ردیابی رتبه ویژگی SERP | رنجر رتبه

گزارش صفحه فرود مشاهده مطلق

برای برنده شدن در این جایگاه، سعی کنید ویدیویی ایجاد کنید که عبارت جستجو را هدف قرار دهد. (در پست بعدی به جزئیات این موضوع خواهم پرداخت.)

مانیتور ویژگی SERP

در مورد بالا، سایت دارای چندین فرصت از ویژگی های SERP مانند چرخ فلک محصول، داستان های برتر و سوالات مرتبط است که همگی می توانند به بهبود دید سایت کمک کنند.

از آن برای به دست آوردن یک دید استراتژیک سریع از چگونگی افزایش ترافیک سایت خود استفاده کنید. به عنوان مثال، در اسکرین شات بالا، می توانید ببینید که کدام ویژگی های SERP وجود دارد که بر روی دید سایت تأثیر می گذارد. با این حال، آنچه در هنگام مشاهده گزارش به نظر من می رسد این است که به نظر می رسد نمایان بودن سایت (خط قرمز) از وضعیت بالای سایت (خط سبز) پیروی می کند. این بدان معناست که برای بهبود دید سایت خود، باید مطمئن شوید که بالاتر از حد است.

مانیتور ویژگی SERP همچنین داده های گرانول بیشتری را به شما نشان می دهد. اگر به اسکرین شات زیر نگاه کنید، همه ویدیوهایی را خواهید دید که در 30 روز گذشته در Video Box رتبه بندی شده اند.

با این حال، معیار دوم واقعاً می تواند سوزن را روی ترافیک شما حرکت دهد.

اما، قبل از بهینه سازی هر چیزی، صاحب سایت باید ابتدا بررسی کند تا ببیند این ویژگی چقدر رقابتی است. دنبال کردن یک ویژگی SERP که بیش از حد رقابتی است، می تواند اتلاف وقت خسته کننده باشد.

چند سال به جلو بروید و جستجوی Google اکنون مملو از ویژگی‌های SERP است که از نظر بصری حواس‌تان را پرت می‌کنند که قدرت پیوندهای آبی شما را کاهش می‌دهد. یک سئوی خوب به جای ناله و تاسف در مورد اینکه چگونه اوضاع زمانی بهتر بوده است، باید استراتژی بسازد که اکنون شامل ویژگی های SERP باشد.

ویدیوی برتر دارای دید دوره ای 94.22٪ است. ویدیوی دوم دارای دید دوره ای 81.56٪ است. این به این معنی است که حتی اگر این دو ویدیو در 30 روز گذشته ناپایدار بودند، هر دو تقریباً در تمام مدت قابل مشاهده بودند.

قطعه ویژه غول پیکر و چرخ فلک ویدیویی با وجود رتبه بالای URL، دید آن را از بین می برند.

ردیابی رتبه ویژگی SERP

راه پیش رو در چنین موردی تلاش برای برنده شدن یک ویژگی SERP است. برای کمک به شما، گزارش فهرستی از ویژگی ها را به شما نشان می دهد.

گزارش مشاهده مطلق که ویژگی های SERP را نشان می دهد

هنگامی که یک عکس فوری بزرگ از نمایان بودن سایت خود دارید، اکنون باید هر صفحه را جداگانه نگاه کنید.

بخوانید:   چگونه استراتژی بازاریابی خود را در 6 مرحله ساده تنظیم کنید

گزارش صفحه فرود با دید مطلق

به عنوان مثال، در تصویر زیر می توانید یک چرخ فلک ویدیویی را در SERP برای عبارت “چگونه پوکر بازی کنیم” مشاهده کنید.

چرخ فلک ویدیویی در گوگل

حالا قبل از اینکه از من بپرسید ردیاب رتبه چیست؟ ردیاب رتبه یک ابزار SEO است که عملکرد صفحات وب شما را در صفحات نتایج موتور جستجو ردیابی می کند. برخی از ردیاب های رتبه داده های ویژگی SERP را به شما می دهند.

ویژگی های SERP، مسیر سریع شما برای افزایش دید

به طور سنتی، برای هر جستجوی مشخص، گوگل به سادگی ده پیوند آبی را نشان می دهد. این بدان معناست که جایی که پیوند شما قرار دارد بر میزان ترافیک صفحه شما تأثیر می گذارد.

دو راه برای انجام این کار وجود دارد.

امیدواریم در این پست، یاد گرفته باشید که چگونه دیده شدن بخش مهمی از استراتژی کلی سئو شما است. علاوه بر این، شما به احتمال زیاد دیده اید که چگونه ویژگی های SERP بر روی دید به روشی اساسی تأثیر می گذارد.

با این حال، برای موفقیت باید ابزارهایی در اختیار داشته باشید که به شما بینش هایی در مورد موارد زیر بدهد:

  • چه ویژگی های SERP در دسترس است
  • این ویژگی ها چقدر رقابتی هستند

داشتن چنین داده هایی می تواند ساعت ها شما را از ناامیدی نجات دهد و به شما کمک کند در SERP ها برنده شوید.

درباره نویسنده

دارل مردخای

دارل یک بازاریاب محتوا در Rank Ranger است. در حین کار به عنوان مدیر سئو در یک آژانس بازاریابی کوچک، دارل به عشق خود به بازاریابی و سئو پی برد.


منبع: https://www.rankranger.com/blog/serp-feature-rank-tracking

متوجه خواهید شد که جعبه ویدیو فقط سه ویدیو دارد.

نمودار دید مطلق

بنابراین برای این پست، برخی از بینش‌های ویژگی SERP را با استفاده از نرم‌افزار ردیابی رتبه Rank Ranger بررسی خواهیم کرد.

مانیتور ویژگی SERP به شما می گوید که یک ویژگی SERP در هر کلمه کلیدی که دنبال می کنید چقدر رقابتی است.

اکنون، از آنجایی که هدف از ردیابی رتبه، ارائه بازخورد در مورد نحوه اجرای استراتژی سئوی شماست، ابتدا باید در مورد اینکه چگونه ویژگی های SERP در استراتژی کلی شما قرار می گیرد، صحبت کنم.

رنگ‌های سیاه نشان‌دهنده موقعیت‌هایی هستند که سایت شما یک ویژگی را به خود اختصاص داده است. آیکون های خاکستری موقعیت هایی را نشان می دهند که رقبای شما این ویژگی را دارند در حالی که سایت شما این ویژگی را ندارد.

اکنون که نحوه یافتن فرصت ها و ارزیابی آنها را دیدید، بیایید به ویژگی SERP نگاه کنیم…

ردیابی ویژگی SERP به طور خلاصه

در آن دنیا رسیدن به بالای گوگل به معنای همه چیز بود.

Google SERP پر از ویژگی های SERP

آن معیار، دید است.

این گزارش ریز با نشان دادن اینکه چگونه می توانید صفحات فرود جداگانه خود را بهبود ببخشید به شما کمک می کند تا صفحات فردی خود را بهبود بخشید.

گزارش مشاهده مطلق که نتایج زیر را نشان می دهد

مانیتور ویژگی SERP که قابلیت مشاهده دوره را نشان می دهد

وقتی نمودار ناپایدار به نظر می رسد، می دانید که ویژگی SERP ناپایدار است. یک ویژگی SERP ناپایدار به طور کلی به معنای فرصتی برای شما صاحب سایت است. دلیل آن این است که وقتی گوگل شروع به مبادله ویدیوها می کند، می دانید که گوگل به احتمال زیاد از برخی یا همه ویدیوهایی که در حال حاضر رتبه بندی می شوند ناراضی است.

همانطور که در تصویر بالا می بینید، برخی از نمادهای ویژگی SERP سیاه و برخی خاکستری هستند.

اگر نگاهی به Video Box در SERP Feature Monitor بیندازیم، خواهید دید که در سه نقطه ویدیو، شش ویدیو در یک دوره 30 روزه نشان داده شده است که منجر به نمودار ویژگی SERP با ظاهری آشفته شده است. زیر را ببینید.

به زبان ساده، قابلیت مشاهده معیاری است که نشان می دهد URL های شما برای کاربران گوگل چقدر قابل توجه هستند. مواردی که بر روی دید سایت شما تأثیر می گذارد عبارتند از:

  • اگر آدرس‌های اینترنتی شما در بالا یا پایین صفحه قرار دارند
  • اگر ویژگی های SERP قابل مشاهده است که توجه کاربر را به خود جلب می کند

جایی که این موضوع مرتبط می شود، حتی اگر URL شما در رتبه های برتر در گوگل قرار گیرد، باز هم ممکن است پایین تر از حد باشد. در چنین حالتی، بیشترین بهره را از رتبه بندی خود نخواهید برد.

Google SERP که در آن موقعیت دو در پایین ترین حد قرار دارد

این به این معنی است که به احتمال زیاد گوگل از این ویدیوها راضی است، اما گوگل در حال آزمایش گزینه های دیگر برای رتبه سوم است. این فرصتی است تا ویدیوی خود را در آن نقطه سوم قرار دهید.

شکی نیست، سئو در چند سال اخیر به شدت تغییر کرده است.

برای اینکه ببینید یک ویژگی چقدر رقابتی است، به SERP Feature Monitor بروید.

مانیتور ویژگی SERP

این بدان معناست که درک دید یک سایت به همان اندازه مهم و در برخی موارد مهمتر از رتبه بندی ارگانیک آن است.

برای درک این موضوع، نگاهی به گزارش مشاهده مطلق بیندازید…

گزارش مشاهده مطلق

درک این نکته مهم است که دو معیار کلیدی مختلف برای بهبود ترافیک سایت شما وجود دارد. چیزی که همه ما در مورد آن می دانیم رتبه بندی است. به زبان ساده، رتبه های بالاتر به معنای کلیک بیشتر است.

یا رتبه صفحه خود را افزایش دهید یا نقاطی از ویژگی های SERP را که قبلاً بالاتر از حد معمول هستند، بدست آورید.

در این پست، من به شما نشان خواهم داد که چگونه از ردیاب رتبه خود برای یافتن بینشی استفاده کنید که به بهبود پتانسیل ترافیک سایت شما کمک می کند.

این گزارش به گونه ای طراحی شده است که با دادن یک امتیاز دید که بر اساس بالا یا پایین بودن URL های شما و در رابطه با هر یک از ویژگی های SERP موجود در SERP ها است، درک کاملی از قابلیت مشاهده سایت خود به شما بدهد.

این بدان معناست که با ایجاد ویژگی‌های SERP در استراتژی کلی سئوی خود و با تمرکز بر آنها، می‌توانید به طور بالقوه سود قابل توجهی در ترافیک سایت خود مشاهده کنید. در واقع، برنده شدن ویژگی‌های SERP، در بسیاری از موارد، سود آسانی را ارائه می‌کند که می‌تواند در کسری از زمانی که برای بهبود رتبه‌بندی ارگانیک شما طول می‌کشد، به دست آید.

به عنوان مثال، در اسکرین شات بالا، متوجه خواهید شد که علیرغم اینکه در جایگاه یک قرار گرفته اند، دو نشانی وب بالا در پایین صفحه قرار دارند (به ستون ATF مراجعه کنید). – رتبه‌بندی URL در پایین‌تر از حد، که منجر به امتیاز مشاهده مطلق 5.97 (از ده) می‌شود.

در گزارش مشاهده مطلق، می توانید به صفحات فرود جداگانه خود نگاه کنید تا ببینید:

  • چگونه رتبه بندی می کنند
  • خواه بالای سرشان باشند یا نباشند
  • امتیاز دید مطلق آنها چقدر است
  • اینکه آیا ویژگی های SERP در SERP وجود دارد یا خیر

در اسکرین شات بالا، آدرس اینترنتی در موقعیت دو در زیر تاشو قرار دارد.