این کلمه مخفف User Interface هستش

هنگامی که کاربران وب سایت شما را از یک مرورگر گوگل Chrome نشانک گذاری می کنند ، می تواند به رتبه بندی سئو شما کمک سایت linkoor کند. 2 کاربرد فایل Robot txt 2.1 خوب حالا سوالی که احتمالا برایتان پیش آمده این است که چرا ما نخواهیم بعضی صفحات کراول شوند! چون این فایل فقط مانع کراول شدن صفحه میشود. همچنین، اگر هزاران صفحه برای بلاک کردن داشته باشید، گاهی راحتتر این است که کل آن بخش را با یک فایل Robots.Txt بلاک کنید تا آنکه بخواهید بصورت دستی به هر کدام از صفحات یک تگ Noindex اضافه کنید. ربات، صفحاتی که در این فایل اعلام شدهاند را بررسی نمیکند. همانطور که مشخص است در مثالی که در تصویر قبل نشان داده شده، کراولرها از کراولکردن صفحه WP Admin بلاک شدهاند. این رباتها به صورت خودکار تمامی صفحات یک سایت را بازدید کرده و آنها را به لحاظ ساختاری و فنی ارزیابی میکنند و سپس صفحات بازدید شده را در صفحه نتایج جستجو نمایش میدهند. در واقع زمانی که یک سئوکار را به شرکت دعوت می کنید تا به صورت ساعتی برای شما فعالیت انجام دهد بدین معنی است که شما مانند کارمند به سئوکار حقوق می دهید، یعنی به ازای کاری که برای شما انجام می شود هزینه ی مورد نظر پرداخت نمی شود، به همین دلیل بسیاری از کارفرمایان این روش را برای رسیدن به صفحه ی اول گوگل انتخاب نمی کنند، هر چند ممکن است که قیمت سئو در این روش برای مشتریان پایین تر از سایر روش ها باشد.

یعنی سعی کردیم در این مقاله شما را با یک دوره کامل، حرفه ای و ارازن قیمت با تضمین استخدامی آشنا کنیم تا بی نیاز از هر آموزش دیگری باشید. فایل Robots.txt شامل URLهایی است که نمیخواهید توسط رباتهای گوگل و یا هر موتور جستجوگر دیگری ایندکس شوند و در معرض دید کاربران قرار گیرند. فایل Robot txt چیست؟ 1 فایل Robot txt چیست؟ بعد از ایجاد فایل Robots.Txt، وقت آن است که آنرا راهاندازی کنید. داده های ساختار یافته به زبانی ساده کدهایی هستند که می توانیم به صفحات سایت خود اضافه کنیم تا آن صفحات برای کراول های گوگل قابل دسترسی باشند. برای کوتاهتر شدن زمان سئو سایت چه کنیم؟

اگر از صفحات دیگر سایت لینک داخلی به آن صفحه ساخته شده باشد باعث ایندکس شدن آن صفحه میشود. یک استراتژی سئو خوب از سه مرحله تشکیل شده است، که عدم رعایت هرکدام باعث تاخیر در موفقیت پروژه سئو شما میشود. همچنین بک لینک از طرف سایتهای دیگر نیز باعث ایندکس شدن و قرار گرفتن صفحه در نتایج جستجو میشود. و از آنجا که صفحه دارای محتوای بسیار با کیفیت است ، افراد زیادی به آن لینک داده اند. برای ویرایش robots.txt در وردپرس بایستی یک فایل متنی با همین نام را در مسیر روت آن آپلود نمایید. میتوانید فایل Robots.Txt را در هرکدام از دایرکتوریهای (مسیرها) اصلی سایت خود قرار دهید. فایل Robots.txt به خودی خود یک تهدید امنیتی نیست و استفاده صحیح از آن میتواند عملکرد خوبی را به دلایل غیر امنیتی نشان دهد. اگر بخواهید یک صفحه در نتایج گوگل نمایش داده نشود و از نتایج حذف شود، استفاده از فایل ربات گزینه مناسبی نیست. مثلا یک صفحه درباره پروفایل مدیریت.

و احتمال وقوع فاجعه (مثلا بلاک شدن کل سایت) کمتر است. مثلا زمانیکه در داخل صفحه محتوای مناسبی نداریم یا اینکه آن صفحه از کیفیت پایینی برخوردار است. سئو کلاه سفید تنها راه حل شما برای کسب جایگاه در صفحه نتایج گوگل است. اما تهیه کردن آن به شکل دستی بسیار زمان بر است و یک آموزش طولانی دیگر را میطلبد، بنابراین در این جا فقط به آموزش ساخت سایت مپ با استفاده از ابزارهای مختلف میپردازیم. خب حالا وقت آن رسیده برویم سر اصل مطلب… رباتهای گوگل مدام به سایتهای مختلف سر میزنند و آنها را کراول میکنند. برای صحبت کردن با هرکدام از رباتهایی که به سایت شما سر میزنند استفاده کنید.

هر چقدر که وب سایت به ازای کلمات کلیدی مهم در رتبه های برتر باشد، شانس دیده شدن، جذب کاربر و در نهایت تبدیل کاربر به مشتری نیز افزایش میابد. درگیر کردن مشتری به این معنی است که زمانی با او صحبت کنید که به محصول شما نیاز دارد، نه زمانی که شما می خواهید محصول را بفروشید. این شرکت ارائه دهنده خدمات سئو سایت نیز است و از این جهت مشتری به راحتی می تواند هم کار تولید محتوا و هم سئو سایت خود را به کدسئو سفارش دهد. برای اینکه بدانید چه محتوایی از نظر سئو خوب است میتوانید آموزش تولید محتوای سئوشده را مطالعه نمایید.

هدف جستجو کاربر: هسته اصلی تجربه کاربری برای گوگل، هدف کاربر از جستجو می باشد و این یعنی کاربر چرا سرچ می کند و می خواهد به چه محتوایی برسد؟ ایندکس شدن یعنی چه ممکن است برای شما جالب باشد. همچنین از فایل Robots.Txt استفاده شده تا از کراول شدن صفحات تگی که وردپرس بصورت خودکار ایجاد میکند جلوگیری شود. شما نباید فرض کنید که همه ربات های وب و سئو دستورالعمل های فایل را رعایت می کنند. فایل Robots.txt یک فایل متنی بسیار ساده است که ایندکس کردن صفحات سایت توسط رباتها و خزندههای وب را محدود میسازد. چرا که این فایل یک فایل متنی است. خوشبختانه نیازی نیست که از بابت راهاندازی و تنظیم صحیح کدها نگران باشید. تقویت لندینگ پیج ها بر اساس اولویت، شناسایی لینک های شکسته، رفع اشتباهات در تولید محتوا، حذف محتوای تکراری بوجود آمده در اثر ایرادات سئوی تکنیکال، شناسایی کلمات ارزشمند جدید، اصلاح صفحاتی از یک سایت که در نتایج گوگل با هم رقابت می کنند، استفاده صحیح از Disavow Links و به طور کلی بهینه سازی مستمر، از رموز موفقیت در یک استراتژی سئو می باشد. با سئوی محتوا، میتوانید محتوای خود را به موتورهای جستجو بهتر و دقیق تر معرفی کنید.

پس از معرفی سایت مپ خود به گوگل اکنون میخواهیم کمی راجع به نحوه کار آن به شما اطلاعات دهیم. موارد ذکر شده نشان دهنده این می باشند که بهینه سازی سایت در واقع کاری کاملا تخصصی بوده و دانش و اطلاعات روز لازمه آن می باشد. این فایل در واقع صفحات مجاز و غیرمجاز وب سایت جهت ایندکس شدن را به رباتها نشان میدهد و فعالیت آنها را مدیریت میکند. اینجاست که فایل Robot Txt وارد میشود. در اینجاست که ساخت فایل Robots.txt به کمک شما میآید و این مشکل را به راحتی برطرف میسازد. در نهایت فرقی نمیکند که ساخت فایل Robots.Txt چطور انجام شده باشد. برای ساخت فایل Robots.Txt میتوانید از Notepad در ویندوز استفاده کنید. اینکه فایل Robots.Txt شما به درستی تنظیم و راهاندازی شده باشد واقعا مهم است. استفاده از فایل Robots.Txt همیشه لازم نیست. قبل از اینکه ربات شروع به کراول سایت کند ابتدا این فایل را میخواند. در این پست از آژانس داکتاپ، قصد داریم شما را با تفاوت میان گوگل ادز و سئو آشنا کنیم تا بتوانید از آنها بهتر و بهینه تر استفاده کنید. پس با سئوف همراه باشید تا نکاتی را درباره نحوه ساخت فایل Robot Txt برای شما بیان کنیم.

برای آغاز، بهتر است آموزش سئو را با مباحث پایه سئو شروع کنیم که شامل دو بخش سئو داخلی (On-page SEO) و سئو خارجی (Off-page SEO) میشود. سئو از نظر اقداماتی که برای بهینه سازی وب سایت انجام میدهیم، به 3 دسته سئو داخلی (On-page seo)، سئو تکنیکال (Technical SEO) و سئو خارجی (OFF-page seo) تقسیم می شود که در ادامه به توضیح هر یک از این موارد میپردازیم. سئو داخلی یا on-page چیست؟ آموزش سئو داخلی سایت (On-Page SEO) شامل چه مواردی میشود؟ جواب این سوال حالات مختلفی را شامل میشود. بی شک شما هم جاهای مختلفی این جمله و شعار را شنیده اید که می گویند ” محتوا پادشاه است ” منظور آنها از این شعار چیست ؟ به این دلیل که گوگل معمولا میتواند همه صفحات مهم روی سایت شما را پیدا کرده و ایندکس کند. 5. موتورهای جستجو محتوای فایل robts.txt را کش کرده و معمولا روزی یک بار آن را بروزرسانی می نمایند.

این فقط یکی از چندین راه استفاده از فایل Robots.Txt است. توجه داشته باشید که فایل Robots.Txt به حروف بزرگ و کوچک حساس است. پس همیشه در نام فایل خود از حروف کوچک استفاده کنید. اما درصورت ایجاد فایل Robot Txt به دستورات آن باید دقت کرد تا به درستی نوشته شده باشند. تا اینجای آموزش سئو محتوا متوجه شدید که باید در انتخاب کلمه کلیدی دقت به عمل آورید. اما به نظر شما بهترین راه آموزش سئو پیشرفته سایت چیست؟ اما هر وب سایت دارای برخی صفحات عمومی و یا محرمانهای است که نمایش آنها در صفحه نتایج جستجو هیچ ضرورتی ندارد و حتی ممکن است به سئو سایت لطمه وارد کند. هر وب سایت برای کسب رتبه مطلوب در صفحه نتایج موتور جستجوگر گوگل توسط رباتهای مختلف و به طور روزانه مورد بررسی قرار میگیرد. البته که داشتن یک استراتژی میتواند به کار شما نظم و تریب بیشتری دهد و کمک کند تا با برنامه ریزی بیشتر و بهتری کار ها پیش ببرید اما نکته ای که مهم است این است که برای نوشتن استراتژی سئو نیز باید حرفه ای و تخصصی عمل کنید تا در نیمه راه با مشکلات متعددی رو به رو نشوید. این عوامل شامل جنبه های فنی (به عنوان مثال کیفیت کد ها و نحوه نوشتن آن ها و همچنین سرعت سایت شما در هنگام بارگزاری است) و جنبه های مربوط به محتوا مانند ساختار وب سایت و کیفیت محتوای شما و همچنین کیفیت کلی وب سایت شما در مرورگر ها و دستگاه های مختلف می باشد.

قدم بعدی این است که تیم تولید محتوا بر اساس نتیجه به دست آمده از تحقیق کلمات کلیدی، نوشتن محتوا را آغاز میکند و آن کلیدواژهها را در متن محتوای خود به کار میبرند. در این بخش نحوه ایجاد و استفاده از فایلهای Robot.txt را قدم به قدم شرح میدهیم. در کل باید گفت وظیفه فایلهای Robots.Txt جلوگیری از ایندکس برخی صفحات خاص توسط کراولرهای گوگل است. گام اول شما ایجاد فایل Robots.Txt واقعی است. با بلاک کردن صفحات غیرمهم بوسیله فایل Robots.Txt، رباتهای گوگل میتوانند بیشتر نرخ خزش را برای صفحاتی که واقعا مهم هستند صرف کنند. و برای بلاک کردن یا اجازهدادن به رباتها جهت کراول کردن صفحات سایتتان از آنها استفاده کنید. برای مثال ممکن است محتوای تکراری یا مشابه روی سایتتان داشته باشید. برای مثال کافی است که به صفحات نتایج جستجو گوگل (SERP) هنگام تایپ یک عبارت، نگاهی بیندازید. فایل Robots.Txt فایلی است که به کراولرهای موتور جستجو میگوید صفحات خاصی از یک وبسایت را کراول نکنند. فایل Robots.txt یا فایل ربات ساز یکی از موارد مهم در چک لیست سئو تکنیکال است که فعالیت رباتهای جستجوگر جهت ایندکس صفحات مختلف یک وب سایت را کنترل و مدیریت میکند. در ادامه این مطلب ماهیت و کارکرد فایل ربات ساز را مورد بررسی قرار میدهیم و نحوه ساخت فایل Robots.txt را نیز به شما آموزش خواهیم داد.

شاید شما هم نام محتوای زرد و یا محتوای سبز را شنیده باشید، محتوای سبز یا محتوای سئو شده را از چند سال پیش پادشاه گوگل می نامیم و محتوای زرد را همه به عنوان سایت های دروغگو و حاشیه ساز می نامند، پس انتخاب با خود شماست که میخواهید در گوگل دیده شوید و یا هیچ جایگاهی بدست نیاورید. شاید به نظرتان این بهینه­ سازی و سئو سایت کار ساده ­ای باشد و پبش خودتان بگویید ” کاری ندارد که، چند تا کلمه کلیدی می­زنم و تمام” ولی متاسفانه باید در نهایت صراحت بگوییم که کور خواندید! درواقع هدفی که در سئو دنبال میکنیم این است که یک سایت را به ازای عباراتی خاص در رتبه های بالا قرار دهیم. ” به هرکدام و همه کراولرها میگوید که فایل تصاویر شما را کراول نکنند. استفاده از فایل Robots.Txt در بعضی موارد لازم است و در بعضی موارد نیازی به آن نیست. عوامل موثر بر سئوی داخلی به موتورهای جستجو کمک میکند تا موضوع محتوا را درک کنند و متوجه شوند که وب سایت منبع مهمی دارد که افراد مایل به پیدا کردن آن هستند. استفاده از فایل Robots.Txt (استفاده به جا) در سئو سایت تاثیر دارد.

مثل سازگاری با موبایل، این فاکتور هم در سرچ کنسول یک بخش مجزا دارد که نشاندهنده تاثیر بالای آن در نتایج جستجوست. محتواهای تکراری روی سئو سایت تاثیر منفی دارند. مالکین سایتهای شرکتی و سازمانی، وب سایت فروشگاهی، سایت های خبری، بیشترین تقاضا را برای این فرآیند دارند. مجموعه سئو آبی در حال حاضر یکی از ارائهدهندگان خدمات سئو سایت در سطوح وسیع، در زمینههای مختلف برای انواع وبسایتهای فروشگاهی، خبری، کسبوکار، استارتاپ، شرکتی، بلاگ، مجله خبری و تفریحی و… منظورم از سایتهای مختلف اینه که تجربه سئو کردن سایتهای پابلیشری، فروشگاهی، سایتهای انگلیسی و… زمانی که از کلمات کلیدی سئو صحبت میشود و برای پاسخ به کلمات کلیدی در سئو چیست؟ این حالتی است که استفاده از فایل Robot Txt توصیه میشود. استفاده از این تگ برای تمامی صفحات امری دشوار است که در این قسمت از فایل robots.txt کمک گرفته میشود. در این گزارش سایت شما از از لحاظ سئو داخلی، سئو خارجی و تمامی مباحث مرتبط به سئو تکنیکال آنالیز میشود.