دوره آموزشی شروع هوشمندانه یادگیری سئو

چنانچه اصول سئو به دقت پیاده سازی شوند صفحات وب سایت شما به تعداد بیشتری از کاربران نمایش داده میشود و ترافیک وب سایتتان افزایش پیدا میکند؛ افزایش ترافیک نیز در نهایت منجر به بالارفتن میزان فروش و درآمد کسب وکارتان سایت linkoor خواهد شد. اگر تصاویر با کیفیت بالا ایجاد میکنید، شرکتهای دیگر ممکن است بخواهند آن تصاویر را با پیوندهایی به کسب و کار شما، در سایتهای خود به نمایش بگذارند. آیا اگر شما مطلبی را جستجو میکنید، صفحات بعدی را نیز پیمایش میکنید؟ اگر این سوال در ذهنتان جاریست که آیا باید از آن استفاده کنم و آیا باید خود را به دردسر بیاندازم در جواب باید گفت بله این کار را انجام دهید . آن ها به خزنده اجازه می دهند تا موارد لازم را دریافت و وبسایت شما را براساس آن ها لیست کنند . این نوع نقشه بر اساس نوع دوم نقشه سایت پایه گذاری شده است و تنها تفاوتش این است که در یک درخت رابطه ها را نمایش می دهد. زمانی که شما در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاص می گردید حتما متوجه این موضوع شده اید که برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری می باشند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند.

این امر سئو سایت را بالا نمیبرد. در هر زمان که تغییرات اساسی در سایت خود ایجاد کنید، قطعاً شاهد بالا رفتن آمار خطاها و مشکلات جستجوی ربات گوگل در سایت خود خواهید بود. البته در حال حاضر کنسول گوگل بخش جدیدی را تحت عنوان Index Coverage ایجاد کرده است که مشکلات ایندکس را تا مشخص میکند و کار تا حد زیادی آسانتر شده است. غالبا یک نقشه سایت XML به عنوان جدول محتوای وب سایت شما کار میکند . تولید محتوای با کیفیت و جدید، سبب می شود که کاربران وب سایت شما را به عنوان یک مرجع به روز دانسته و به آن مراجعه کنند. قبل از ثبت نقشه سایت بهتر است آن را تست کنید و با کلیک بر روی Test میتوانید ارورهایی که ممکن است باعث بروز مشکلاتی در ایندکس صفحات میشوند را پیدا و برطرف کنید. تقریبا غیرممکن است که بتوانید تمام لینکها و رباتها را در یک وبسایت بزرگ به روز نگه دارید و نقشه سایت را نیز منطبق با کار سایت آپدیت کنید. 7. آخرین و مهم ترین تفاوت بین تبلیغات اینترنتی و سئوی سایت اینه که بعد از اتمام زمان تبلیغات شما در اینترنت ورودی سایت به شدت افت می کنه ولی در سئوی سایت ورودی سایت روز به روز افزایش می یابد.

در ضمن این ابزارها علاوه بر اعلام آخرین تغییرات و یا محتوای تازه به موتورهای جستجو برای کاربران نیز این محتوا ایمیل میشود و به نوعی به آنها نیز اطلاعرسانی میشود که در ترافیک کلی شما نیز تاثیر دارد. تعدادی از طرح ها وجود دارد که می توانید بسته به نوع محتوایی که منتشر می کنید پیاده سازی کنید. این نوع نقشه برای بازدیدکنندگان(انسان ها) ساخته و طراحی می شود.این نوع نقشه به سادگی هر چه تمام تر یک لیست کامل از صفحات و قسمت های مختلف سایت را در یک صفحه نمایش می دهد.اما باید قبول کنیم که این نقشه فقط ساختار سایت نمایش می دهد و بهترین راه حل برای نمایش ساختار سایت نیست. عنوان سئو یا Mata title همان عبارتی است که در صفحه نتایج گوگل نمایش داده میشود. به عنوان مثال اصلاح خطاهای تکنیکی و بازبینی ها میتونه در مدت زمان کوتاهی اثرات خودش رو نشون بده. این خزنده ها انواع اطلاعات را میخوانند . این کار رایگان و نسبتا ساده است ولی بسیار با ارزش و باعث بهبود بهینه سازی سایت میشود . سال ها پیش، این استراتژی کاملاً پذیرفته شده بود که هنگام جمع آوری محتوا برای وب سایت خود باید به نحوه تعامل موتورهای جستجو با آن فکر کنید.

بهتر آن است که از تگهای Canonical استفاده کنید که به گوگل بگوید کدام صفحات اصلی هستند و باید ایندکس و کرول شوند. وقتی نمیخواهید یک صفحه از وبسایت شما ایندکس شود معمولا از رباتهای متا و تگهای “Noindex,follow” استفاده میکنید. وبسایت شما معمولا چه زمانهایی آپدیت میشود. معمولا در طی فرآیند سئو سایت این مرحله یک یا دوبار طی هر سال انجام میشود و نیازی نیست مثل برخی از روشها(مانند تولید محتوا) پیوسته و طی هر هفته انجام شود. این کار برای برخی صفحات در وبسایت شما که مهم هستند ولی دوست ندارید در نتایج صفحات جستجو دیده شوند بسیار کاربردی است. درست است که تولید محتوای با کیفیت مهمترین فاکتور در سئو و بهینه سازی سایت است اما برای دیده شدن در نتایج اول گوگل علاوه بر اینکه محتوای باید با کیفیت باشد و تمام اصول سئو محتوا را باید رعایت کنید باید به فکر ساخت بک لینک با کیفیت باشید. سایت مپ در واقع، فایلی است که یک لیست از مهم ترین محتواهای یک سایت را دراختیار دارد تا خزنده ها به راحتی آن ها را دیده و ایندکس کنند .

بیل گیتس یکبار گفت: «محتوا، پادشاه است» و این گفته همین امروز هم کاملا حقیقت دارد. در این بخش تصمیم داریم شما را با آموزش سرچ کنسول آشنا کنیم و اطلاعاتی را در رابطه با آن در اختیارتان قرار دهیم تا به خوبی با آنها آشنا شوید. تگ هدینگ: از جمله تگ هایی که اغلب افراد با آن آشنایی دارند تگ هدینگ می باشد که برای منظم تر شدن تیترها و عنوان ها به کار گرفته می شود. اما این اولویتبندی در میزان ایندکس و کرول شدن سایر صفحات تاثیری ندارند و صرفا صفحاتی از وبسایت شما هستند که اگر در یک صفحه جستجو به یک اندازه ارزشمند باشند صفحهای که در اولویت بالاتر قرار دارد در نمایش نتایج بالاتر از دیگری قرار میگیرد. در نظر داشته باشید که با ثبت کردن سایت مپ خود، شما در حقیقت به گوگل میگویید که کدام صفحات شما از اهمیت بیشتری برخوردارند و اولویت بالاتری برای ایندکس شدن دارند ولی هیچوقت ایندکس شدن آنها را نمیتوانید تضمین کنید و ممکن است ارورهای دیگری باعث شوند تا ایندکس اتفاق نیفتد. فهرست ها بروید .سپس دو فهرست با اسم دلخواه بسازید.در ساخت این دو فهرست دقت لازم را انجام دهید .

خب برای اینکه سایت شما از این ضربه ها در امان باشه بهتر است که روز اول با مدیران آن سایت وارد مذاکره شوید و این موضوعات را قید کنید که نباید ریپورتاژ شما به هیچ عنوان پاک شود و یا لینک های آن نوفالو شود . آن سایت ها چه تفاوتی با دیگر سایتها داشته و دارای چه مزیتی می باشد که جزو سوگلی های گوگل می باشند؟ 5. نسخههای کانونی URL ها را در نقشه سایت مشخص کنید. میتوان به زبان ساده آن را لیستی از URL های یک وب سایت نامید . 7. URL های noindex را داخل نقشه سایت قرار ندهید. نقشه سایت، هویت سایت شماست و باید بدانید چگونه آن را ایجاد کنید و ارتقا دهید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید. چرا که هر چیزی که به دنبال آن هستند را به راحتی در اختیارشان قرار میدهد. همچنین به گوگل میگوید که چه چیزی باید در وب سایت شما بخزد . همچنین به شما کمک می کند محدودیت های وب سایت را با لینک داخلی برطرف سازید . اگر سایتمپ شما مسیر باتهای کرول (crawl) را به سمت هزاران صفحه کمکیفیت از وبسایت شما ببرد، موتورهای جستجو مسلما وبسایت شما را با توجه به این سایتمپ بررسی میکنند و این صفحات کمکیفیت را جزو صفحات اصلی شما قلمداد میکنند و این در رتبهی کلی وبسایت شما تاثیر منفی میگذارد.

واضح است که ایجاد سایت مپ، تأثیر مثبتی بر سئو سایت ما میگذارد. به طور مثال اگر شما محصولی را تمام کردهاید ولی صفحهی آن همچنان پابرجاست و گوگل نیز آن را کرول میکند و در اعتبار وبسایت شما تاثیر منفی میگذارد میتوانید از این ابزار استفاده کنید تا در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نشود. در حقیقت سایتهای وردپرسی که از Yoast SEO استفاده میکنند به صورت خودکار سایتمپ را تولید و استفاده میکند و فقط کافیست آن را فعال کنید. هر چند گوگل و بینگ سایز بین 10 الی 50 مگابایت را برای سایتمپ قبول میکنند اما بهتر است سایت مپ خود را همیشه در دامنهی پایینتر قرار دهید تا کار گوگل و سرور شما نیز راحتتر شود. شما در هر سایتمپ تا سقف 50000 صفحه میتوانید قرار دهید و اگر وبسایت شما بیش از این تعداد صفحه دارد شما مجبورید بیش از یک نقشه سایت ایجاد کنید. نقشه سایت XML به گوگل نوع محتوا و چیزهایی که درون وب سایت شما وجود دارد را به گوگل شرح میدهد .

و خوشبختانه بعضی از تکنیک های سئو مانند ایجاد نقشه سایت XML با تلاش نه چندان ولی ارزش بالا را ارائه میدهد . مثلا ما دو فهرست با نام فهرست اول نقشه و فهرست دوم نقشه را ساخته ایم. ایجاد نقشه سایت یک بخش مهم و اساسی در بهینه سازی وبسایت است. از رسانههای بهینه که سرعت عملکرد صفحهتان را پایین نمیآورد، استفاده کنید. با استفاده از این ابزار دیداری ساخت Sitemap، میتوان سایت مپهای قدیمی را جهت سازماندهی، بایگانی کرد و بین تیمهای داخلی و سرویس گیرندهها به اشتراک گذاشت. با این که ارائه اطلاعات درست و رعایت ادب اهمیت زیادی دارند، ولی با استفاده از کلمات کلیدی مهم در مورد کسب و کار و عبارت هایی که بیشتر جستجو می شوند، در کنار سئو گوگل مپ، می توان نهایت استفاده را از گوگل ریویو در راستای تحقیق اهداف سایت خود، برد.

کسب رتبه بالا در گوگل عالی است اما کانالهای دیگری نیز وجود دارند که میتوانند منابع بسیار خوبی برای ایجاد ترافیک وبسایت باشند. در واقع شما با صرف چند دقیقه وقت می توانید یک نقشه سایت عالی ایجاد کنید . استفاده از تصاویر کم حجم و در عین حال با کیفیت یکی از روش های افزایش سرعت لود وب سایت می باشد. آیا میدانید بهینه سازی سایتهایی که از پایه براساس قوانین و اصول سئو طراحی شدهاند بسیار راحتتر و کم هزینهتر از سایتهایی است که در طراحی آنها به اصول سئو توجهی نشده است؟ آیا تابهحال روی یک برگه در مرورگر خود نگهداشتهاید؟

یعنی مرغ مگس خوار بر اساس جستجویی که کاربران در موتور جستجو انجام میدن و رفتاری که در وب سایت ها و همچنین موتورهای جستجو از خودشون نشون میدن، تصمیم میگیره که آیا نتایج همون چیزی بوده که کاربران میخواستند یا خیر. در اردیبهشت سال 97 یک نسخه ابتدایی از این الگوریتم تحت عنوان MobileFirstIndex بر روی تعدادی از سایت های ایرانی اعمال شد و پیامش در سرچ کنسول اون وب سایت ها اومد. وظیفه شما به عنوان یک متخصص سئو، برنامه نویسی سایت نیست. برنامه ای برای اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی خود داشته باشید، فالورهای واقعی جذب کنید و در شبکه های اجتماعی خود بدرخشید. ایجاد کردن یک سایت مپ بسیار راحت است، اگر و تنها اگر ابزار مناسبی برای آن داشته باشید، این ابزارها شامل نرمافزارها و ابزارهای پیشفرض ساخت نقشه سایت و یا افزونههایی نظیر Google XML Sitemaps میباشند.

حتی اگر Sitemap در جنبه ی فنی سئو باشد ایجاد آن کار دشواری نیست و فنی به شمار نمی آید . اگر صفحات سایت شما به طور طبیعی به یکدیگر ارجاع نمی دهند، می توانید آنها را در نقشه سایت فهرست کنید تا مطمئن شوید که گوگل برخی از صفحات شما را نادیده نمی گیرد. اگر ترافیک خوبی را از طریق تبلیغات در گوگل جذب می کنید اما تعداد افراد زیادی از شما خرید نمی کنند، یا تماس های زیادی ندارید، یا کاربران کمی فرم های موجود در سایت شما را پر می کنند و یا هر تبدیل و کانورژن دیگری که با آن هدف تبلیغات خود را اجرا کرده… مبحث سئو آنقدر گسترده است قطعا برای یادگیری کامل آن کمی صبر و تلاش از سوی شما نیاز دارد. بنا به این تعریف ، هرچه تعداد افرادی که از یک سایت به محض ورود خارج می شوند کمتر باشد ، از نظر گوگل و سئو سایت بدین معناست که این سایت دارای شرایط بهتری نسبت به سایر رقبای خود بوده و توانایی پاسخگویی به نیازهای مراجعین را دارد . این یکی از مشکلات وبسایتهای فروشگاهی بزرگ است که صدها و هزارها صفحه مختلف برای محصولات گوناگون دارند و نمیدانند چگونه این مشکل بزرگ را حل کنند.

میتوانید با ایجاد این نقشه سایتها مشکلات را بررسی کنید به طور مثال ممکن است صفحاتی که در آنها تصویر شاخص برای محصول قرار داده نشده است ایندکس نشده باشند و یا مشکلاتی از این قبیل که صرفا با ساخت یک نقشه سایت جداگانه میتوان آنها را بررسی و حل و فصل کرد. در این فهرست ها باید ارتباط درست بین صفحات و پست ها را رعایت کنید زیرا نقشه خروجی با توجه به این فهرست ها درست خواهد شد. هر چند نتایج پولی هم دارند که با دریافت هزینه از صاحبان سایت ها ، سایت آنها را در صدر نتایج نشان می دهند اما منظور ما از سئو صرف هزینه و تبلیغات کردن نیست. با توجه به در اختیار داشتن متخصصین و سئوکار های حرفه ای و طراحان مجرب ما با تضمین در سریع ترین زمان ممکن بهبود و بهینه سازی سایت شما را به نتیجه می رسانیم. دوره شروع هوشمندانه یادگیری سئو یک دوره سئو کاملا مقدماتی است و تمام مباحث از پایینترین سطح ممکن در قالب آموزش ویدیویی تدریس و آموزش داده میشوند تا برای تمام افراد با هر پیشزمینه و سابقهای در سئو قابل درک و فهم باشند.