آموزش سئو – بهینه سازی سایت – بهبود رتبه گوگل

شما به سادگی نمیتوانید در ساعتها، روزها، هفته ها یا ماهها اندازه گیری کنید که SEO چه مدت طول خواهد کشید و همچنین نمیتوانید ساعتهای کاری را که باید بر روی سئو صرف می شود را سایت linkoor اندازه گیری کنید. در صورت متناسب نبودن اندازه تصویر با ابعاد صفحه، وب سایت به صورت اتوماتیک اقدام به تغییر ابعاد تصویر خواهد کرد که این کار موجب افزایش حجم عکس خواهد شد. اقدامی برای امکان نمایش در رتبههای بالاتر که بهطور قطع هزینههای بسیار زیادی به همراه دارد و در رابطه با صرفهجویی اقتصادی هرگز به اندازه سئو کردن سایت، برای کسب و کارها مقرون به صرفه نیست و بیشتر برای حل مشکل زمانی در معرفی یک محصول فصلی یا با کاربری مقطعی مثلا: تور مسافرتی بکار میآید. خطای لینک شامل هر گونه کد پاسخ HTTP می باشد که شامل تغییر مسیر 404 برای لینک های شکسته و ریدایرکت 301 و 302 برای تمامی لینک هایی که تغییر مسیر داده اند که برای بینگ نیز یک قانون شناخته شده ای می باشد. برای معرفی نقشه سایت به موتور جستجو بینگ، شما باید یک حساب مایکروسافت داشته باشید و به بخش وبمستر تولز وارد شده و عملیات ثبت نقشه سایتXML در بینگ را انجام دهید.

در بخش قبل با سایت مپ XML آشنا شدیم و نحوه طراحی و ساخت آن را بررسی کردیم. در این مقاله قصد داریم تا شما را با سایت مپ و نحوه ساخت آن در انواع سایت ها آشنا کنیم. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع سایت مپ و اهمیت نقشه سایت در سئو آشنا کنیم. یکی از ویژگی هایی که انواع موتورهای جستجوی بینگ و گوگل دارند، پذیرفتن فرمت XML برای سایت مپ به عنوان یک پروتکل می باشد. اگر قبلاً از کنسول جستجو استفاده نکرده اید ، ابتدا باید سایت خود را به عنوان یک ویژگی جدید اضافه کنید. او باید بداند با هر بار آپدیت جدید گوگل سئو چه تغییری میکند و بر سئو لینک داخلی و خارجی، تسلط کافی داشته باشد. یکی از دلایل توجه ویژۀ گوگل بهعنوان صفحات، نمایش عنوان در نتایج جستجو است؛ زیرا کاربران با مشاهدۀ عنوان صفحات تصمیم میگیرند که بر روی آن وبسایت کلیک کنند یا خیر. 3. لازم است که تمامی آدرس های موجود در سایت مپ مربوط به یک دامنه ی مشخص باشند. مشخص نمودن فضای نام(namespace) در سایت مپ: سایت مپ می بایستی اقدام به مشخص نمودن فضای نام XML پیش فرض مناسب نماید.

عدم کاربرد جهانی مراجع کراس سایت: یکی از امکاناتی که گوگل به افراد داده، اجازه ثبت نام URL کراس سایت در سایت مپ می باشد تا از طریق آن هر فردی بتواند ثابت کند که تمامی سایت های مرجع متعلق به او است. به این معنا که می توانید اقدام به ثبت نمودن 2.5 میلیارد آدرس یا URL در فایل خود نمایید. آموزش سئو سایت امروزه نسبت به گذشته اهمیت بیش تری پیدا کرده و برای هر وب مستری لازمه معنای واقعی سئو رو بدونه و همچنین درک کاملی از پتانسیلی که بهینه سازی سایت در رشد و پیشرفت کسب و کارش داره، داشته باشند.

زیرا کلمات کلیدی که مخاطب به آنها نیاز داشته، در درون متن مقاله وجود ندارند، در نتیجه گوگل با تمام هوشمندی که از آن سراغ داریم، باز هم نمیتواند ارتباطی پیدا کند. طبق گفته SEMrush تقریبا 11.52 درصد از نتایج جستجو دارای ریچ اسنیپت ها یا به انگلیسی Featured Snippet هستند، و بله درست است: ریچ اسنیپت ها کلیک های زیادی را از نتایج ابتدایی گوگل می دزدند! اکثر سایت های بزرگ دارای بیش از 50000 آدرس URL می باشند که فرآیند ایندکس شدن آنها در انواع موتورهای جستجو از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. دیسکریپشن در نتایج جستجو در حدود 150 کاراکتر است که در زیر عنوان صفحه نمایش داده شده در نتایج جستجو قابل مشاهده است.

4. حداکثر طولی که مجاز است برای یک کاراکتر در نظر بگیریم، 2048 می باشد. از یک تولید کننده نقشه سایت آنلاین استفاده کنید. این سبک از سایت ها معمولا دارای سرعت های فوق العاده بالا، کدنویسی بهینه، قابلیت های فراوان و … داشتن یک سایت جدید و تازه که دارای صفحات جدیدی می باشد و هنوز به طور صحیح به آن ها لینک داده نشده است. گوگل به انتخاب کاربران توجه زیادی میکند پس زمانی که کاربرعبارتی را در گوگل جستجو میکند یک یا چند نتیجه موجود در صفحات نمایش را انتخاب خواهد کرد و حتی اگر آن وبسایت در جایگاه های پایینتری در صفحه نتایج باشد گوگل به مرور زمان با توجه به افزایش کلیکها جایگاه آنرا بهبود میبخشد. در واقع کلاه خاکستری طوری عمل می کند که گوگل متوجه نشود سایت فوق از روش های کلاه سیاه استفاده می کند و جریمه نشود.

نکته ای دیگر که حائز اهمیت است اینکه، کدهای XML که معتبر هستند، با تگ های شروع یا باز شونده “” آغاز شده و جء صفت های الزامی به شمار می رود. ← این برچسب نیز درجه ی اهمیت صفحه در سایت مپ شما را مشخص کرده که می تواند در بازه ای بین 0.0 تا 1.0 باشد. متخصصین این مجموعه، استراتژی رپوتاژ آگهی و همچنین لینک سازی(خرید بک لینک) را به صورت کاملا رایگان برای سایتها مشخص میکنند. در این سایت می توانید در بخش اول سایت URL سایت را وارد کرده و در بخش دوم اقدام به مشخص نمودن مدت زمان Change frequency نمایید و سپس در بخش سوم Last modification تنظیمات را بر روی سرور تنظیم نموده و در بخش Prioty اقدام به انتخاب گزینه ی Automatically Calculated Priority نمایید و در خاتمه بر روی کلید Start کلیک نمایید.

همین موضوع به اهمیت قرار گرفتن وب سایت شما در جایگاه اول اشاره میکنه و میگه که چقدر برای گوگل این قضیه ارزشمند هست. گوگل مهمترین وب سایت روی زمین است و حضور در صفحه اصلی آن میتواند موجب شود تا ما همواره در دسترس مخاطبان بالقوه و بالفعل خود باشیم. سپس ، سایت خود را از صفحه اصلی کنسول جستجو انتخاب کنید دکمه Add / Test نقشه سایت را انتخاب کنید ، URL را که نقشه سایت شما در آن قرار دارد وارد کنید و ارسال را وارد کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که آدرس اصلی سایت خود را در قسمت بالای صفحه وارد فیلد کنید و سپس بر روی Start کلیک کنید. سپس به سادگی باید آن را در سایت خود بارگذاری کرده و آن را در کنسول جستجوی Google اضافه کنید تا روند خزیدن سریع شود. پس از آن ، اگر صفحه را تازه کردید ، نقشه سایت جدید خود را ذکر شده است؛ Google از نقشه جدید شما مطلع می شود و باید به زودی آن را بررسی کند. البته که در آن زمان با معنای سئو آشنایی کامل داشتم، اما از آنجایی که خود قادر به بهینه سازی سایت برای موتور جستجو گوگل نبودم و هزینه های این کار برای برون سپاری زیاد بود از هدف خود عقب مانده بودم تا اینکه بعد از بررسی های لازم در خصوص فروشگاه اینترنتی خود، متوجه شدم که اغلب مشتریان من از طریق کلمات سرچ شده و دیده شده در گوگل به خرید واقعی تبدیل شده اند و نه تبلیغات.

فرمت هایی که توسط گوگل پشتیبانی می شوند، توسط بینگ حمایت نمی شود. موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ از سایت مپ شما برای یافتن صفحات مختلف وبسایت شما استفاده میکنند. سایت هایی که در آن ها به سختی می توان صفحات را شناسایی نمود و اغلب دارای محتواهای غیر متنی سنگین مانند فلش می باشند. 5. تحت هیچ عنوان با تنظیم و موتورهای جستجو را وادار به بررسی روزانه ی وب سایت خود نمایید، زیرا با این کار شما گوگل به غیر واقعی بودن آن پی برده و در نتیجه کل فایل سایت مپ شما را نادیده گرفته و این به ضرر شما خواهد بود. درواقع گوگل محتوای وب را سازماندهی میکند تا بتواند بهترین پاسخگو و راهگشای سوالات و مشکلات کاربرانش باشد و در این راه اعتبار محتواها، سرعت صفحات، امنیت و حتی سازگاری قالب سایت با مرورگر کاربر را نیز درنظر میگیرد. البته، اینفوگرافیکها تنها راه برای تولید محتوای بصری نیستن.

در حالی که محتوای متنی مادر تمامی محتواهایی است که ما برای سایت خود تولید می کنیم. لازم به ذکر است که چنانچه از سیستم های مدیریت محتوا همچون وردپرس، پرتال و جوملا برای وب سایت خود استفاده کنید، افزونه های بهتر و مفید تری را پیش روی خواهید داشت. تکنیک هایی که برای بهتر شدن ایندکس و کرول شدن سایتتان انجام می شود. همچنین بهتر است که سایت خود را برای موتور جستجو بینگ نیز بهینه نمایید تا از ترافیک مناسب این موتور جستجو نیز بهره مند شوید. به همین دلیل بهتر است که از کلمهی کلیدی در URL سایتتان استفاده کنید. سئو کارآمد صرفاً استفاده از کلمات کلیدی در وب سایت شما را شامل نمی شود، برای موفقیت در سئو همچنین به کلیه اطلاعاتی که موتور های جستجو برای درک بهتر محتوای شما نیاز دارند تا در اختیار موتورهای جستجو مانند Google قرار گیرد را شامل میشود. این روزها تکیه بر رسانه های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات در روزنامه ها و تلویزیون به سادگی انجام نمی شود. حتی وقتی که شما تصور می کنید نیازی به طراحی سایت ندارید یا صرفاً بر بازاریابی مستقیم تمرکز دارید.

کاملاً رایگان است و تنها آنچه شما نیاز دارید یک حساب Google است. هرم مازلو هرمی است که تمام نیازهای مادی و معنوی یک انسان را در خود جای داده است. انجام بهینه سازی سایت (seo) می تواند رتبه سایت شما را در لیست های ارگانیک که به عنوان بخش بدون دستمزد موتورهای جستجو نیز شناخته می شود، ارتقا دهد. بخش های آنالیز و جمع آوری اطلاعات را به این ابزارها بسپارید و خودتان تنها نقش تحلیل گیر و تصمیم گیرنده را بازی کنید. این ابزارها عمدتاً از نوع platform-agnostic هستند و عموما گزینه بسیار خوبی هستند. این نوع از نقشه سایت بر پایه HTML ایجاد شده است که مهمترین فایل های یک سایت را در خود جای داده است. بعد از این مرحله از شما یک آدرس ایمیل درخواست می شود و نقشه سایت را در قالب فرمت Xml به شما ارائه می نماید.

لینک های زیر چندین نمونه از افزونه های مربوط به ساخت سایت مپ برای انواع سیستم های مدیریت محتوا را به شما ارائه می دهد. علت این امر این می باشد که اگر در سایت مپ از کدهای XML خوب و عالی استفاده بشود و از طرفی آدرس های معتبری را برای کارولرها فراهم سازد، به موجب آن URL هایی که در این سایت وجود دارد در Crawel های بعدی مورد توجه قرار می گیرند. در این شرایط کسب و کار هایی که در بازار فعال هستند و اعتبار خوبی در میان دیگران دارند، شما را به مغازهای دیگری هدایت میکنند. ارزش سئو چیست شاید در ظاهر سوال بسیار آسان و ساده ای به نظر برسد، اما برای پاسخ به آن نیاز است بدانیم سئو چگونه میتواند ارزش و اعتبار یک وبسایت را افزایش دهد. First Contetntfull یا FCP چیست؟ ← اطلاعات مربوط به هر نقشه ی سایت و یا سایت مپ، در این برچسب قرار دارد. ← این برچسب منجر به باز و بسته شدن ایندکس نقشه ی سایت خواهد شد. تعرفه تولید محتوا به ازای هر کلمه بسته به موضوع معمولا از 20 تا 50 تومان می باشد. اولین نکته ای که برای انتخاب کلمه کلیدی باید مد نظر قرار دهید، این است که چه تعداد کاربر کلمه کلیدی مورد نظر را در موتورهای جستجو سرچ کرده اند.

هر بار که مطلبی مناسب کلمه کلیدی پیدا کنند یک بار به آن نوک میزنند. وقتی کاربران وارد سایت شما می شوند، تمایل دارند به سرعت اطلاعات مرتبط با درخواستشان را پیدا کنند. لینک سازی از سمت وبسایتهایی که اعتبار خوبی پیش گوگل دارند هم مانند همین مثال میباشد. این الگوریتم تقریباً مانند الگوریتم مرغ مگسخوار عمل میکند. با توجه به همین موضوع باید در طراحی سایت حرفهای عمل کنید. از جمله مهمترین این ابزار ها که باید یاد بگیرید میتوان به ابزار های رایگان گوگل اشاره نمود. این روش ها غالبا مربوط به فریب دادن الگوریتم های گوگل و کاربران است. اینگونه بعد از قرار گرفتن در شبکههای اجتماعی دیگر متن شما به علائمی نامفهوم تبدیل نمیشود.