سئو محتوا چیست و چگونه محتوای سئو شده بنویسیم؟

چنانچه شرکتی، سازمان، فروشگاه مغازه و یا هر بخش دیگری دارید که خدمات و محصول می فروشید، سئو سایت این قابلیت را دارد که فروشتان را سایت linkoor چندین برابر کنید. بهینهسازی نقشه سایت بهویژه برای سایتهای بزرگ یا سایتهایی که تعداد زیادی صفحهی بدون لینک دارند، مفید است. تا به حال به این فکر کردهاید چرا یک سایت با وجود محتوای کاملتر و بهتر از سایتهای دیگر، هنوز نتوانسته نظر گوگل را جلب کند؟ ابزارها و سایتهای مختلفی وجود دارند که کمک میکنند حجم عکسها را بدون افت کیفیت کاهش دهید. بدون تولید محتوای جذاب و گیرا موفقیت در سئو امری غیر ممکن می باشد. بررسی DOM به شما کمک می کند تعیین کنید که آیا صفحات شما توسط ربات های موتور جستجو قابل دسترسی هستند یا خیر. با استفاده از کدهای بالا به ربات ها اجازه ورود و دسترسی به فایل عکس با اسم photos را نمی دهید. همان طور که گفته شد google ربات های مخصوص خود را دارد که معروف ترین آن ها Googlebot می باشد که وظیفه ی آن تحقیق و بارگذاری صفحات وب می باشد، هم چنین گوگل رباتی برای ایندکس و بررسی تصاویر دارد که به آن Googlebot-image می گویند. موتورهای جستجو مثل گوگل هر کدام ربات های مخصوص به خود دارند مثل Googlebot که معروفترین ربات گوگل می باشد که وظیفه ی بازرسی، بارگذاری و ایندکس صفحات وب را بر عهده دارد.

با در دسترس بودن منابع، ربات ها به رندر جاوا اسکریپت در آن صفحات بازمی گردند. این دستور به ربات گوگل اجازه مشاهده و ایندکس فایلی که در فایل disallowed قرار دارد را می دهد. جاوا اسکریپت اجازه می دهد تا صفحات به سرعت بارگذاری شوند، یک رابط کاربری غنی ارائه می دهد، و پیاده سازی آن آسان است. استفاده از دستور user-agent نشان گر آن است که تمام ربات های جستجو گر باید از این فرمان پیروی کنند و قسمت بعد Disallow:/photos بیانگر آن است که ربات ها اجازه دسترسی به فولدر عکس photos و ایندکس آن در سایت را ندارند. 3. برای صفحات محرمانه اما قابل دسترسی از Noindex استفاده کنید.

توجه داشته باشید که حتما از یک صفحهی 404 یا صفحات مشابه برای دایرکتوریهایی که قرار نیست ایندکس شوند اما وجود دارند استفاده کنید. ربات دوباره HTML رندر شده را برای پیوندها تجزیه می کند و URL هایی را که پیدا می کند برای خزیدن در صف قرار می دهد. با استفاده از disallow به ربات های موتورهای جستجو می گوییم که چه فایل هایی از وب سایت شما را نباید بررسی کند، در واقع این کد نشان دهنده صفحه ای است که شما می خواهید از دید ربات ها پنهان نگه دارید. در این بخش میتوانیم مشخص کنیم چه مواردی در نقشه سایت درج شوند که بهصورت پیشفرض صفحه اصلی سایت، مطالب و برگههای انتخابشدهاند اما مواردی مثل دستهبندیها،آرشیو مطالب هم امکان انتخاب کردن دارند اما بسته به نیاز شما قابل انتخاب هستند. اگر بنا به هر دلیل به هاست دسترسی نداشتید می توانید از تگ های متا در هدر صفحه، دسترسی ربات های جستجو مثل گوگل را محدود و کمتر کنید. برای خلق و ایجاد فایل robots.txt شما باید به هاست دسترسی داشته باشید و فایل ربوتس دات تی ایکس تی را در ریشه اصلی کپی و نگه داری کنید. در حقیقت برای تولید محتوا و سئو باید به نکات خاصی توجه داشت.

هم چنین می توانید نام هر ربات خزنده را در user-agent مشخص کنید و به آن دستور خاصی دهید. لینکهای داخلی، لینکهایی هستند که صفحات سایت ما را به هم متصل میکنند. اما تجربه ما نشان داده که بسیاری از کارفرماها با توجه به عدم شناخت کافی از سئو، قادر به درک کامل پروسه قیمت گذاری نیستند و صرفا یک عدد از ما میخواهند. در حالی که برخی دیگر، مانند تبلیغات در لیست محصولات (PLAها، همچنین بهعنوان تبلیغات خرید شناخته میشوند) تبلیغات بصری و مبتنی بر محصول هستند که به مصرف کنندگان این امکان را میدهند تا در یک نگاه اطلاعات مهم مانند قیمت را مشاهده و بررسی کنند. سئو سایت تمامی مباحث مرتبط با بهینه سازی و بهبود عملکرد یک وبسایت را شامل میشود که در نهایت منجر به ارتقا رتبه در موتورهای جستجو (مانند گوگل ، بینگ و یاهو )، کسب رضایت کاربران و بازدید کنندگان میگردد. مثلا اگر شما نمی خواهید ربات های موتورهای جستجو عکس های سایتتان را ایندکس کنند، باید تمام عکس ها را در پوشه ای به اسم photos قرار دهید و از دست ربات ها و موتورهای جستجو خارج کنید. هنوز که هنوز است خیلیها از عملکرد دقیق فایلهای ربات اطلاعی ندارند. نکته هائز اهمیت حساس بودن فایل ربوتس دات تی ایکس تی به حروف کوچک و بزرگ در حروف لاتین می باشد که دقت کنید اسم و آدرس صفحات را درست و دقیق وارد کنید.

این باعث مشکلات محتوای تکراری می شود که اغلب به دلیل حروف بزرگ، شناسه ها یا پارامترهای دارای شناسه ایجاد می شود. فایل Robots.txt یک ابزار بسیار بحرانی برای سئو میباشد و اگر نتوانید به درستی آن را هندل کنید ممکن است در امنیت سایت شما تاثیر منفی داشته باشد. فایل Robots.txt یک ضرورت نیست ولی یک ابزار جالب توجه است و رباتهای گوگل خیلی وابسته به آن هستند. برای جلوگیری از مشکل گوگل برای یافتن محتوای جاوا اسکریپت، تعدادی از مدیران وب از فرایندی به نام cloaking استفاده می کنند که محتوای جاوا اسکریپت را در اختیار کاربران قرار می دهد اما آن را از خزنده ها پنهان می کند. سپس گزینه قرار دادن در نقشه سایت را فعال کرده و گزینه شامل دسته های خالی را نادیده بگیرید و بر روی ذخیره کلیک کنید تا نقشه سایت برچسب محصولات تولید شود. برای شروع، ربات های گوگل صفحات را برای خزیدن و رندر در صف قرار می دهند. شاید به روز رسانی های مداوم فایل ربوتس دات تی ایکس تی برای سایت به ظاهر تاثیری نداشته باشد اما در نهایت منجر به پیچیده و سخت شدن دسترسی ربات موتورهای جستجو به سایت می شود.

در چنین حالتی، باید مطمئن شوید که هیچ یک از این دستورالعمل های robots.txt، موتورهای جستجو را از دسترسی به منابع مورد نیاز برای رندر مسدود نمی کند. اگر می خواهید از قیمت سئو مطلع شوید و بدانید کدام کلمه رقابت بسیار بالایی دارد و یا چگونه می توانید اطلاعات کاملی در مورد هزینه های انجام پروژه های بهینه سازی وبسایت به دست آورید، در این مقاله به خوبی شرح داده ایم. استانداردهای خاصی برای آن وجود ندارد و نمیتوان با قطعیت گفت کدام المانها و به چه شکل در فایلهای Robots.txt میتوانند سرنوشت ساز باشند. این کد به معنی یک دستور برای تمام ربات های جستجو گر می باشد، اما اگر هدف شما دستور به ربات یک مرورگر خاص می باشد مثل ربات گوگل باید این دستور را به شکل خاصی بنوسید. بنابراین برندهایی که در اینترنت حضور خاصی ندارند در واقع خودشان را از رقابت کنار کشیدهاند. اما یک بکلینک باکیفیت یک سایت معتبر و مرتبط بهتر از 10 و حتی 100 لینک بیکیفیت است. بهینه سازی تصویر مزایای زیادی مانند تجربه کاربری بهتر، زمان بارگذاری سریعتر و فرصتهای رتبه بندی بهتر را ایجاد میکند. در تصویر زیر نمونه ای از این صفحات را مشاهده می کنید. در این مقاله به طریقه و روش استفادهی صحیح از این فایلها پرداختهایم تا بدون هر گونه ریسک و تاثیرگذاری منفی در سئو از آنها استفاده کنید.

بخش بعدی به معرفی تگ «» اختصاص داده شده است. در نتیجه، این غول موتور جستجو بسیاری از منابع خود را برای کمک به متخصصان جستجو در سئو سایت های مبتنی بر جاوا اسکریپت خود اختصاص داده است. موتور جستجو گوگل، محتوای جاوا اسکریپت را متفاوت از یک صفحه ی غیر جاوا اسکریپت پردازش می کنند. در ادامه، کمی عمیق تر به این موضوع بپردازیم که چرا جاوا اسکریپت کار گوگل را سخت تر می کند و چه کاری می توانید انجام دهید تا محتوای جاوا اسکریپت خود را برای ربات های گوگل مناسب سازید. فایل robots.txt فایلی جهت مشخص کردن دسترسی موتورهای جستجو به وب سایت است. اما ربات ها هر صفحه ای را که دوست داشته باشند گزارش می کنند و برای جلوگیری از این اتفاق باید شما دستوراتی را تعریف کنید که اختیارات و میزان دسترسی خزنده های موتورهای جستجو به سایت خود را محدود و هدفمند نمایید. DOM اساس صفحه ای است که به صورت پویا تولید می شود. به خاطر داشته باشید که علاوه بر این توصیه ها، ابزارهای زیادی وجود دارد که می تواند به شما در شناسایی و رفع مشکلات کد جاوا اسکریپت کمک کند.

4. زمان برقراری کلاس ها، جمعه ها راس ساعت 10 صبح الی 2 بعد از ظهر می باشد. با تمامی این ها، موتورهای جستجو کار با جاوا اسکریپت را دشوار می دانند و بیشتر محتوای جاوا اسکریپت را فهرست نشده باقی می گذارند. گوگل یک خزیدن اولیه از صفحه را انجام می دهد و آنچه را که پیدا می کند فهرست می کند. تمامی این صفحات را پیدا کنید، URL اصلی/ترجیحی را که می خواهید نمایه شود انتخاب کنید و برچسب های متعارف را تنظیم کنید تا از سردرگمی موتورهای جستجو جلوگیری کنید. متخصص سئو باید صفحات وب مبتنی بر جاوا اسکریپت خود را در قالبی که گوگل صحی می داند، تنظیم کنند.

دستورات فایل robots.txt در هنگام ایجاد یک الگو برای تحت پوشش دادن گستره ای از یو آر ال ها می تواند کمی پیچیده نیز باشد. اگر وبسایت دارای شخص محتوانویس و برنامه نویس و طراح سایت باشد کار سئوکار کمی سبک تر شده و می تواند فقط بر روی سئوی سایت تمرکز نماید. اگر یک نفر بخواهد به صفحاتی از وبسایت شما دسترسی پیدا کند که شما این صفحات را در فایل ربات بلاک کردهاید یقینا برای شناسایی این صفحات میتواند به راحتی از فایل ربات استفاده کند. این فایل کاملا قایل دسترسی است و میتوانید اطلاعات داخل آن را بخوانید و یا ویرایش کنید و افراد مختلف نیز صرفا با اضافه کردن این پسوند به لینک وبسایت شما میتوانند آن را ببینند. این الگو به شما اعلام می کند که برای نوشتن یک محتوای خوب با عنوان سئو داخلی چیست، می بایست پاسخ جامع و واضحی به این پرسش بدهید. یکی دیگر از مزایای سئو این است که میتواند میزان رشد کسبوکار شما را چند برابر کند. در همان مثال فروش جوراب، تولید اینفوگرافیک ممکن است از عکاسی تبلیغاتی کماثرتر باشد یا اصلا ارتباطی با اهداف شما نداشته باشد.

نکته: در حین ساختن Sitemap به صورت دستی، دقت کنید که مسیر شروع نقشهی سایت از Root یا ریشهی هاست (اولین مسیر پس از آدرس دامنه) باشد. به همین خاطر وقتی یک تکنولوژی جدید وارد بازار میشود سئو هم تغییر میکند. اگر میخواهید امنیت فایل ربات خود را چند درجه بالاتر ببرید از مکانیزم امنیتی Honeypot (یک مکانیزم مبتنی بر دادههایی که قابل دسترسی هستند اما دسترسی آنها به صورت مداوم مانیتور میشود) استفاده کنید. با لیست کردن برخی صفحات خاص و استفاده از Disallow در حقیقت شما به رباتهای مخرب و هکرها میگویید که این صفحات سایت مهم هستند و نباید به آنها دسترسی پیدا کنید و آنها به راحتی این صفحات را پیدا میکنند.

کیسهای مختلف دیگری هم وجود دارند که در آنها به دلیل عدم امنیت فایلهای ربات اگر به دست رقبای شما بیفتد میتواند به ضرر شما تمام شود. در چند مورد نادر که در یک صفحه همزمان از تگهای نوفالو و ربات دیسآلو استفده میشود ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید. جاوا اسکریپت می تواند به راحتی HTML را کنترل و تغییر دهد تا صفحات وب را پویا و تعاملی کند و در نتیجه UX سایت را بهبود بخشد. ”sponsored استفاده شود. این تگ باعث می شود که عواقبی برای دو سایت وجود نداشته باشد. خبر خوب این است که شما با استفاده از این افزونه میتوانید به صورت خودکار، نقشه سایت یا سایت مپ را تهیه کنید. فایل robots.txt در cms وردپرس به صورت پیش فرض وجود دارد و اگر در شرایطی وجود نداشت می توانید با نصب افزونه yoast seo فایل ربوتس دات تی ایکس تی را فعال و ایجاد نمایید. در سئو خارجی همه چیز مانند یک شمشیر دو لبه است یا شما به قله خواهید رسید یا سقوط خواهید کرد. هدف جستجو یا Search Intent بخشی مهمی از فرایند تحقیق کلمات کلیدی است.

یکی از مهمترین معیارهای سئو داخلی، استفاده از کلمات کلیدی به شکلی درست و در محل مناسب است. هم چنین از انجام به روز رسانی های مداوم این فایل خودداری کنید. فایل Robots.txt چیست و چکار میکند؟ چرخه حیات دامنه چیست؟ به عنوان مثال، اگر سایت شما دارای چند زیر دامنه است که اهداف متفاوتی دارند، هر کدام باید یک robots.txt جداگانه داشته باشند زیرا زیر دامنه ها به عنوان یک وب سایت جداگانه در نظر گرفته می شوند. لینک های طبیعی: پیوندهایی هستند که بدون اینکه آن ها را درخواست کنید، از سوی صاحبان سایر وب سایت ها ایجاد می شوند؛ به عبارت دیگر، لینک های طبیعی نشان می دهند که صفحه شما دارای محتوای ارزشمندی است. در روش SMO ما بدون پرداخت هیچ هزینهای محتوای خود را برای شبکههای اجتماعی مثل اینستاگرام بهینهسازی میکردیم. صفحات 404 صفحاتی هستند که قبلا در سایت ما وجود داشتند و در حال حاضر حذف شدن و وقتی کاربر وارد اون سایت میشه اصطلاحا با Error 404 و یا همون Not Found مواجه میشه و این موضوع برای موتورهای جستجو هم صادق هست؛ یعنی وقتی موتور جستجو وارد اون صفحه میشه Error 404 بهش برگشت داده میشه و این موضوع میتونه با سایت شما ضربه بزنه و باعث افتش هم بشه.