریم آنها را به موتورهای جستجو نمایش دهیم.

کاملا آشکار است که سئو و محتوا ارتباط تنگاتنگی با هم داشته باشند. چگونه با مدیریت ربات ارتباط دارد؟ آیا برنامهای برای یک استراتژی موثر در سئو محتوا وجود دارد که بتواند SEO شما را به مدت نامحدود بهبود بخشد؟ تقویم محتوا، برنامهای است که زمان انتشار مطالب جدید و نوع آن را تعیین و به شما کمک میکند تا طبق یک برنامه منظم پیش بروید و دچار سردرگمی نشوید. به عنوان مثال، اگر شما از یک سرویس تبلیغاتی بینابینی استفاده کنید یا با JavaScript کاربران را بوسیله ریدایرکت به مسیری جدید هدایت کرده باشید و موتور جستجو نتواند به این فایلها دسترسی پیدا کند، ممکن است این عمل شما را اشتباها به عنوان پنهان سازی محتوا یا کلاکینگ (cloaking) تشخیص دهد و رتبه بندی محتوای شما را بر همین اساس تعیین کند. به این معنی که اگر موتورهای جستجو به دلیل اینکه URL وبسایتی را در فایل ربات غیر مجاز قلمداد کردهاید و به همین دلیل آنها نتوانند بک لینکهای بدست آمده از آنسایتها را دنبال کنند، وبسایت شما از این بک لینکها اعتباری کسب نخواهد کرد و در نتیجه ممکن است این امر بر روی رتبه بندی شما هم تاثیرگذار باشد.

بخوانید:   دریچه اسلوت منحنی موسسه فنی مهندسی تیموری

هیچ ابزاری وجود ندارد که بتواند در این مورد به شما کمک کند، زیرا نحوه آپلود فایل در سایت شما به معماری سایت و سرور شما بستگی دارد. این ابزار بهترین ابزاری برای آنالیز سئو وب سایت شماست. فایل robots.txt اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرد ابزاری مفید خواهد بود، اما مواردی وجود دارد که استفاده از این فایل میتواند باعث بروز مشکلاتی در سایت شود. هر زمانی که دیگر به این کامنتها نیاز نداشتید میتوانید با خیال راحت آنها را پاک کنید بدون اینکه تغییری در فایل ربات صورت بگیرد. موتور جستجو یاهو از اطلاعات بینگ استفاده میکند بنابراین چنانچه نقشه سایت خود را در بینگ وبمستر ثبت کرده باشید این اطلاعات در اختیار موتور جستجو یاهو نیز قرار خواهد گرفت و نیاز به هیچ کار دیگری وجود ندارد. پس اگر مطالب و توضیحات مفیدی برای آموزش ها، مقالات و محصولات خود بنویسید موفق به جلب رضایت کاربران می شود. امروزه این مفهوم به Search Experience Optimization تغییر یافته که برابر است با بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو، به عبارت دیگر باید برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز اهمیت ویژه ای قایل شویم. اما همیشه مهمترین هدف و ارزش در وب۲۴، ارائه خدمات با کیفیت و جلب رضایت کامل مشتریان بوده است.

در بعضی از مواقع شاید مایل نباشید که موتورهای جستجو صفحات شما را کراول کنند و آنها را در دیتا بیس خود ایندکس کنند، ولی ممکن است بخواهید که شبکههای اجتماعی بتوانند به آن صفحات دسترسی پیدا کنند تا برای آن صفحه، اسنیپت تولید کنند. بعضی از فایلهای جاوا اسکریپت به طور چشمگیری در تجربه کاربری دخیل هستند، اما زمانی که با استفاده از فایل ربات، دسترسی خزندههای موتور جستجو را به آنها ممنوع کنید، ممکن است منجر به از دست دادن رتبه و پنالتی برای وبسایت گردد. افراد زیادی برای کسب رتبه بالا در جستجو گوگل از تبلیغات گوگل استفاده میکنند. گوگل توصیه کرده است که فقط robots.txt را هنگام بروز مشکلات مربوط به سرور یا ایجاد ایرادات مربوط به بازده خزیدن استفاده کنید، برای مثال وقتی که ربات Googlebot زمان زیادی را صرف خزیدن در بخشی از سایت که قابلیت ایندکس شدن را ندارد صرف کند باید با استفاده از فایل ربات این مشکل را برطرف کرد. این ابزار با توجه به مزیتهایی که دارد، میتواند نیازهای شما را به خوبی و به طور کامل برطرف کند. Dynomapper یک ابزار دیداری محبوب جهت ارتباط و ساخت Sitemapها به حساب میآید.

بخوانید:   اجلاس گروه ۲۰؛ اندونزی خواستار جلوگیری از تکرار «جنگ سرد» در جهان شد

در این قسمت، با مراحل و روشهای تولید یک محتوا برای سئو آشنا میشویم، آمادهی حرکت به سمت صفحهی اول روزنامه شوید. بنابراین درست نیست در ۵۰۰کلمه محتوا ۱۰۰ کلمه کلیدی داشته باشید. برای استفاده از x-robots-tag، شما باید به هدر .php، .htaccess یا فایل دسترسی به سرور خود دسترسی داشته باشید. در این شیوه، صاحبان سایت ها به ازای پرداخت مبلغی پول تبلیغات خود را به واسطه گوگل انجام می دهند. شما مجبور نیستید کاری انجام دهید. زبان استایل دهی CSS می تواند به زیبایی و خوانایی محتوای شما کمک کند. اگر زمان زیادی را صرف محتوای خود کرده اید و هنوز آنطور که فکر می کنید نتیجه نمیگیرید، ممکن است سئوی فنی شما منبع مشکل باشد. علاوه بر این، سعی کنید بالاتر از محتوای اصلی خود پیوند دهید، زیرا این پیوندها ممکن است وزن بیشتری نسبت به پیوندهای پایین صفحه داشته باشند.

برای مثال سایت فروشگاهی را در نظر بگیرید که دارای فیلتر محصول است. این سوال خیلی از مدیران سایت هاست که در این مقاله به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت. 5. سپس در بخش Restricted Directories که شامل چندین جای فیلد هستش ما باید آدرس صفحاتی یا مسیر هایی رو که نمی خواهیم خزنده ها بهش دسترسی داشته باشند رو درون دو تا “// “وارد میکنیم.در این بخش باید دقت کنید که فقط صفحاتی یا مسیر هایی را که نمی خواهید توی گوگل ایندکس بشن رو توی این قسمت وارد کنید. شما از هردو افزونههایی که در این مقاله معرفی کردهایم میتوانید استفاده کنید، اما توصیه ما به شما Yoast SEO است، چرا که به شما کمک میکند به طور اتوماتیک بهترین تنظیمات را برای این قسمت داشته باشید. هر بار که از کلمات کلیدی خاصی برای موضوعات مرتبط استفاده می کنید، صفحه وب شما در SERP نشان داده می شود و کاربرانی که به دنبال عبارات و اصطلاحات مشابه هستند، آن را می بینند. هر کراولر برای خود توکن مشخص و مجزایی دارد که میتوانید با مشخص کردن ربات، دستورات خاصی را برای آن درنظر بگیرید. صفحات دستهبندی که بر روی آنها فیلتر خاصی اعمال میگردد، زیرا این امر باعث ایجاد کپی از صفحه اصلی خواهد شد.

برای مثال، فایل robots.txt یوتیوب میگوید: «در آیندهای دور (سال 2000) پس از قیام روباتیک در اواسط دهه 90 که همه انسانها را نابود کرد، ایجاد شد. میانگین قیمت سئو در سال 1400 چقدر است؟ اما، سایت مپ ساختار سایت شما را هم نشان میدهد، اینکه چطور صفحات مختلف (اصلی و زیرمجموعهها) ساماندهی شده و دستهبندیها انجام گرفته است. این فرآیند که توسط سئوکارهای خبره ما انجام میشود، در نهایت به انتخاب بهترین استراتژی بازاریابی، افزایش ترافیک، دسترسی به مخاطب هدف و تولید محتوای موثر ختم میشود. این فایل مخصوص مدیریت بودجه خزیدنی که موتورهای جستجو برای سایت ما در نظر گرفتهاند است و با استفاده درست از آن میتوان مطمئن شد که خزندههای موتور جستجو وقت خود را در صفحات مهم میگذرانند و تغییرات آنها را به سرعت بررسی خواهند کرد.

بخوانید:   پیش بینی افزایش تولید ناخالص داخلی چین در ۲۰۲۳
به طور کلی توصیه شده است که تا حد امکان کمترین استفاده را از فایل robots.txt انجام دهیم. شما نیازی به استفاده از هر دو روبات متا و تگ x-robots در همان صفحه ندارید – انجام این کار اضافی خواهد بود. شاید انجام این کارها تاثیر مستقیمی روی سئو نداشته باشد اما به طور غیر مستقیم، اثرگذار خواهند بود. سئو، SEO یا بهینه سازی سایت برای موتور جستجو، یک سری فعالیت است که در داخل و خارج از سایت انجام میدهیم تا وب سایتمان روی کلمات مختلف به صفحه اول گوگل برسد! نویسنده این کتاب محمدرضا یعقوبیست و توسط سایت وب ایرونی در سال 1385 منتشر شده است.

وقتی روی دکمه Submit کلیک کردید سایت مپ شما به گوگل ارسال میشه و بعد از چند ساعت گوگل این نقشه سایت رو تایید میکنه.و شما باید با اطلاعیه مانند تصویر زیر روبرو بشید که تایید میکنه نقشه سایت به خوبی به گوگل ارسال شد. اگر فایل robots.txt خود را بهروزرسانی کردید و باید در اسرع وقت نسخه ذخیرهشده گوگل را بررسی کنید. هنگامی که فایل robots.txt خود را آپلود و آزمایش کردید، خزنده های گوگل به طور خودکار فایل robots.txt شما را پیدا کرده و شروع به استفاده از آن میکنند. باید توجه داشته باشید که سایت خوب سایتی هست که خیلی عمق نداشته باشه و کاربر بتونه توی اون با 3 کلیک به صفحه هدف خودش راه پیدا کنه و این موضوع هم خودش از موارد مهم On Page Seo به حساب میاد. از طرف دیگر، امروزه موتور جستجو بهتر میتواند نیاز مشتری را بشناسد و کاربر را به سایت مناسب جهت رفع آن نیاز هدایت کند. بدیهیترین و اساسیترین نیاز بعد از گذراندن آموزشهای راهاندازی کسبوکار آنلاین و ایجاد وبسایت تجاری، آشنایی با اصول سئو (به انگلیسی: SEO و مختصر Search Engine Optimization) است.

اگر سوالی راجع به سئو دارید، آن را با ما سایت linkoor در میان بگذارید. بهعنوان متخصص، کار ما این است که ابتدا نگاهی جامع و کلی به محتوا و وبسایتها بیاندازیم تا بتوانیم ابتدا محتوا را از لحاظ رعایت کردن موارد اولیهای که برای گوگل مهم است، بررسی کنیم. با مشخص کردن User-agent میتوانید مجموعهای از دستورات را به ربات خاص مدنظر خود بدهید. نکته: ترجیحا با کلماتی غیر از کلمه کلیدی خود به وبسایت های برتر در همان موضوع لینک خارجی دهید. 1. یا از قسمت افزونهها روی گزینه بارگذاری افزونه کلیک کنید و از لینک زیر افزونه را دانلود کنید و در قسمت بارگذاری، افزونه را بارگذاری کنید. اگر صفحه ی شما بسیار سریع و بین زمان ۱ – ۳ ثانیه همان طور که توصیه می شود بارگذاری شود، صفحه ی شما عالی است.