آموزش سئو ووکامرس

اما با گذر زمان سئو ( search experience optimization ) بهینه سازی تجربه سرچ تغییر یافت سایت linkoor . ولی اگر بخواهید دقیقا لینک اول گوگل باشید باید با سایت های قدیمی تر از خود رقابت کنید. خوشبختانه، نیازی نیست امیدوار باشید که کد شما درست تنظیم شده باشد. در ادامه قصد داریم توضیحات مفصلی را درباره فایل Robot.txt به شما بدهیم و کاربرد های آن را بگوییم. برخی از تگ ها برای سایتها بسیار ضروری هستند که برخی از این تگ ها که در قسمت head سایت در قسمت کدنویسی سایت قرار میگیرند عبارت انداز تگ های Open Graph که برای ساخت فید در شبکه های اجتماعی کاربرد دارد، تگ تویتر، تگ فیس بوک و تگ های متای دیگر مانند Title و Description . درواقع سایت مپ فایلی است که تمامی صفحات و مطالب یک وب سایت را با فرمت XML لیست میکند، بنابراین موتورهای جستجو مانند گوگل به کمک این فایل به راحتی خواهند توانست محتوای سایت شما را شناسایی و ایندکس کنند. در ادامه قصد داریم شمارا با این سرویس و مزایا و معایت آن آشنا کنیم تا در صورت نیاز بتوانید با استفاده از بهترین سئوکار در اصفهان پروژه خود را شروع کرده و افزایش فروش سرویس و خدمات و محصولات خود را تجربه کنید.

به روز شدن سایت مپ یا به عبارت دیگر ایندکس شدن تغییرات سایت مپ در موتور های جستجو موجب افزایش سئو سایت می شود. بدون وجود یک سایت مپ درست و مناسب، رباتهای گوگل ممکن است فکر کنند سایت شما حاوی محتوای تکراری و کپی شده است. در صورتی که مشکل صفحه را حل نکنید و دستور دیس الو را هم اجرا نکنید، صفحه مورد نظر در گوگل ایندکس می شود و ممکن است به سئو سایت شما ضربه بزند. توجه داشته باشید که قبل از دستور دادن، باید اول نام ربات را بیاورید و سپس دستور مورد نظر را بدهید. بدون آن، ممکن است سایت جذابی داشته باشید که به کندی بارگیری میشود، قابل استفاده در دستگاههای تلفن همراه نیست، کاربران را به اطلاعاتی که نیاز دارند هدایت نمیکند، یا زمانی که کاربران سعی میکنند با شما تماس بگیرند یا محصولات شما را بخرند، دچار مشکل میشوند. یکی از تکنیک هایی که در سئو مورد استفاده قرار می گیرد، URL Cloacking نام دارد که برای پنهان کردن آدرس صفحات از دید موتور های جستجو و کاربران کاربرد دارد. یکی از دغدغه های افراد در زمان برون سپاری پروژه سئو سایت خود ، هزینه ها و قیمت خدمات سئو هست.

2. لینک های حاضر در صفحات بلاک شده توسط فایل robots.txt دنبال نخواهند شد. در گذشته پیشنهاد می شد که مسیر های wp-admin و wp-includes را در فایل robots.txt بلاک کنیم. شما حتی ترکیبی از انواع محتوای های بصری را می توانید ایجاد کنید. قطعا مدیریت تعداد زیادی URL و لینک برای مدیران وبسایت ها کار نسبتا دشواری است؛ شما با استفاده از Robot.txt می توانید به مدیریت لینک ها و آدرس های سایتتان بپردازید و هر زمان که احساس نیاز کردید، در آن تغییر ایجاد کنید. تمرکز بر همکاری: به تولید محتوایی بپردازید که شامل نقل قول یا مصاحبه با اینفلوئنسرها و افراد برجسته صنعت فعالیت شما می شود. اگر قصد دارید پس از آموزش سئو مبتدی در زمینه تولید محتوا فعالیت کنید نیاز ضروری به یادگیری این موارد ندارید اما اگر میخواهید بصورت گستردهتر در این زمینه فعالیت کنید، پیشنهاد میشود که با کدهای HTML و CSS آشنایی کافی را بدست آورید. همچنین، اگر تعداد زیادی صفحه دارید که میخواهید آنها را مسدود کنید، گاهی اوقات بهجای افزودن دستی یک برچسب noindex به هر صفحه، مسدود کردن کل بخش آن سایت با robots.txt آسانتر می باشد. اگر برای ایندکس کردن تمام صفحات خود با مشکل مواجه هستید، ممکن است با مشکل بودجه crawl مواجه شوید.

تصور کنید به وب سایتی مراجعه کرده اید که از دارای دسته بندی های زیادی می باشد و نمی توانید در میان آن محتوای مورد نظر خود را پیدا کنید اما با استفاده از HTML sitemap می توانید از این گمراهی خلاص شوید. 4. مطمئن شوید که سایت شما روی یک دامنه قابل دسترسی است. 6. جلوگیری از دسترسی به یک سری از آدرس های سایت به معنای پاک شدن آنها از ایندکس گوگل نخواهد بود. استفاده از تگ noindex برای پیاده سازی روی منابع چندرسانه ای مانند فیلم ها و فایل های PDF دشوار خواهد بود. فرض کنید در وبسایت خود پست تایپهای مختلفی دارید؛ مانند نوشتهها، برگهها، محصولات و نمونه کارها. از آن جایی که ربات های موتور جستجو انواع مختلفی دارند، برای خطاب قرار دادن آن ها باید نامشان را بلد باشید. دقت داشته باشید که صفحات اصلی را از دید ربات ها پنهان نمی کنید. 3. هیچگاه از فایل robots.txt برای پنهان کردن داده های حساس و خصوصی وب سایت از نتایچ جستجو استفاده نکنید. ساده نویسی: از کلمات و جملاتی استفاده نکنید که درک و فهمیدنش برای مخاطبان سخت باشد. موتورهای جستجو مثل گوگل هم برای گشتن در میلیونها سایت که مدام در حال تغییر هستند، نیازمند یک نقشه راه یا همان سایت مپ هستند تا اولاً بتواند بهدرستی موضوع اصلی سایت را درک کند و به کراول آن بپردازد و ثانیاً متوجه تغییرات برای ایندکس بهتر صفحات شود.

در سئوی داخلی آنچه اهمیت دارد بهینهسازی هرچه حسابشدهتر سایت برای درک بهتر توسط موتورهای جستوجو است. مثلاً هرروز مقاله سئو شده در سایت خود منتشر کنید و از طریق فرایند لینک سازی عنکبوتی، لینکهای داخلی دهید تا کاربر زمان بیشتری را در وبسایت شما صرف کند. در URL Cloacking از روشی استفاده می شود که شرایط و قوانین گوگل را کاملا نقض می کند و به همین دلیل است که به آن روش سئوی کلاه سیاه می گویند. در تصویر بالا گوگل اعلام می کند که چنین صفحه ای وجود دارد، اما اطلاعات آن از دید گوگل قابل مشاهده نیست، چرا که جلوی دسترسی به آن گرفته شده است. را برای دسترسی به دایرکتوری روت سایت، باز کنید. را باز کردید، فایل را به داخل آن بکشید؛ توجه داشته باشید که به عنوان مالک سایت، باید بتوانید به تمام قسمت های فایل دسترسی داشته باشید و آن را بخوانید، ویرایش کنید و بنویسید. به عبارتی دیگر اگر دسترسی به صفحه ایندکس شده ای را توسط فایل robots.txt بلاک کنید، همچنان آن صفحه در نتایج جستجو قابل رویت است. اگر بر روی اولین لینک کلیک کنید، سپس به سرعت دکمه Back را فشار دهید تا به صفحه نتایج بازگردید، نشان میدهد که از دیدن نتیجه اول راضی نبوده اید.

حتی میتوانید اولویت صفحات برای ایندکس شدن را در نقشه سایتتان به خزندهها نشان دهید. ۲. ساختن نقشه سایت کار پیچیدهای نیست و با افزونهها یا سایتهای واسطه بهراحتی انجام میشود. این فرآیند با تحقیق کلمات کلیدی آغاز میشود. فعالیت هایی شامل شناسایی کلمات کلیدی مهم و کاربردی، آنالیز رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوای یونیک و ارزشمند، برچسب گذاری و دسته بندی، لینک سازی داخلی و … سئو در برنامه نویسی به این معنی است که شما باید اصول سئو سایت را از ابتدای طراحی سایت، برنامه نویسی سایت، بهینه سازی سرعت سایت، طراحی سایت ریسپانسیو و لینک گذاری های داخلی و تبلیغات در ساید بار ها رعایت کنید. وقتی شخصی کلیک کرده، وارد وب سایت شما می شود و به سرعت از آن خارج می شود، بیشتر ارائه دهندگان تجزیه و تحلیل سایت آن را به عنوان Bounce rate به حساب می آورند.

اگر یک سئو کار حرفه ای نیستید، به هیچ عنوان سمت استفاده از این روش نروید؛ این تکنیک یکی از تکنیک های سئوی کلاه سیاه به حساب می آید و حتما باید توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام شود. را اجرا می کنید و تمام ربات های موتور جستجوی گوگل را خطاب قرار می دهید، باید یکی از چهار دستور بالا را به فایل بیفزایید. ، تمام ربات های موتور جستجو را خطاب قرار می دهید. کدهای XML در سایت مپ، دارای انواع مختلف تگ های الزامی و اختیاری هستند. اما در صورتی که نیاز به تعاریف دستورات متفاوت برای user agent های مختلف دارید، میتوانید با فراغ بال آنها را در فایل robots.txt تعریف کنید. User-agent ربات خاصی است که شما با آن صحبت می کنید. در ادامه توجه شما را به نکاتی جلب می کنیم که رعایت آن ها در ساخت فایل robots.txt موجب سئو هر چه بهتر وب سایت شما خواهد شد. در طول روز، صد ها و شاید هزاران ربات ارسال شده توسط گوگل وارد سایت ها می شوند و اطلاعات سایت را برای گوگل می برند؛ برای مثال، زمانی که 1000 ربات توسط گوگل وارد سایتتان شوند، بدون شک عملکرد بهینه و سرعت بارگذاری صفحات شما با افت شدیدی مواجه خواهد شد.

با اجرای دستور Crawl-delay بعد از برطرف کردن مشکل، صفحه شما توسط ربات های موتور جستجوی گوگل کراول و ایندکس خواهد شد. Crawl-delay به موتور های جستجو دستور می دهد که صفحه ای را با تاخیر ایندکس کنند؛ این دستور زمانی کاربرد دارد که صفحه شما دارای مشکل است و می خواهید آن را برطرف کنید. در ادامه ی مقاله نحوه ساخت فایل ربات را با دستورات آن آورده ایم. اگه دوست دارید درباره این نوع کلمات کلیدی و ویژگیهاشون بیشتر بدونید مقاله آموزشی کلمات کلیدی طولانی در سئو چیست رو مطالعه کنید. بازدید بدست آمده از سئو هزینه تبلیغات را ندارد و در واقع از تبلیغات بیشتر بازدهی دارد و در طولانی مدت میتواند اثر آن بر روی سایت باقی بماند. در واقع یک فایل واقعیست، در حالی که robots و x-robots جز داده های متا هستند.

فایل robots.txt به کنترل پایش صفحات وب سایت پرداخته، در حالی که متا robots و x-robots به مدیریت ایندکس صفحات سایت در موتورهای جستجو می پردازند. توجه داشته باشید که ترتیب دستورات در فایل باید رعایت شود؛ در فایل ابتدا باید دستور های محدود کننده مانند Disallow قرار بگیرد و سپس دستور هایی که ربات های موتور جستجوی گوگل را برای خزیدن و ایندکس مجاز می کند (مانند Allow)، قرار داده شود. هنگامی که شخصی یک سوال یا عبارت را در موتور جستجویی مانند گوگل جستجو می کند، الگوریتم های گوگل میلیون ها صفحه وب را تجزیه و تحلیل می کند تا مرتبط ترین نتایج را به کاربر بازگرداند. بر خلاف آنچه برخی از افراد سئوکار سودجو می گویند، سئو امری زمانبر است و بین 6 تا 12 ماه برای مشاهده نتایج (بسته به وضعیت سایت و رقبا) زمان نیاز است. هر آنچه که در مورد فایل robots.txt تاکنون یادگرفتید در وب سایت های وردپرسی نیز قابل انجام است.

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه که لازم است درباره فایل Robot.txt بدانید را به شما بگوییم؛ برای استفاده از دستورات در Robot.txt باید دقت زیادی داشته باشید زیرا بروز هر گونه مشکل، می تواند باعث از بین رفتن زحمات شما بر روی وب سایت شود. توجه داشته باشید که فایل robots.txt شما به حروف کوچک و بزرگ حساس است. آیا کسب و کارهای کوچک نیازمند سئو هستند؟ به منظور اطلاع از تعرفه سئو سایت و کسب خدمات طراحی سایت می توانید هم اکنون با ما از طریق شماره های موجود در تماس باشید. چرا وقتی میتوانید صفحاتی را در سطح صفحه با متا تگ «noindex» مسدود کنید، از robots.txt استفاده میکنید؟ هر چیزی که بعد از “Disallow” می آید صفحات یا بخش هایی هستند که می خواهید مسدود کنید.

متا تگ ها بخش هایی از متن هستند که ماهیت و هدف صفحه را توصیف می کنند. حتما شما هم دیدید که بعضی اوقات یک متنی یا چند عبارت به یک صفحه ای لینک میشن و معمولا رنگشون هم توی اون صفحه تغییر میکنه. این کار در یک مدت زمان کوتاه ممکن است که نتایج شما را متحول کند، اما بعید نیست که گوگل تا چند وقت دیگر متوجه شود که این لینک ها توسط یک نفر ساخته شده اند و کار مهمی صورت نگرفته است! به بیان دیگر سئو یعنی بتوانیم از موتورهای جستجو رنک بالاتری کسب کنیم تا در نتایج جستجو بالاتر از سایر رقبا قرار بگیریم. با توضیحاتی که تا به اینجا درباره فایل Robot.txt داده شد، احتمالا متوجه اهمیت آن شده اید؛ Robot.txt در واقع یک ابزار قدرتمند است که به شما این امکان را می دهد تا وبسایت خود را آن گونه که می خواهید، به گوگل نمایش دهید.

در واقع در زمان تولید محتوا باید از دو منظر به محتوا نگاه کنیم . بنابراین بغیر از این سه مورد، توصیه می کنیم به جای robots.txt از دستورات متا استفاده کنید. در بعضی عکس های سایت شما مشکلاتی دارند و کراول شدن آن عکس ها توسط موتور جستجوی گوگل به سئوی سایت آسیب می زند؛ در این شرایط باید دستوری را اجرا کنید که تمام ربات های موتور جستجو از ایندکس کردن آن عکس ها محدود شوند. در برخی شرایط، مشکلاتی برای یکی از صفحات شما پیش می آید که باید آن را برطرف کنید؛ قبل از برطرف کردن حتما باید دستور Disallow را در فایل Robot.txt اجرا کنید.