تبلیغات گوگل عمدتاً به عنوان ابزاری

یکی از مهم ترین شاخصه های هر وب سایت موفق، بخش سایت linkoor سئو آن است. طبق تحقیقات انجام شده، سهم سایت های نمایش داده شده در صفحه اول حدود 90 درصد است که بیش از 30 درصد آن سهم سایتی میشود که در رتبه اول قرار دارد. بنابراین تا زمانی که حجم یک فایل xml حدود ۵۰MB باشد مناسب است. گوگل بدون شک و تردید، بهترین و محبوب ترین موتور جستجو در جهان است و با این که موتورهای جستجوی زیاد دیگری هم وجود دارد، به دلیل امکانات و هوشمندی فراوانی که دارد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نکته ای که در بررسی ها به آن رسیدم، این بود که بسیاری از نمونه کار های این شرکت حتی تازه تر ها که به رتبه 1 رسیده بودند (به عنوان مثال سال 97) در حال حاضر در صفحه اول هم نبودند و این مقداری باعث شک کردن به بلند مدت بودن نتایج سئو توسط این شرکت می شود. بهتر است این فایلها را برای مدت طولانیتری روی حافظه پنهان تنظیم کنید (گوگل حداقل یک هفته را توصیه میکند اما احتمالاً یک ماه یا یک سال بهتر است) تا منابع را برای بارگیری مجدد فایلهایی که تغییر نکردهاند، هدر ندهید.

در دو سه سال اخیر مخصوصا با شیوع ویروس کرونا مردم به دنیای آنلاین تمایل بیشتری یافتهاند و حتی برای خریدهای روزانه خود شکل آنلاین را ترجیح میدهند. قطعا داشتن یک ویدیو سایت مپ ضرری ندارد اما ارزش دردسرهای ساخت و نگهداری ویدیو سایت مپ را ندارد. سایت مپ چیست؟ تصور کنید که می خواهید سفری به منطقه ای ناشناخته انجام دهید. در هر صورت برای ثبت نقشه سایت خود، URL نقشه سایت خود را وارد این بخش کنید و ″Submitted″ را فشار دهید. اگر صفحات سایت شما بطور صحیح لینک داده شده باشند، معمولا خزندگان وب ما میتوانند بیشتر صفحات سایت شما را بیابند.

سایت مپ HTML عموما برای کاربران سایت مورد استفاده قرار می گیرد و شامل فهرستی از مطالب با اهمیت سایت است که به کاربر این امکان را می دهد که مطالب مهم سایت را بیابند و به آن ها بهتر دسترسی داشته باشند. امروز در رویانو قصد داریم تا اهمیت سایت مپ را به شما توضیح دهیم. موقعیت قرارگیری وبسایت را در میان ترتیب قرارگیری نتایج نمایش داده شده نشان میدهد. پس از اتمام برنامههای سئوی خود، این تغییرات را در وبسایت خود پیاده سازی کنید یا آنها را به کسی منتقل کنید تا برای شما عملی کند. در اوایل دهه 90 میلادی، اولین موتورهای جستجو فعالیت خود را شروع کردند که از محبوبترین آنها میتوان به یاهو، آلتاویستا و Infoseek اشاره کرد. رتبه ­بندی­ ها تقریبا به ­طور کامل توسط عوامل سئو داخلی از جمله عناوین صفحه، متا دیتا و متن بدنه، با تراکم کلمات کلیدی، نقش اصلی را بازی می­ کردند.

ویدیوهای خود را در دستهبندیهای مشخص و تفکیک شده بارگذاری کنید. نقشه سایت حتما باید شامل فضای نام باشد و این فضای نام پیش فرض را به خوبی مشخص کند. این ابزار کاملا رایگان است و زبان فارسی را پشتیبانی میکند. تولید محتوای استاندارد و اصولی فارسی اگر طبق برنامه و تقویم محتوای مناسب پیش برود ، به قطع یکی از اصلیترین قطبهای کسب و کار شما خواهد شد. یکی از آن ها مربوط به تهیه نقشه سایت XML است. به زبان ساده، سئو به معنای بهبود سایت برای دیده شدن آن در جستجوهای مرتبط با جستجوی کاربر در موتورهای جستجو است.

بک لینک به زبان ساده، پیوند های دریافت شده یک وبسایت از طرف سایت های دیگر است. XML (Extensible Markup Language) زبان نشانه گذاری گسترش پذیری است که برای ساختن اسنادی به کار می رود که هم برای انسان و هم برای ماشین قابل فهم باشد. به عبارت دیگر، اگر لینک سازی داخلی شما اصولی باشد، احتمالا شما به نقشه سایت نیاز ندارید و به سئو سایت شما آسیب نخواهد رسید، اما استفاده از نقشه سایت در هر شرایطی توصیه شده است. اما آدرس نقشه سایت به CMS شما و افزونههایی که برای ایجاد نقشه سایت از آنها استفاده میکنید، بستگی دارد. با آموزش سئو محتوا میآموزیم که چطور از رسانه ها برای سئو صفحات سایت استفاده کنیم. شما باید از بهترین ابزارهای سئو استفاده کنید. 3- خلق بهترین محتوا کار سختی نیست ، اما نیاز به سختکوشی دارد ! بهترین راه برای عمیق شدن در مشتری هدف خود و ساخت پرسونا چیست؟ پس به آنها بسنده نکرده و با توسعه دانش خود در این زمینه گامهای موثر بیشتری را در جهت هدف خود بردارید.

هنگامی که شما محتوای جدیدی منتشر می کنید، پینگ به موتورهای جستجو ارسال می شود و آن ها را از تغییرات به وجود آمده در نقشه سایت مطلع می کند. برای اطمینان از این مورد به اسناد و جزئیات منتشر شده از موتورجستجوی مورد نظر مراجعه کنید. توصیه میکنم وقتی نقشه سایت به هر روشی ساخته شد، آن را کاملا و به دقت چک کنید که لینکهای صفحات مورد نظر شما در آن وجود داشته باشند. برای هر URL تگ را به عنوان تگ والد XML قرار دهید. Robots.txtیک فایل متنی میباشد که در ریشه هاست (root) وبسایت قرار میگیرد.

اگر وبسایت شما و صفحات مورد نظر شما در فهرست نتایج موتور جستجو نباشد، شانس دیده شدن توسط کاربر را از دست خواهید داد. نمی توان بیش از 50000 آدرس در فایل نقشه سایت قرار داد و همچنین اندازه این فایل نباید بیشتر از 50 مگابایت باشد. اگر یک فایل xml دارید که احتمال دارد بیش از ۵۰ مگابایت شود؛ آن را به چند فایل کوچکتر تقسیم کنید. درصورتی که روش اول یعنی استفاده از افزونه Yoast SEO به هر دلیلی برای شما کارساز نبود میتوانید به وسیله این روش یعنی استفاده از افزونه Google XML Sitemaps نقشه سایت مدنظر خود را بسازید. بخش اعظمی از فرایند سئو، تعیین و به کارگیری کلمات کلیدی مناسب برای محتوای شما است. البته موارد خاص اندکی وجود دارند که داشتن یک نقشه سایت در آن موارد واقعا سودمند است.

داشتن ویدیو سایت مپ خیلی مهم نیست! البته اگر سایت مپ شما حجم زیادی دارد بهتر است آن را با Gzip فشرده کنید. توجه کنید که حتما باید با “.xml” تمام شود زیرا یک فایل XML است . تکنیکهای برتر دیگری که در این مقوله استفاده میشود، توجه به استانداردهای w3c است که سئوی وبگاه را بهبود بخشیده و کمک شایانی به آن وبگاه میکند. یکی از پیشنهادات ما به ویژه به مجموعه هایی که از منابع انسانی قدرتمند ، غنی و پرتعدادی استفاده می کنند این است که اجازه بدهند نویسندگانشان با حفظ ضوابط و قوانین کلی کار ، به تولید محتوایی جدید پرداخته و با داشتن عناصری برجسته و تکراری در کارهایشان ، این عوامل را به شناسه کارهای خود تبدیل نمایند . یکی از نقاط قوت وردپرس، افزونه یا پلاگین است.

ساخت و مدیریت نقشه سایت یکی از مهمترین مباحث سئو تکنیکال است. زیرا که کاربران، سایت شما را رها می کنند و این bounce rate که نرخ خروجی از سایت شما است توسط گوگل آنالیز می گردد. برای این موارد، شما میتوانید با تولید ویدیویی جذاب و موثر به معرفی و توضیح تجارت خود برای مشتری بپردازید و به اینگونه نرخ تبدیل را افزایش دهید. اگر از وردپرس استفاده میکنید، میتوانید با استفاده از افزونه Yoast SEO برای خود نقشه سایت ایجاد کنید. مزیت استفاده از Yoast برای ساخت XML Sitemap این است که این افزونه؛ نقشه سایت پویا با بروزرسانی خودکار برای شما میسازد. برای مثال نقشه سایت شما به ۵۰۰۰ صفحه لینک داده شده است. در واقع این مقدار اطلاعات کلی را برای موتورهای جستوجو فراهم می کند که البته با تعداد دفعات بررسی خزنده های گوگل ارتباطی ندارد. مقدار “همیشه” برای اطلاعاتی به کار میرود که در هر بار دسترسی تغییر می کنند. مقدار پیش فرض این مقدار 0.5 است.

در بازار امروز، سئو بیشتر از همیشه دارای اهمیت و ارزش است. در این صورت به دلیل دستمزد پایین تولید کننده محتوا، توجهی به کیفیت محتوا ندارد و صرفا یک محتوای بی ارزش از نظر سئو و نوع محتوا ارائه می دهد. با در نظر گرفتن تغییرات همیشگی و توسعه پیوسته الگوریتمهای موتورهای جستجو، باید همواره بهینه سازی سایتمان را به طور مرتب بررسی کنیم. این تگ زمان تغییر صفحه را مشخص می کند. این تگ، تگ والد برای هر ورودی URL است. این نشانهای از بالا رفتن چیزی در سایت شما است. دوره جامع سئو به صورت پکیج آنلاین سئو ( از مقدمات سئو تا ابزارها ) و دوره پیشرفته سئو که این دوره در تاریخ 9 اردیبهشت 1401 در 10 جلسه 4 ساعت و نیمه در دانشگاه علم و صنعت به صورت حضوری برگزار شد و شما میتوانید به ویدیوهای این جلسات دسترسی داشته باشید. در این تگ، تاریخ آخرین بروز رسانی صفحه با فرمت YYYY-MM-DD آورده می شود.

URL های نقشه سایت شما دارای تاریخ ″آخرین ویرایش″ هستند. فایل نقشه سایت باید به صورت UTF-8 باشد و از کاراکترهای entity-escaped در URL استفاده شود. اما او تایید نکرد که آیا گوگل از آن استفاده کرده است یا خیر. با توجه به نکاتی که تا به اینجا گفته شد، نحوه ساخت نقشه سایت و بهینهسازی آن برای سئو در ادامه آمده است. Ownership verification: در این بخش مالکیت وبسایت خود را تأیید میکنید و همانطور که در پاراگراف اول هم گفته شد، با آپلود کردن فایل تأییدیه و قرار دادن تگهای HTML در میان تگ head میتوانید این کار را انجام دهید. بهطور تاریخی، مدیران وبسایتها، ماهها یا حتی سالها روی بهینهسازی یک وبسایت و ارتقای رتبهٔ جستجوی آن زمان گذاشتهاند. بدیهی است تبلیغات در گوگل و انجام سئوی سایت هر دو شامل هزینه می شود ولی در بحث تبلیغات شما، هزینه را به گوگل می پردازید ولی برای بهینه سازی سایت، با استخدام کارشناسان مجرب و متخصص سئو، برای ارتقای رتبه سایت خود، مبالغی را پرداخت می کنید. گوگل نیز برای رضایت مخاطبان وزن فاکتورهای موبایلی تأثیرگذار در رتبهبندی را افزایش داده است. 1. محتوای قدیمی خود را آپدیت کنید. همچنین در XML به راحتی می توانید هر تگ دلخواهی را تعریف کنید.

نقشه اصلی را به نقشههای سایت کوچکتری تقسیم میکند: نقشههای سایت محدودیت ۵۰ هزار URL دارند. URL ی که نقشه سایت خود را درآن وارد کرده اید را وارد کنید . این گزارش به شما نشان میدهد که گوگل چه تعداد URL در نقشه سایت شما مییابد و چه تعداد از آن صفحات به ایندکس گوگل منتهی میشوند. سایت مپ، فهرستی ازمهم ترین مطالب سایت شماست و این امکان را به ربات های خزنده می دهد تا این مطالب را بهتر بیایند و آن ها را ایندکس کنند. به تبع، دیجیتال مارکترها هم سعی دارند تا با سوار شدن بر این موج، ارتباط برند و محصول را با مخاطب به صورت مدام حفظ کنند. موتورهای جستجو مانند گوگل این فایل را می خوانند تا سایت شما را به طور موثرتر بررسی و ایندکس کنند. مگر می شود هنگام تولید محتوای سئو شده ، کیفیت را فراموش کنیم؟ توصیه میکنم فقط زمانی این تاریخها را تغییر دهید که تغییرات چشمگیری در سایت خود ایجاد کردهاید (یا محتوای جدیدی را به صفحه افزودهاید).