به‌روزرسانی الگوریتم گوگل در جولای 2019: واقعاً چه چیزی تغییر کرد؟

ماده بدبو

در اینجا نگاهی به داده های به روز رسانی الگوریتم تایید نشده گوگل در جولای 2019 داریم.

این را با داده‌هایی که از به‌روزرسانی ژوئیه 2019 بیرون آوردم مقایسه کنید و روایت بسیار متفاوتی ظاهر می‌شود:

تعداد زیادی سایت وجود داشت که از ابتدای ژوئیه به آرامی و پیوسته افزایش دید را نشان می دادند. با به‌روزرسانی ماه جولای، تقریباً به نظر می‌رسید که گوگل خودش را گرفتار کرد و گفت: «یک لحظه صبر کنید، چرا رتبه‌بندی این سایت را افزایش می‌دهیم؟» و به این ترتیب، با یک ضربه، گوگل دوباره این سایت ها را مهار کرد، و پیشرفت های رتبه بندی سایت ها را در هفته های قبل از بین برد.

برای شروع، در رتبه های اول، دوم و سوم، هر دو به روز رسانی اصلی ژوئن و به روز رسانی تایید نشده ژوئیه کاملا مشابه به نظر می رسند. با این حال، وقتی SERP را پایین می آورید و به موقعیت 5 و بالاتر می رسید، با به روز رسانی جولای همه چیز به مراتب ناپایدارتر می شود.

به‌روزرسانی ماه جولای باید درباره سایت‌های YMYL، UX/UI و اعتبار ضعیف باشد، درست است؟ درست؟ اشتباه.

خیلی خوب شروع شد به نظر می‌رسید که همه اینها به‌روزرسانی معمولی شما باشد، زیرا شاخص ریسک رتبه ما در 16 ژوئن شاهد سطوح متوسطی از نوسانات رتبه بود. همه چیز به شکل معمولی در هفدهم ادامه یافت زیرا سطوح نوسانات به سطوح کمی شدیدتر افزایش یافت. سپس، و بدون هشدار، همه جهنم در 18 ژوئیه از بین رفت، زیرا نوسانات رتبه به سطوحی رسید که سال ها ندیده بودیم!

پس دقیقا چه اتفاقی افتاد؟ چه چیزی مسئول این سطوح زیاد از نوسانات رتبه بود؟ آیا این به‌روزرسانی با به‌روزرسانی الگوریتم «عادی» Google شما تفاوتی داشت؟

این که آیا یک سایت تمام دستاوردهای دیده شده در ابتدای جولای را از دست داده است یا فقط برخی از آن رتبه بندی ها… قطعاً الگویی وجود دارد که گوگل پاداش های رتبه بندی قبلی خود را لغو می کند!

برگشت سریع رتبه بندی

داده‌های سطح سایت تازه از به‌روزرسانی Google می‌تواند جذاب باشد. این چیزهایی است که تئوری های SEO خوب (و برخی بسیار بد) از آن ساخته شده اند. مشکل این نوع داده ها این است که اغلب حکایتی است. همانطور که اینجاست. من نمی توانم واضح تر باشم، الگوهای بسیار عجیب و غریب و کاملاً عجیبی که در سطح سایت دیدم 100٪ قطعی نیستند. در عوض، آنها بهترین ارزیابی من از آنچه در سطح سایت رخ داده است و آنچه در مورد به روز رسانی می گوید هستند. به عبارت دیگر، من به داده ها/سایت های زیادی نگاه کردم، آنچه را دیدم دیدم، آن را جذاب یافتم… اما به هیچ وجه کاملاً قطعی نیست (نه اینکه فکر می کنم هیچ یک از داده های سطح سایت در آنجا وجود داشته باشد، هرگز ).

در اینجا نحوه مشاهده سایت immune.com در نتیجه به روز رسانی جولای به نظر می رسد:

بخوانید:   ژاپن، کنسول روسیه را اخراج می‌کند

اگر بتوانم به روز رسانی را در یک کلمه خلاصه کنم “عجیب” خواهد بود. با استثنائات بسیار کمی، به روز رسانی های این کالیبر فقط متوقف نمی شوند. ما از سرعت 100 مایل در ساعت (یا کیلومتر بر ساعت) در کسری از ثانیه به صفر نمی‌رسیم. ما معمولاً یک (یا دو) روز نوسانات رتبه متوسط ​​را به دنبال یک نمونه از نوسانات شدید می بینیم. اینجا نه. ما این “رکورد بالا” را می بینیم و بعد بم… به سمت افراط مخالف یعنی سطوح بی اندازه پایین نوسانات رتبه می رویم. کاملاً عجیب است.

در هر صورت، من همان نوع تمرکز روی نمایه‌های مرجع/سایت‌هایی را که همراه با به‌روزرسانی Medic و موارد مشابه ارائه می‌شوند، مشاهده نکردم. در حالی که می‌توانید نمونه‌هایی از سایت‌هایی با رابط کاربری ضعیف یا نمایه‌های گمراه‌کننده که توسط به‌روزرسانی مورد ضربه قرار گرفته‌اند را بیابید، این الگو مانند سایر به‌روزرسانی‌ها «پاپ» نشد.

در حالی که مطمئناً تعداد بسیار خوبی از سایت‌ها با مسائلی که من آن را «پروفایل» می‌نامم وجود داشت («پیام‌رسانی» متناقض یا ضعیف در همه سطوح – محتوا، UI، UX، و غیره) من فکر نمی‌کنم این به‌روزرسانی درباره آن باشد. بله، بسیاری از سایت های سلامتی که کمتر در مورد سلامتی هستند و بیشتر در مورد فروش راه حل های جادویی به شما هستند، با این به روز رسانی مورد انتقاد قرار گرفتند. در همان زمان، تعداد خوبی از سایت‌های سلامت وجود داشت که فکر می‌کردم به دلیل داشتن رابط کاربری ضعیف، محتوای کلیک‌بیتی و غیره تنزل رتبه پیدا می‌کنند که در عوض با این به‌روزرسانی پاداش دریافت کردند. اما شاید شما استدلال کنید که همیشه چنین اتفاقاتی رخ می دهد، گوگل کامل نیست…

نوسانات رتبه به روز رسانی جولای 2019


نوسانات رتبه در Google SERP در 18 جولای به بالاترین حد غیرعادی رسید

داده‌های سطوح دیوانه‌کننده نوسانات رتبه در جولای

بگیر یا بگذار، این چیزی است که من دیدم.

سودهای آهسته توسط به‌روزرسانی ژوئیه 2019 پایمال شد

بردن: به نظر می رسد که سطوح شدید نوسانات رتبه ناشی از تغییرات رتبه در نیمه پایینی SERP در همه جایگاه ها (نه فقط سایت های YMYL) است. این نوسانات بیشتر از سطوحی است که در به‌روزرسانی‌های اصلی Google برای جایگاه‌های غیر YMYL مشاهده می‌شود.

دنیایی از ناسازگاری: الگوهای سطح سایت و به‌روزرسانی ژوئیه 2019 Google

چند نکته کلیدی که باید توجه داشته باشید:

  • پول شما (YMYL) جایگاه‌های زندگی شما (یعنی جایگاه‌های بهداشت و امور مالی) در ماه ژوئن شدیدتر از سایر جایگاه‌ها (به طور کلی) تحت تأثیر قرار گرفتند.
  • در خارج از سوله های YMYL، نوسانات ثبت شده، در عین بالا بودن، چیزی بود که انتظار دارید در طول به روز رسانی گوگل مشاهده کنید.

داده های به روز رسانی اصلی ژوئن 2019

رتبه بندی مالی یاهو


یاهو فایننس تا زمانی که آپدیت ماه جولای به طور کامل منتشر شد، شاهد افزایش رتبه اولیه خود بود.

آن دستاوردهای رتبه‌بندی خوب را می‌بینید که سایت از اول جولای شروع به دریافت آن کرد؟ خوب، همانطور که مشخص است، بخش خوبی از این دستاوردها در نتیجه به روز رسانی جولای از بین رفته است!

در برخی موارد، گوگل فقط برخی از رتبه‌بندی‌هایی را که یک سایت در اوایل به‌روزرسانی مشاهده کرده بود، به یاد می‌آورد، در حالی که در موارد دیگر، گوگل تمام دستاوردهای رتبه‌بندی یک سایت را به دست آورده است.

حالا، آیا شما فقط کمی کنجکاو نیستید که من چه دیدم؟

نقش نمایه ها و اختیارات سایت در به روز رسانی جولای 2019

بسیار عجیب است که ببینیم چنین الگویی تا حد قابل توجهی ظاهر می شود. معکوس‌ها بخشی عادی از بازی به‌روزرسانی الگوریتم هستند، اما معمولاً روزها یا هفته‌ها (یا حتی ماه‌ها) بعد اتفاق می‌افتد… نه روز بعد!

کلاسیک الگوریتمی نیمه تابستان… چیزی به مشام می رسد

دید ایمنی افزایش می یابد

درباره نویسنده

مردی اوبرشتاین

Mordy رابط رسمی جامعه SEO برای Wix است. موردی علیرغم وظایف متعدد و گسترده اش، هنوز خود را در درجه اول یک مربی سئو می داند. به همین دلیل است که او را به طور منظم در حال انتشار انواع تحقیقات و تحلیل های سئو اصلی می بینید!


منبع: https://www.rankranger.com/blog/google-algorithm-update-july2019

من با عنوانم در اینجا کمی کنایه می کنم. چیزهای زیادی در مورد این به روز رسانی “کلاسیک” وجود نداشت. برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه نمایه به‌روزرسانی احتمالاً با چیزی شبیه به یک به‌روزرسانی اصلی مطابقت دارد (با توجه به سایت‌های YMYL همراه با مفاهیمی مانند قدرت و غیره). فکر نمی کنم اینطور باشد. من قطعاً این احساس را ندارم که این یک به روز رسانی اصلی است. الگوهای سطح سایت یکسان نیستند، نوسانات روز به روز و غیره فقط مانند یک به روز رسانی اصلی “از بین نمی روند”.

علاوه بر این، به نظر می رسد که گوگل نمی تواند تصمیم خود را بگیرد. ابتدا سایت‌هایی را گرفت که از ابتدای ژوئیه آن‌ها را تقویت کرد و آنها را تنزل داد. سپس موتور جستجو به سایت‌ها پیشنهاد داد که سریعاً SERP را بالا ببرد تا روز بعد (در بسیاری از موارد) این دستاوردها را معکوس کند.

آیا به دنبال چیز ملموس تر بودید؟ ببخشید مردم، گاهی اوقات حس خوب چیزها تنها چیزی است که به دست می آورید. اما همانطور که یکی از معلمان من می گفت … همه گمانه زنی ها گمانه زنی بد نیست!

راه دیگری برای بیان آن به شرح زیر است: به‌روزرسانی هسته‌ای ژوئن 2019 شاهد بود که سایت‌های YMYL با توجه به 10 نتیجه برتر در SERP، نوسانات رتبه‌بندی بسیار بیشتری را نشان می‌دادند. به‌روزرسانی تأییدنشده ژوئیه 2019 شاهد بود که بقیه بخش‌ها به هم رسیدند. در اینجا، حتی بخش های مسافرتی و خرده فروشی نیز همان نوسانات رتبه بیش از حد را در بین 10 نتیجه برتر نشان دادند. به این معنی که سوله های مسافرتی و خرده فروشی همان سطح از نوسانات ثبت شده در میان سوله های YMYL را در ماه ژوئن نشان دادند!

این باعث می‌شود فکر کنم که آیا چیزی درست پیش نمی‌رود. این باعث می‌شود فکر کنم که گوگل از نوعی تغییر یا فرآیندی که در حال اجرا بوده راضی نبوده و تصمیم گرفته است تا کمی مسائل را تغییر دهد (یا اگر به سطوح نوسانات رتبه‌بندی نگاه کنید، کمی بیشتر است). یا آن یا چیزی در این به روز رسانی آنطور که برنامه ریزی شده بود پیش نرفت. مانند همه چیزهای حکایتی، سخت است که درک من از موقعیت را واجد شرایط کنم، اما چیزی در اینجا به نظر می رسد که بی جا است. الگوهای سطح سایت در همه جا وجود داشتند، عرضه به خودی خود غیر معمول بود، کمبود “هویت به روز رسانی” (حتی بیشتر از حد معمول) وجود داشت… چیزی در مورد این یکی به نظر نمی رسد!

بخشی از چیزی که این به‌روزرسانی را بسیار عجیب و غریب کرد (به زودی در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهیم) تعداد سایت‌هایی بود که در دو روز اول به‌روزرسانی شاهد افزایش رتبه‌بندی بودند و تنها در 18 ژوئیه (یعنی روزی که نوسانات رتبه‌بندی شد) این دستاوردها از بین رفتند. کاملا وحشی).

طاقچه سفر را در نظر بگیرید. در طول به‌روزرسانی هسته‌ای ژوئن 2019، 10 نتیجه برتر به طور کلی شاهد افزایش 54 درصدی نوسان بودند. آن را با 65 درصدی که در به روز رسانی جولای ثبت کردم مقایسه کنید. همین امر برای بخش خرده فروشی که در ماه ژوئن شاهد افزایش “کم” 24 درصدی نوسان بود، اما در اینجا افزایش عظیم 67 درصدی در نوسانات رتبه را نشان داد.

یک مکان خوب برای شروع، مقایسه به‌روزرسانی تأیید نشده ماه جولای با به‌روزرسانی هسته‌ای بسیار تأیید شده ژوئن 2019 است. در اینجا داده‌های مربوط به تأثیر این به‌روزرسانی بر روی جایگاه‌های مختلف در ماه ژوئن آمده است:

بنر Google Update ژوئیه 2019

وقتی گوگل در جولای 2019 به روز رسانی الگوریتم عظیمی را منتشر کرد چه اتفاقی افتاد؟

پس از بررسی ده ها سایت برای من روشن شد که یک الگوی قوی وجود دارد که در آن گوگل رتبه یک سایت را در ابتدای به روز رسانی افزایش می دهد تا زمانی که به روز رسانی به طور کامل منتشر شود آنها را از بین ببرد.

تقریباً از هیچ جا، گوگل یکی از بی ثبات ترین روزهای تاریخ سئو را آغاز کرد. 18 ژوئیه 2019، شاهد مقدار بی سابقه ای از نوسانات رتبه بود که برخلاف صنعت سال هاست. با این حال، به‌روزرسانی الگوریتم تأیید نشده به همان سرعتی که نوسانات رتبه‌ها به سطح عادی بازگشتند، به سرعت انجام شد. همه اینها این سوال را ایجاد می کند: چه کسی تحت تأثیر قرار گرفت و چه اتفاقی در جهان افتاد؟

ژوئیه 2019 الگوریتم به روز رسانی داده های طاقچه