آیا ویروسی شدن به سئو کمک می کند؟ نه واقعا

پوشش مطبوعاتی مکرر در طول زمان

این امکان وجود دارد که محبوبیت این سایت باعث تغییر هدف شده باشد، یا فقط می تواند تغییر محیط با اخراج های بیشتر باشد که قصد را تغییر داده است. با این حال، این معقول‌ترین مثالی است که می‌توانم از پیوندهای ویروسی پیدا کنم که احتمالاً کمک می‌کنند – و حتی در آن صورت هم چندان بریده و خشک نیست.

مقایسه SERP برای "اخراج" در فوریه 2023 در مقابل فوریه 2022 که تغییر قصد را نشان می دهد

برای کسب اطلاعات بیشتر، به ده ها سایت نگاه کردم. برخی از آنها مربوط به زمانی است که من جوایز جستجو را قضاوت کردم. دیگران از گروه های مختلف اسلک هستند. من هم در توییتر مثال خواستم. متوجه شدم که ویروسی شدن کمی به رتبه بندی آنها کمک می کند، اما نه آنقدر که ممکن است انتظار داشته باشید.

درخشان ترین حرکت این شرکت محوطه سازی این بود که چگونه از شهرت خود سرمایه گذاری کرد. آی تی 1.3 میلیون دلار کالا فروخت در عرض سه هفته از رویداد! این تبلیغات را به یک برد تبدیل کرد.

من شرکت‌هایی را دیده‌ام که با کمپین‌هایی که نتایج چندان خوبی ندارند، جوایز جستجو را به دست می‌آورند.

من فکر می کنم سئوکاران ممکن است به لینک های سایت های رسانه ای بیش از حد ارزش بدهند. واقعاً به نظر نمی رسد تأثیر زیادی داشته باشند.

در زمان کنفرانس مطبوعاتی می‌توانید افزایش شدید ترافیک و دامنه‌های مرتبط با شرکت را مشاهده کنید. یک سال بعد با انتشار مستندی در مورد این رویداد و بسیاری از خبرگزاری ها دوباره در مورد این ماجرا نوشتند، لینک ها و ترافیک دیگری افزایش یافت.

بخوانید:   ریاست ایرنا بر اوآنا موجب تقویت تعامل میان خبرگزاری‌های عضو خواهد شد
بررسی اجمالی fstl1992.com با نمایش ترافیک و افزایش پیوندها از کنفرانس مطبوعاتی و مستند، از طریق اکسپلورر سایت Ahrefs

اینجا اشتباه کرد نتوانست صفحات کالای خود را به سایت دیگر هدایت کند. اگر این کالاها را با تغییر مسیرها بازیابی می کرد، ممکن بود حتی موفقیت بیشتری کسب کند.

گزارش بهترین توسط پیوندها به 404 فیلتر شده است که پیوندهای زیادی را نشان می دهد که می توانند با تغییر مسیرها بازیابی شوند.

Layoffs.fyi در طول کووید شروع شد تا افراد «اخراجی» را با مدیران استخدام مرتبط کند. در خلال اخراج های فنی اخیر، تقویت دیگری پیدا کرد. در یک نگاه، نتایج عالی به نظر می رسد.

نمای کلی layoffs.fyi که ترافیک ارگانیک و دامنه های ارجاع دهنده را نشان می دهد

من عاشق برخی از چیزهایی هستم که از روابط عمومی دیجیتال می بینم، حیف است که اغلب با ایجاد پیوند هرزنامه در سطل قرار می گیرد. این به همان اندازه سئوی فنی مهم است، احتمالاً در بسیاری از موارد بیشتر.

– جانمو لایک 🥚 منگنه 🥚 (@JohnMu) 23 ژانویه 2021

بسیاری از رشدها مربوط به اصطلاحات مارک است، اما یک اصطلاح بدون نام تجاری مشخص است: “اخراج”. اگر به SERP یک سال پیش در مقایسه با اکنون نگاه کنید، به نظر می رسد که هدف پرس و جو از “اخراج چیست” به اخبار مربوط به اخراج تغییر کرده است.

چند نمونه وجود دارد که می خواهم با شما به اشتراک بگذارم. همچنین شایان ذکر است که ویروسی شدن همچنان به مواردی مانند برندسازی، آگاهی، سرنخ ها و احتمالاً فرصت های تجاری جدید کمک می کند. بیایید شیرجه بزنیم

یک بار دیگر، ما می توانیم لینک های عالی از دامنه های بزرگ را ببینیم.

دامنه های ارجاع دهنده گزارش برای layoffs.fyi که پیوندهای عالی از سایت های رسانه را نشان می دهد

هر چند باید شایستگی هایی برای آن وجود داشته باشد، درست است؟ به نظر می رسد حتی جان مولر گوگل نیز با روابط عمومی دیجیتال همراه است.

بیشتر سودهای ترافیکی مربوط به شرایط برند آن یا افرادی است که به دنبال کالاهای آن هستند. درست است – کالا وجود دارد!

کلمات کلیدی که fstl1992.com برای آنها رتبه بندی می شود عمدتاً دارای مارک هستند

پیوندها خوب به نظر می رسند – واقعاً خوب! پوشش این رویداد شگفت‌انگیز بود و نوعی ویروس‌پذیری را ایجاد کرد که افراد روابط عمومی دیجیتال رویای آن را داشتند.

با غواصی بیشتر، می توانیم بگوییم که تقریباً تمام ترافیک به صفحه اصلی است.

صفحات برتر برای layoffs.fyi گزارش می دهند که نشان می دهد ترافیک بیشتر به صفحه اصلی می رود

برای برخی شرایط، یک کسب و کار محلی دیگر از آن بالاتر است در حالی که اصلاً پیوندی ندارد.

نمای کلی SERP برای "محوطه سازی فیلادلفیا" نشان دادن یک رقیب بدون لینک بالاتر از fstl1992.com

اما آیا پیوندها واقعاً به سئو آن کمک کردند؟ چیزهای بیشتری در این داستان وجود دارد.

سرمایه گذاری بر شهرت

لینک ها تا حدودی تاثیر دارند. این شرکت برای کلمات کلیدی تجاری خود رتبه بهتری دارد، اما آنها آنقدر که ممکن است برای یک کسب و کار محلی که دارای پروفایل پیوند قوی است، کمکی نمی کند.

اما آیا روابط عمومی دیجیتال مرده است؟ آیا لینک های HARO اتلاف وقت هستند؟ من شک دارم. آنها بر آگاهی، برندسازی و سرنخ ها تأثیر می گذارند.

افکار نهایی

بیش از دو سال از برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی سیاسی بدنام در چهار فصل “اشتباه” می گذرد. کنفرانس مطبوعاتی ریاست جمهوری در یک شرکت محوطه سازی فیلادلفیا به نام Four Seasons Total Landscaping به جای هتل Four Seasons برگزار شد.