تاکتیکها و ابزارهای اصلی

لود سریعتر، خزش آسان تر وب سایت و قابل درک بودن برای موتورهای جستجو از ارکان سئو تکنیکال است. کاربرانتان میدانند که وبسایت شما، مرجعی قابل اعتماد از محتواهای تخصصی است و میتوانند بهراحتی به مطالب شما اعتماد کنند. محتواهای سایت را به صورت دوره ای به روزرسانی کنید. در این صورت لینکهایی در نقشه هستند که به هیچ جا منتهی نمیشوند. صفحاتی که به ویدئو، فایل فلش یا بازیهای آنلاین منتهی میشوند توسط گوگل تشخیص داده نمیشوند. محتوای نامناسب یا ضعیف ننویسید. در ادامه با همه اصول مورد نیاز جهت پاسخ به سوال تولید محتوای سئو شده چیست، آشنا خواهیم شد. برای محتوای متنی، متن را در تصاویر و ویدیوها قرار ندهید. برای آن که بتوانید بهترین تصاویر را در صفحه محتوای خود استفاده کنید، بهتر است بخشی از داده های خود را روی تصویر به صورت نمودار یا به هر صورتی که حس می کنید بیشترین تاثیرگذاری را دارد، پیاده سازی کنید. سئو محتوا، سئو عکس، بهینه سازی سایت، لینک سازی داخلی و به طور کل تمام اقداماتی که شما درون وب سایت خود انجام میدهید را سئو داخلی مینامند.

اگر لینک فایلها و صفحات تغییر کرده باشد یا آنها را حذف کرده باشید، با این خطا مواجه میشوید. در این موارد احتمالا لینک نامعتبر یا آدرس اشتباهی وجود دارد. حدود 60% کلیک ها فقط بر روی 3 لینک اول است. تعداد و کیفیت بک لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند، یک عامل سئو خارجی است که بر رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بسزایی دارد. در این مقاله قصد داریم به شما نحوه نوشتن یک مقاله با رعایت استاندرد های سئو را آموزش دهیم. به طور خلاصه چه در این حوزه و چه در سایر زیرشاخه های سئو ، رعایت حالت نرمال و حفظ ساختار طبیعی کلید عدم جلب توجه گوگل (به نکات منفی) می باشد . بدون توجه به این موضوع که هر محتوا باید چه قالب و فرمتی داشته باشد یکسری دستورالعمل ها و متدها وجود دارد که برای تولید باید رعایت کنیم و در نتیجه محتوای سئو شده ایجاد می گردد. معمولا آدرس نقشه سایت ما در فایل robots.txt نیز درج میشود در نتیجه گوگل امکان دسترسی به آن را خواهد داشت.

اگر در نقشه سایت از تگهای نامناسب و ناشناس استفاده کنید یا غلط املایی داشته باشید در قسمت Sitemaps با این خطا مواجه میشوید. نقشه را مجددا بررسی و کدهای ناشناس و نامعتبر را حذف کنید. در این حالت نقشه سایت شامل تاریخهای نامعتبر میشود. Submitted: زیر این عنوان تاریخی را میبینید که در آن گوگل نقشه را از شما پذیرفته است. Sitemap: زیر این عنوان، نوع و نام نقشههای ثبتشده را مشاهده میکنید. در باکس پایین میتوانید فهرست تفکیکشده نقشه سایت را مشاهده کنید. از طریق بخش Sitemaps در سرچ کنسول جدید میتوانید نقشه سایت خود را ثبت کنید. با اضافه شدن هر صفحه جدید به سایت ما یا تغییر در محتوا و زمان انتشار این فایل به صورت خودکار بهروزرسانی شده و اطلاعات لازم را در اختیار گوگل قرار میدهد. اگر گوگل از میان چند محتوای یکسان انتخاب اشتباهی انجام دهد، می تواند به معنای محتوای نادرست یا نامربوط یا حتی از دست دادن قدرت جستجو باشد. به عبارت دیگر حتی اگر سایت شما فاقد نقشه باشد امکان ایندکس توسط گوگل و نمایش در بالاترین جایگاه نتایج جستجو را دارد. اگر در فایل ایندکس نقشه شامل بیش از ۵۰۰۰۰ نقشه باشد، با چنین خطایی مواجه میشوید.

بخوانید:   آغاز انتخابات پارلمانی مالزی؛ ماهاتیر محمد ۹۷ ساله نامزد انتخابات

گوگل این صفحات را در نتایج جستجو ترجیح میدهد، بنابراین در نتیجه استفاده از آن ها، رتبه شما را بهبود میدهد. یک خوبی بزرگی که استفاده از Yoast برای ساخت سایت مپ دارد این است که این نقشه داینامیک است، یعنی نقشه سایت شما به طور اتوماتیک با اضافه شدن صفحات جدید آپدیت میشود. در نهایت باید اینکه نکته مهم را بدانید که اگر یک فروشگاه میلیاردی، زیبا و لوکس در انتهای یک کوچه یا زیر زمین یک مجتمع تجاری راهاندازی کنید، شانس زیادی برای جذب مشتری نخواهید داشت، اما یک مغازه در طبقه همکف و جلوی پلههای یک مجتمع تجاری یا برِّ یک خیابان پر رفتوآمد، فرصتی برای نفس کشیدن ندارد! آیا تا به حال در موتورهای جستجو رتبه بندی 5 ستاره ای را در زیر نتایج مشاهده کرده اید؟

نشانه گذاری schema، که به عنوان داده های ساختار یافته شناخته می شود، زبان موتورهای جستجو است که از واژگان معنایی منحصر به فرد استفاده می کند و برای ارائه واضح تر اطلاعات به موتورهای جستجو به منظور درک محتوای سایت استفاده می شود. 5. مطابقت آدرس در سایت شما: گوگل آدرس سایت و تلفن ها را جستجو می کند و صحت آنها را می سنجد. محتوایی که بخش اعظمی از صفحات موجود در هر وب سایت رو در بر میگیره و میشه اون رو یکی از مهمترین شاخصها برای اعتبارسنجی و اختصاص امتیاز از سوی کاربران و موتورهای جستجو برای هر وب سایتی دونست. پیادهسازی بهترین استراتژیهای سئو بر روی وبسایتی که از نظر فنی مشکلات زیادی دارد، مثل قرار دادن بهترین امکانات رفاهی بر روی خودرو پیکان است. همیشه تمام تلاش خود را برای ایجاد یک ساختار سایت بهینه و تهیه نقشه آن انجام میدهیم اما به هر حال ممکن است مشکلات و خطاهایی پیش بیاید.

با کلیک روی هر یک از نقشههای ثبتشده، میتوانید اطلاعات جزئیتر را مشاهده کنید. در مورد بعضی از سایتها بیش از یک نقشه لازم است. ممکن است در آدرس بعضی از url ها از کاراکترهای نامعتبر مثل گیومه استفاده کرده باشید. Discovered URLs: در این بخش میتوانید ببینید چه تعداد از url های سایتتان ایندکس شدهاند. بعد به نظرتان چه اتفاقی افتاد؟ فرض کنید وسط خیابون های تهران در حال قدم زدن هستید و ناگهان گرسنه میشید، گوشی خودتون رو در میارید و در گوگل عبارت رستوران رو جستجو میکنید؛ بعد از جستجوی این عبارت یک سری نتایج رو میبینید که مربوط به رستوران های همون اطراف هست. در این ابزار با استفاده از یک کلیک Sitemap تولید میشود. اگر کاربری با کلیک بر روی سایت شما یا امروز 404 مواجه شود، در واقع این لینک شکسته بوده و گوگل نسبت به این مسئله بسیار حساس می باشد. مطالعات زیادی راجع به اینکه محتوای فرم بلند چگونه می تواند بازدیدکنندگان و همینطور بک لینک جذب کند، منتشر شده است. سئو یکی از بهترین و مؤثرترین ابزار برای جذب میباشد.

بخوانید:   درگیری پس از مسابقه فوتبال در اندونزی ۱۲۷ کشته برجای گذاشت

باید تمامی لینکهای نقشه را بررسی و مشکلات را حل کنید. سئوی داخلی شامل تمامی اقداماتی است که در «داخل سایت» و با هدف بهینه سازی «محتوای سایت» برای موتورهای جستجو و کاربران انجام میشود. امروزه الگوریتم های موتور جستجو پیچیده تر شده اند و دستکاری موتورهای جستجو برای مهندسان بهینه سازی بسیار دشوار است ، اگرچه این بازی موش و گربه بین سئو و موتورهای جستجو هنوز هم وجود دارد. سئو مخفف فارسی شده SEO میشه که خودش مخفف Search Engine Optimization یعنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو. ترجمه فارسی این عبارت برابر با بهینه سازی موتورهای جستجو هست که البته این ترجمه زیاد خوب نیست و بهتره ما از این به بعد اون رو با عبارت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو جایگزین بکنیم. بهتر است آدرسهای جدید را جایگزین صفحات قدیمی در نقشه کنید. Sitemaps در سرچ کنسول جدید گزارشی است که در آن نقشههای سایت را به گوگل معرفی میکنید.

کارکرد سئو! seo چطور کار میکند؟ یکی دیگر از اشتباهات سئو و بهینه سازی سایت ، هدف قرار دادن کلمات کلیدی کلی به جای هدف قرار گرفتن عبارات کلیدی طولانی تر، سایت linkoor است. امروزه نیز موتور جستجوی گوگل از سایتهای سازگار با موبایل که برای آن بهینه سازی شدهاند، حمایت میکند. بنابراین، اگر تبلیغات PPC را انجام دهید اما برای بهینه سازی تبلیغات یا وبسایتی که به آن پیوند دارید اقدامینکنید، میشود یک نمونه استاندارد از تبلیغ پولی در موتور جستجو. تنظیمات دیگری نیز میتوانید در بخشهای دیگر مثل رسانهها انجام دهید تا سایت مپ شما آشفتگی نداشته باشد و به یک سایت مپ مناسب برای گوگل بدل شود. دو بخش اولی که در موردشان صحبت کردیم – تنظیمات فنی و محتوا – مرتبط بودن را افزایش می دادند.

تا زمانی که شما نتوانید مخاطب را در فضای مجازی به خود جلب کنید نخواهید توانست به هدف خود که فروش کالا یا افزایش فروش و جذب مشتری است برسید یا این که نخواهید توانست موفق به افزایش ترافیک سایت خود شوید. اعتبار صفحه و دامنه: امتیازی که میزان اعتبار یک صفحه یا سایت را در مقیاس ۱-۱۰۰ اندازه میگیرد. به عنوان مثال، اگر یک فروشگاه آجر و ملات دارید، نشان گذاری ساعات کار به مشتریان بالقوه شما این امکان را می دهد که دقیقاً زمانی شما را پیدا کنند که به شما نیاز دارند. سرمایه گذاری بر روی SEO میتواند پیشرفت و موفقیت استثنائی را به وجود آورد.

بخوانید:   بیانیه اجلاس بالی با رنگ و بوی سیاسی؛ ابراز تاسف از جنگ اوکراین

اگر از چند نقشه برای سایت استفاده کنید یا لینک نقشه را در همان فایل نقشه قرار داده باشید، ممکن است با این خطا مواجه شوید. لینک دادن از صفحات اصلی به صفحات داخلی، یکی دیگر از نکات مهم در زمینه تولید محتوا برای سئو است. می تواند شامل کلمه کلیدی اصلی باشد و دیگر تگها شامل h2 تا h6 دارای کلمات هم معنی با هدف اصلی و موضوع صفحه باشند. بعضی از تگها قابل تکرار هستند و بعضی دیگر قابلیت تکرار ندارند. از طریق بخش Sitemaps در سرچ کنسول میتوانید نقشه سایت خود را ثبت کنید .در مورد بعضی از سایتها بیش از یک نقشه لازم است. دقت داشته باشید که بعضی از این نکات و فرایندها بهتر است در زمان طراحی سایت در نظر گرفته شوند.

توصیه من به شما این است که از میان تمامی عباراتی که استخراج کردید، یک عبارت را به عنوان عبارت کلیدی اصلی انتخاب کنید و دیگر این عبارت مبنای شما در نوشتن محتوا می شود. از زاویه دیگر ما با سئو برندسازی می کنیم و اگر سایت ما دارای رتبه خوبی در نتایج جستجوی گوگل باشد؛ افراد زیادی از این طریق به سایت فروشگاهی اعتماد می کنند و همین باعث می شود که جایگاه مان در گوگل به یک ثبات نسبی برسد و برندسازی و اعتمادسازی برای ما بسیار راحت اتفاق می افتد. سایت های فروشگاهی حجم بالایی از مطالب و محصولات را دارند و تعداد کاربران نیز در این سایت ها بالاست. در اینجا رتبه سایت در صفحه نمایش نتایج موتور جستجو اهمیت زیادی دارد، ولی در نهایت، مسئله اصلی، توجه به محصولات و خدمات شماست.

ثبت نقشه در سرچ کنسول چگونه انجام میشود؟ محتوای شما باید سئو شده باشد تا در نتایج سرچ شده توسط کاربران قرار گیرد. برای ساخت نقشه سایت با yoast seo، پس از نصب و فعال کردن افزونه، به صفحه سئو » عمومی رفته و بر روی تب امکانات کلیک کرده و گزینه XML sitemaps را بر روی حالت روشن قرار دهید. در نهایت برای ذخیره تغییرات بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. مهمتر از همه، یک عنوان تاثیرگذار باعث می شود کاربران هنگام جستجو بر روی مقاله شما کلیک کنند. پس از کلیک روی نقشه، صفحه دیگری باز میشود. معمولا پس از هر بار به روزرسانی، نقشه سایت مجددا بررسی میشود. پس از بررسی با کیفیت ترین اطلاعات، این به بسیاری از سوالات شما پاسخ می دهد و آن اطلاعات را بالاتر از سایر نتایج جستجو در SERP قرار می دهد. به طور کلی، white hat به هر عملی اطلاق می شود که رتبه سایت شما را در SERP بهبود می بخشد و مورد تایید گوگل و براساس قوانین است. این خطا در مورد نقشههایی ظاهر میشود که بیش از ۵۰۰۰۰ url داشته باشند. این خطا در سایتهایی که محتوای ویدئویی دارند به وجود میآید.