دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی

پنل هایی که به وسیله چوب ساخته می شوند دارای زیبایی و جذابیت بی نظیری می باشند و اگر در دکوراسیون داخلی به کار گرفته شوند زیبایی و جذابیت دکوراسیون را تکمیل می کنند. طرح سفارشی و مبلمان سفارشی توسط گروه معماران Arcave طراحی شده است که متناسب با خواسته ها و علایق کارفرما صورت گرفته است که خواستار ایجاد ارتفاع دوگانه، دیوار سبز دو طرفه به عنوان المانی مرکزی برای احیا و بازسازی مجدد خانه بوده است. خانه های بزرگ: متناسب با سبک طراحی داخلی آن، می توان رنگ های متنوعی را به کار برد. مسلما در فرهنگ های مانند فرهنگ کشور ما، نقشه خانه و وجود راه ورود و خروج مجزا عملی شدن این ایده را بیش تر مهیا می سازد. بنابراین ممکن است بسیاری از ما زمانی که سرمایهای را برای خرید ویلا در شمال یا هر کجای دیگری از کشور کنار گذاشتهایم، ابتدا این سرمایه برای خرید یک ویلای معمولی صرف کنیم و سپس با تکیه بر زمان، اقدام به بازسازی بخشهای مختلف ویلا به شکل یک ویلای لاکچری کنیم. به خصوص یخچال، اجاق گاز یا ماشین لباسشویی که بیشتری فضای آشپزخانه را اشغال میکنند. استفاده از نورهایی که برای کاری خاص کاربرد دارند دارای تنوع بیشتری می باشد.

انتخابتان طراحی مدرن باشد یا کلاسیک، هدف مشترک است؛ خلق فضایی که شایستهی این باشد که بیشترین زمان را در آن سپری کنید. برای فضاهایی با سبک سنتی، از الگوهای ارگانیک و گلدار استفاده کنید. در طراحی داخلی ساختمان اولین کاری که طراح انجام می دهد بررسی نور خورشید در خانه می باشد که چه میزان نوری در خانه وجود دارد، بعد از آن به رنگ دکوراسیون می پردازد. اما به منظور طراحی هرچه بهتر و زیباتر شدن دکوراسیون منزل شما اصول و قواعدی را گوشزد میکنیم که با در نظر گرفتن آنها و مشاهده نمونه های دیزاین خانه های ایرانی به سبک سنتی و قدیمی ، دیزاین زیباتری ارائه خواهید داد و با کمک گرفتن از این ایده ها در کنار سلیقه خود بهترین طراحی را برای دکوراسیون خانه های ایرانی خواهید داشت.

به عنوات مثال شما می توانید برای بزرگ تر جلوه دادن خانهی خود، از رنگ های روشن مانند سفید یا کرمی استفاده کنید. به طور کلی رنگ ها از سه رنگ اصلی قرمز و آبی و زرد تشکیل شده اند و رنگ هایی که به دست می آید رنگ های درجه دو گفته می شود مانند نارنجی و بنفش و سبز. طراح داخلی باید طراحی های خود را طوری انجام دهد که به چشم هر شخصی با هر سلیقه ای زیبا به نظر برسد. برای رنگ های مورد استفاده در خانه معمولا از رنگ های درجه سوم استفاده می شود. در این مدل دوبلکس ها معمولا یک فضای بزرگ به عنوان تراس نیز وجود دارد. هر فضایی انرژی ها و فرکانس های خاص خودش را دارد که به وسیلهی این فرکانس ها، به صورت ناخودآگاه ریتمی در ذهن ما شکل می گیرد. برخی خانه ها ممکن است دارای نقشه ای مستطیلی باشند، برخی مربعی و برخی ال L مانند، که هر کدام از آن ها سبک طراحی داخلی ساختمان خودشان را می طلبند. دوست دارید که از کدام یک از آنها برای طراحی اتاق نشیمنتان استفاده کنید؟ البته به کار بردن رنگ سفید در هر کدام از این رنگ ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای مثال اگر فردی همیشه سادگی را در اخلاق و با طرز لباس پوشیدنش پیش می گیرد ، ترجیح می دهد طراحی داخلی خانه خود را هم با در نظر گرفتن اصل سادگی و البته ایرانی بودن تکمیل کند. یک طراحی خوب می تواند حال شما را در هر لحظه از روز خوب نگه دارد و البته یک طراحی بد می تواند حتی حس های خوب شما را هم به احساس بدی تبدیل کند. طراحی فضای منزل و چیدمان دکوراسیون آن نیاز به خلاقیت و استفاده از ایده های روز دارد برای این منظور ما نمونه های جدید 2018 طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل را در اختیار شما قرار داده ایم.

نکات و استانداردهای مختلفی در طراحی ساختمان مسکونی وجود دارد که رعایت آن ها می تواند به کاربردی تر شدن یک خانه، سازگاری با طبیعت و بهینه شدن آن از نظر مصرف انرژی کمک کند. همان طور که می دانید یکی از اجزای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی رنگ می باشد. برای تزئینات ایرانی می توان از شیشه هایی با رنگ های متنوع که برای پنجره ها استفاده می شود، استفاده کرد. در این سبک اعتقاد بر این است که زیبایی در سادگی می باشد و استفاده از اشکال هندسی مانند مربع و مستطیل، یکی از مهم ترین ویژگی های این سبک می باشد. در واقع، کم پیش می آید که بتوان آرامش و صمیمیتی که در قهوه خانه های سنتی وجود دارد را در فضای کافی شاپ های مدرن پیدا کرد. زمانی که شما خانهی خود را طراحی می کنید، یا این که آن را به دست کسی می سپارید تا برای شما طراحی کند، باید تمام خواسته های خود را در نظر بگیرید. اگر شما پس انداز و مقداری پول اضافی دارید، میتوانید ویلایی با مساحت کمتر و قیمتی مناسبتر خریداری نمائید.

پس بهتر است تابلوهای زیبا، ساده و اندازه متوسط را انتخاب کنید. دکوریهای روستایی: برای ایجاد یک اتاقنشیمن روستایی از تزییناتی مانند: سفال و سنگ یا مواد نرمتر مانند پتوهای چهارخانه یا خز استفاده کنید. برای کفپوش این خانه ها از پارکت یا سنگ فرش های های طرح دار طراحی داخلی منزل کلاسیک استفاده می شود. همچنین استفاده از شومینه با طرح های از سنگ مرمر می تواند جلوه خاصی در این سبک از طراحی دکوراسیون خانه ایجاد کند. اگر در پی دلیل باشیم یکی از مهمترین دلایل عدم استفاده از رنگ های شاد در طراحی داخلی خانه های ایرانی شاید این باشد که اکثر ما اعتقاد داریم رنگ های روشن مثل سبز و قرمز و صورتی و آبی دکوراسیون خانه را جلف و بچه گانه جلوه می دهند. به ایدههای دکوراسیون داخلی آپارتمان که بررسی کردهاید نگاه کنید. اگر دوست دارید نوری که در محیط خانهی شما وجود دارد، در کل فضا به طور یکسانی پخش شود کافی است از این روش استفاده کنید. در ادامه منزلی با طراحی زیبا را با هم مشاهده می نماییم که می تواند به شما برای یافتن ایده های نو و الگوهای مناسب و متفاوت برای طراحی داخلی منزل کمک شایانی کند. این دو اصل از طراحی می باشند که دست به دست هم می دهند و یک طرح جذاب و ایده آل را خلق می کنند، زیرا هر دو به اندازه و شکل مربوط می شوند.

یکی از این وسایل که جایگیری آن بسیار مهم می باشد، تلویزیون است. می توانید از نمودار بالای صفحه روی گزینه پروژه ها کلیک کرده و از کیفیت کار گروه هومـــــــــا اطمینان پیدا کنید. اما اگر میخواهید بهترین نتیجهها را بگیرید، لازم است کمی خرید کنید. اما با همهی اینها آگاهی از اصول اولیه طراحی داخلی مثل تعادل در فضا، مقیاسها، نسبتها، هماهنگی، تردد آسان، رنگها، الگوها و تکسچرها میتواند به شما در دکوراسیون بهتر خانهتان کمک کند. شما می توانید هماهنگی دکوراسیون منزلتان را با استفاده از رنگ های مناسب با دکوراسیون نیز ایجاد کنید. شما می توانید از وال لایت یا کرنر لایت ها برای روشنایی قسمت های خاص خانه استفاده کنید که نمایی بسیار زیبا برای شما ایجاد می کند. آینه ها برای خانه های کوچک انتخابی مناسب و ایده آل هستند و بهترین مکان نیز برای نصب آینه ها در فضای منزل وسط دیوار می باشند همچنین در صورت تمایل می توانید برای ایجاد فضایی مناسب آینه را در جهت مختلف پنجره نصب نمایید تا میزان نور در فضای مورد نظر شما بیشتر به نظر برسد. یعنی چه میزان آن رنگ به چشم ما می آید و چقدر پر رنگ و اصطلاحا جیغ است. داشتن یک نقطهی کانونی که چشم همهی بینندگان به آن قسمت از خانه جذب شود، می تواند زیبایی خانهی شما را دو چندان کند.

این که یک قسمت از خانه کاملا خالی و خلوت باشد و قسمتی پر از وسیله های مختلف، می تواند جلوهی منزل شما را نامطلوب نشان دهد و از همه مهمتر باعث ایجاد استرس در بین افراد ساکن در آن فضا شود. همان طور که از اسم آن پیداست برای قسمت هایی استفاده می شود که می خواهند باعث جلب توجه دیگران شوند. رنگ ها در واقع از سه قسمت اصلی تشکیل شده اند که یکی از این آن ها درخشندگی بوده و دیگری فام و سومی پرمایگی رنگ است. همان طور که از اسم آن پیدا است، این طراحی مختص ایران می باشد و سنت های قدیمی ایرانی در این سبک از طراحی داخلی ساختمان به طرز زیبایی به کار رفته است.

سبک های بسیار متنوعی برای طراحی داخلی ساختمان وجود دارد. در این روش بهتر است چراغ ها را در سقف در نظر گرفته و نصب کنید که این روش بیشتر در اتاق ها کاربرد دارد. همان چیزی که در سال های بسیار دور در ایران مورد توجه معماران و افراد متخصص قرار می گرفت. اگر قصد دارید در خانهی خود از این سبک استفاده کنید بهتر است از رنگ های گرم مانند نسکافه ای روشن، کرمی و یاسر رنگ های مشابه استفاده کنید. شاید تصور کنید که چقدر می تواند دکوراسیون نامطلوب و بدی داشته باشد اما استفاده از چوب و شیشه در کنار یک دیگر می تواند ترکیبی را ایجاد کند که در عین زیبایی،حالتی مدرن به خود بگیرد. اما سوال این جاست که برای داشتن یک طراحی داخلی ساختمان خوب و ایده آل، چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم؟ چوب رنگ تیره بر فضا چیره می شود اما طراحی داخلی با چوب رنگ روشن یک الگوی رنگ برجسته را ضعیف نشان می دهد.رنگ چوب به درستی انتخاب شده و کل فضا جذاب و زیبا به چشم می آید.

در این طراحی بیشترین بحث بر روی تقارن و تعادل و اندازه های دقیق می باشد. در ادامه تصاویر و عکس های طراحی های شیک و مدرن منازل زیبا را در سراسر دنیا به تفکیک بخش های مختلف منزل مشاهده می فرمایید که هر یک می توانند الگویی مناسبی برای طراحی دکوراسیون منزل شما باشند. در رنگ آمیزی دکوراسیون یکی از اصول اصلی طراحی می تواند نورپردازی خانه باشد که نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی ایفا می کند و باعث زیبایی دو چندان خانه شما می شود. به این صورت که سبک مدرن دارای زاویه های تیز می باشد و گوشه ها به خوبی در این طراحی دیده می شوند.